Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Ewa Kasprzyk Dagmarze dała JEDYNKĘ! Sama też zatańczyła w "TzG". Jak była oceniana?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.04.2024 17:46

Ewa Kasprzyk Dagmarze dała JEDYNKĘ! Sama też zatańczyła w "TzG". Jak była oceniana?

Taniec z gwiazdami
fot. KAPiF

Ewa Kasprzyk jest dziś jurorką w „Tańcu z gwiazdami”. Jednak niecałą dekadę temu sama walczyła o Kryształową Kulę u boku Jana Klimenta. Jak wtedy wypadła?

Ewa Kasprzyk w jury "Tańca z gwiazdami"

Ewa Kasprzyk w obecnej edycji „Tańca z gwiazdami” dorównuje charyzmą i dosadnymi wypowiedziami kultowej Iwonie Pavlović. Zresztą także pomiędzy paniami czasem gęstnieje atmosfera, szczególnie jeżeli nie zgadzają się w ocenie jakiegoś uczestnika. Najczęściej jednak aktorka zachowuje swój cięty język do oceny występujących gwiazd.

Trochę się znam na sek*ie. Ten początek był trochę jak z „Cabaretu”, potem mi się wydawało, że z powodzeniem byś mogła mieć tu rurę, na rurze by ci lepiej poszło. Ta rumba nie była seksowna, tylko wulgarna – oceniła w czwartym odcinku „TzG” występ Dagmary Kaźmierskiej.

Najostrzej jednak było w siódmym odcinku programu. To wtedy, także przy występie Królowej Życia, Ewa oceniła jej taniec na okrągłe 1. Zazwyczaj tak niskie noty wystawiała tylko Pavlović. Po tańcu broadwayjazz Kasprzyk i Maserak powiedzieli do Dagmary:

  • Ja tylko cały czas czekałam kiedy to się zacznie… – westchnęła Ewa.
  • …Ty czekałaś kiedy się zacznie, a ja kiedy się skończy – wypalił Maserak.

Po występie Rafał dał Dagmarze 2 punkty, Tomasz Wygoda – 3, a Iwona i Ewa – po 1 punkcie. Dziś gruchnęły wieści, że Kaźmierska rezygnuje z „Tańca z gwiazdami”. Co miała do powiedzenia o jury?

Oficjalne: Dagmara Kaźmierska ODCHODZI z "Tańca z gwiazdami". Tak tłumaczy swoją decyzję Roxie reaguje na odejście Dagmary z "TzG". Teraz już wiadomo, co sądziła o jej tańcu

Dlaczego Dagmara Kaźmierska zrezygnowała z "Tańca z gwiazdami"?

W czwartek 18 kwietnia Kaźmierska bardzo zaskoczyła fanów i widzów „TzG” oświadczeniem, opublikowanym w formie wideo na Instagramie. Ogłosiła, że odchodzi z programu.

Robaczki, przychodzę do was z bardzo smutną wiadomością, przynajmniej dla mnie. Muszę zrezygnować z programu, z "Tańca z Gwiazdami". Nie mogę już dla was tańczyć, nie mogę już was rozweselać swoim tupaniem kopytkiem. Niestety, z tym żebrem jest tak ogromny problem. Conan mnie wczoraj podniósł, bo mieliśmy razem tańczyć, ale nie dało rady – wytłumaczyła Królowa Życia.

Kaźmierska nie szczędziła też uszczypliwości wobec Iwony Pavlović.

Mam problem nawet z oddychaniem. Całą noc nie spałam dzisiaj. Jednak nie dam rady dalej. Przepraszam was, jeśli was zawiodłam, bo wiem, że chcieliście, żebym doszła do finału. Bawcie się dalej tym programem, tam są wspaniali ludzie, pięknie tańczą. Ja już po prostu nie daję rady. Nie mogę nawet oddychać swobodnie, a co dopiero rękę podnieść [...]. Przynajmniej "Czarna Mamba" odetchnie z ulgą, nie będę już jej męczyć zmysłu wzroku – ogłosiła Dagmara.

Królowa Życia „oszczędziła” w swoim wyznaniu Ewę Kasprzyk. Może czuła wobec niej pewną bliskość? Są cechy, które łączą obecne występy Dagmary i te Ewy, z 2015 roku. Jakie? Szczegóły poniżej.

Jak tańczyła Ewa Kasprzyk w "Tańcu z gwiazdami"?

Ewa Kasprzyk wystąpiła w wiosennej edycji „Tańca z gwiazdami” w 2015 roku. Był to trzeci sezon programu na Polsacie, a 16. w ogóle, licząc od czasu emisji w TVN. Partnerował jej wtedy Jan Kliment, a w jury oceniali ją Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Beata Tyszkiewicz.

Co łączy występy Kasprzyk i Kaźmierskiej? Obie wykazały się ogromną odwagą. Wkroczyły do programu już jako nie najmłodsze osoby (Ewa miała 58 lat), a mimo to pokazywały się w odważnych kreacjach. Obie też potrafiły zadbać o humorystyczną, rozrywkową część swoich występów

Aktorka była bardzo ceniona przez jury, jednak i jej zdarzyło się oberwać: raz Andrzej Grabowski przerobił słowa „Lokomotywy” Tuwima tak, że nie chodziło już o lokomotywę, a ruchy Kasprzyk na parkiecie. Wtedy spotkał się z ogromną krytyką widzów, choć sama Ewa podeszła do sprawy z dystansem i nie czuła się obrażona.

Warto jednak zaznaczyć, że popisy Ewy były chwalone przez jurorów. Udało się jej osiągnąć wysokie, czwarte miejsce, odpadła tuż przed finałem. Kryształową Kulę zdobyli wtedy Krzysztof Wieszczek i Agnieszka Kaczorowska.

Ewa Kasprzyk, Taniec z gwiazdami, Jan Kliment, jak tańczyła jurorka
Jak tańczyła Ewa Kasprzyk w “Tańcu z gwiazdami” w 2015, fot. KAPiF
Ewa Kasprzyk, Taniec z gwiazdami, Jan Kliment, jak tańczyła jurorka
Jak tańczyła Ewa Kasprzyk w “Tańcu z gwiazdami” w 2015, fot. KAPiF