Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "MasterChef" ma nowego jurora! TVN wybrało następcę Anny Starmach. Oto nowa gwiazda stacji
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 14.03.2024 12:25

"MasterChef" ma nowego jurora! TVN wybrało następcę Anny Starmach. Oto nowa gwiazda stacji

Przemysław Klima – kim jest nowy juror MasterChefa?
Nowy juror w MasterChefie

Nowy juror w “MasterChefie”. Kto za Annę Starmach, która odeszła z programu po 12 latach? Już wiemy, kto dołączył do Magdy Gessler i Michela Moran.

Anna Starmach odchodzi z "MasterChefa"

Anna Starmach 14 marca oficjalnie poinformowała, że kończy swoją przygodę z programem “MasterChef”. W jury show zasiadała od pierwszej edycji, czyli od września 2012 roku. Teraz mistrzyni wypieków stawia na własny biznes. Wkrótce otworzy swoją pierwszą restaurację w Krakowie.

Poczułam, że właśnie TERAZ jest ten moment. Zamierzam skupić się na realizacji mojego wielkiego marzenia, o którym myślę od lat – tj. otwarciu własnego miejsca w moim ukochanym Krakowie. Jestem absolwentką francuskiej szkoły Le Cordon Blue i kiedy wyjeżdżałam do Paryża byłam pewna, że po powrocie otworzę własną restaurację – napisała na Instagramie.

Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy już Ani na antenie TVN-u. Jak zapewnia, będzie regularnie gościć np. w kąciku kulinarnym w “Dzień Dobry TVN”.

To nie oznacza, że znikam z mediów. W dalszym ciągu będziecie mieli ze mną kontakt w mediach społecznościowych oraz spotkamy się chociażby w Dzień Dobry TVN.

Kto został nowym jurorem w "MasterChefie"? Kto za Annę Starmach?

Fani “MasterChefa” nie muszą już dłużej zastanawiać się, kto zajmie miejsce Starmach. TVN właśnie poinformował oficjalnie, że jej następca jest już wybrany, a pierwsze odcinki nowego sezonu z jego udziałem zostały nakręcone.

Jak czytamy w informacji prasowej:

Już wkrótce rozpoczną się poszukiwania kolejnego najlepszego kucharza-amatora w Polsce. Tym razem pretendentów do tytułu MasterChefa oceniać będą Magda Gessler, Michel Moran oraz debiutujący w tej roli szef Przemysław Klima!

Kim jest Przemysław Klima – nowy juror "MasterChef"?

Przemysław Klima to pochodzący z Krakowa kucharz i restaurator, który doświadczenie zawodowe zdobywał nie tylko w Polsce. Jako sous chef pracował w pierwszych lokalach w Polsce z gwiazdką Michelin. Od 2019 roku prowadzi restaurację Bottigliera 1881, która jako pierwsza w Polsce może poszczycić się już dwiema gwiazdkami Michelin. W 2021 i 2022 roku Przemysław Klima znalazł się na liście 100 najlepszych kucharzy świata w rankingu The Best Chefs Award.

Dla Przemka Klimy nie będzie to pierwsza wizyta na planie kulinarnego show. Szef kuchni oceniał już gościnnie uczestników 9. i 10. edycji „MasterChefa” oraz 6. sezonu „MasterChefa Juniora”. Wiosną tego roku zobaczymy go jeszcze w półfinałowym odcinku „MasterChef Nastolatki”.

Przemek Klima już kilkukrotnie był naszym gościem w kuchni MasterChefa, za każdym razem wzbudzając ogromny podziw i uznanie wśród uczestników. To jedyny w Polsce szef kuchni, którego restauracja posiada już dwie gwiazdki Michelin. Mamy nadzieję, że obecność tak wybitnego kucharza w programie zainspiruje uczestników do podejmowania wyzwań kulinarnych – Robert Komaniecki, producent programu "MasterChef".

W 13. odsłonie „MasterChefa” obok Przemka Klimy bez zmian pojawią się także Magda Gessler i Michel Moran. Nowe odcinki “MasterChef” w TVN zobaczymy już jesienią.

Przemysław Klima nowym jurorem
Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa", fot. X-news
Przemysław Klima nowym jurorem
Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa", fot. X-news
Przemysław Klima nowym jurorem
Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa", fot. X-news
Przemysław Klima nowym jurorem
Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa", fot. X-news
Tagi: MasterChef