Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Zwolniona gwiazda "Wiadomości" w nowym formacie. Niesłychane, kto przyjął ją do pracy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 17.04.2024 14:50

Zwolniona gwiazda "Wiadomości" w nowym formacie. Niesłychane, kto przyjął ją do pracy

screen: TVP Info
screen: TVP Info

Znana dziennikarka Telewizji Polskiej straciła pracę w państwowym medium. W sieci pojawiły się informacje, że już wkrótce ponownie zobaczymy ją na ekranie. Kto zatrudnił gwiazdę TVP?

Zwolnienia w TVP

W związku ze zmianami w polskim rządzie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowa władza szybko wzięła się za “porządki” w telewizji publicznej. TVP, które przez osiem ostatnich lat nazywana bywała tubą propagandową PiS, doczekała się “odświeżenia”.

Polegało ono m.in. na zmianach obsadowych. Pracę straciły zatem postaci bezpośrednio kojarzące się z poprzednim wizerunkiem państwowego medium. Mowa tu m.in. o Danucie Holeckiej, Michale Rachoniu, Edycie Lewandowskiej, czy Magdalenie Ogórek.

Lista jest jednak dużo dłuższa i objęła niestety nie tylko “naczelnych propagandystów”, ale również dziennikarzy wykonujących swoją pracę najlepiej, jak potrafili. Niektórzy z nich do dziś nie mogą znaleźć dla siebie miejsca, mając w swoim cv współpracę z państwowym medium za rządów PiS.

Kolenda-Zaleska straciła posadę! Gwiazda TVN pożegnała się ze stanowiskiem i wystosowała oświadczenie Zwykle opanowana Werner nie wytrzymała. Tak zareagowała na wieści o chorobie Kryńskiej

Dziennikarze TVP w nowych miejscach pracy

Wiele gwiazd TVP, które utraciły swoją pracę w państwowym medium, z radością powitała na swoim pokładzie Telewizja Republika. Trafili do niej m.in. Miłosz Kłeczek, Michał Rachoń, czy Anna Popek.

Niektórzy, tak jak, chociażby część prezenterów “Pytania na śniadanie”, po zmianach w Telewizji Polskiej przerzucili się na działalność w sieci. Tą drogą poszli, między innymi Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek. Nie są jednak odosobnieni.

Nadzieje związane z szybkim rozwojem mediów wirtualnych przyciągnęły również Izabellę Krzan i Arletę Bojke, które dziś zajmują się pracą w Kanale Zero Krzysztofa Stanowskiego. Teraz dołączyła do nich kolejna gwiazda.

Dziennikarka TVP w Kanale Zero

Mowa o Marii Stepan, wybitnej reporterce, która jest najświeższym nabytkiem dziennikarza związanego w przeszłości z Kanałem Sportowym. O angażu poinformował sam gospodarz Kanału Zero.

Cześć Mario, witamy w zespole - napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Stanowski.

Maria Stepan znana jest m.in. z “Wiadomości”, programów “Kobiecym okiem” oraz “Głębia ostrości”. Pełniła również funkcję komentatora w TVP Info. Z państwowymi mediami związana była przez ostatnie 10 lat.

Maria Stepan
screen: TVP Info
Maria Stepan
screen: TVP Info
Maria Stepan
screen: TVP Info