Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Kto z Polski na Eurowizję 2024? Steczkowska czy LUNA? Jest już oficjalna informacja
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 19.02.2024 09:04

Kto z Polski na Eurowizję 2024? Steczkowska czy LUNA? Jest już oficjalna informacja

Pytanie na śniadanie, Eurowizja
W "Pytaniu na śniadanie" zdradzili, kto poleci na Eurowizję 2024, fot.

Poniedziałkowy poranek nie mógł się zacząć od bardziej emocjonujących wiadomości. Na antenie "Pytanie na śniadanie" Katarzyna Dowbor wraz z Filipem Antonowiczem przedstawili widzom reprezentanta Eurowizji 2024. To właśnie ta gwiazda w maju pojedzie do Szwecji w naszych barwach.

W "Pytaniu na śniadanie" ujawniono reprezentanta Polski na Eurowizję 2024

Po nowym roku doszło do ogromnych zmian w śniadaniówce TVP. Zaczęto od wymiany prowadzących, których skład dziś obejmuje: Joanna Górska i Robert Stockinger, Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Beata Tadla i Tomasz Tylicki oraz Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz. Nowi gospodarze z zaangażowaniem informują widzów o najnowszych wiadomościach z show-biznesu, a tych w poniedziałkowym wydaniu nie zabraknie.

Program jako pierwszy zdradzi, kto będzie nas reprezentował podczas tegorocznego konkursu Eurowizji w Szwecji. Po miesiącach otrzymywanych zgłoszeń i rosnącej popularności kandydatów nareszcie poznamy zwycięzcę.

Rywalizacja wśród polskich artystów nie była łatwa. Chętnych pojawiło się wielu, w tym zarówno znane gwiazdy jak i kilku początkujących, acz utalentowanych wokalistów. Teraz wszystko jest jasne.

Blanka wraca na Eurowizję? Zarzekała się, że ten etap ma już za sobą, a tu takie wieści! Było o włos TVP wybrała reprezentanta na Eurowizję. Pojawiły się przecieki! Kto pojedzie do Malmö?

Eurowizja 2024. Jak wyglądał wybór reprezentanta?

Na przestrzeni ostatnich lat TVP wybierała reprezentanta na Eurowizję w mniej lub bardziej kontrowersyjny sposób. Wszyscy pamiętamy rok 2021, kiedy to nasze barwy przyodział Rafał Brzozowski, choć początkowo na scenie miała Alicja Szemplińska. Z powodu pandemii Eurowizja 2020 została zmodyfikowana, jednak część krajów w kolejnej edycji zdecydowało się na już wcześniej zatwierdzonych artystów. 

Kolejny internetowy skandal wybuchł w ubiegłym roku, kiedy to zwyciężczynią preselekcji została Blanka. Organizatorzy nie chcieli jednak ujawnić szczegółowych wyników głosowania, zwłaszcza jurorów. Ostatecznie piosenkarka zajęła 19. miejsce w finale konkursu.

W tym roku zrezygnowano z telewizyjnych wystąpień i SMS-owego wyboru. Decyzja o polskim artyście na Eurowizji 2024 zapadnie przez władze TVP.

Eurowizja 2024. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" przedstawili reprezentanta Polski

Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz otrzymali zadanie, które z pewnością wywoła w mediach społecznościowych ogromne emocje. Od miesięcy internauci zastanawiają się, czy nasz kraj będzie reprezentowała Justyna Steczkowska, Izabela Zabielska, Luna, Marcin Maciejczak czy może jeszcze inny artysta.

W poniedziałkowym wydaniu "Pytania na śniadanie" wszystko stało się jasne. Prowadzący przekazali widzom, że w maju do Malmö pojedzie Luna. Tak prezentowała się pierwsza trójka:

  1. LUNA – 34 punkty
  2. Justyna Steczkowska – 33 punkty
  3. Piosenka “Jesień – Tańcuj” z filmu “Chłopi” – 24 punkty

Nie zabrakło szczerych gratulacji. A reprezentanta ogłoszono w ramach niespodzianki. Lunę zaproszono na wywiad i tam dowiedziała się o wszystkim.

Przypomnijmy, że podczas losowania zostaliśmy przydzieleni do pierwszego półfinału. Oznacza to, że Luna wystąpi już 7 maja o godzinie 21:00, a jeśli otrzyma wystarczającą ilość głosów widzów to nawet może zaśpiewać na wielkim finale 11 maja o godzinie 21:00.

Luna, fot. KAPiFLuna, fot. KAPiFLuna, fot. KAPiF