Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Blanka wraca na Eurowizję? Zarzekała się, że ten etap ma już za sobą, a tu takie wieści! Było o włos
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 18.02.2024 10:39

Blanka wraca na Eurowizję? Zarzekała się, że ten etap ma już za sobą, a tu takie wieści! Było o włos

Blanka
Blanka wraca na Eurowizję?, fot. KAPiF

Blanka w ubiegłym roku była jedną z głośniejszych reprezentantek podczas Eurowizji 2023. Po konkursie otwarcie wyraziła swoje zdanie o powrocie do rywalizacji. Czy i w tym roku zobaczymy ją na międzynarodowej scenie? Miała spore szanse po raz kolejny pokazać, na co ją stać.

Blanka na Eurowizji 2023. Jak jej poszło?

Po telewizyjnych preselekcjach to właśnie młoda wokalistka została wyróżniona reprezentacją Polski podczas międzynarodowego konkursu. Utwór "Solo" pokonał m.in.: Nataszę Urbańską, Janna czy Dominika Dudka. Wyłonienie Blanki jako zwyciężczyni wywołało ogromne emocje w internautach, którzy typowali innego faworyta.

Szybko jednak okazało się, ze gwiazda wykorzysta dany jej rozgłos i szansę na międzynarodową karierę. W trakcie Eurowizji doszła do finału, gdzie uplasowała się ostatecznie na 19 miejscu. Po zakończonej przygodzie zarzekała się, że nie weźmie ponownie udziału w konkursie. Z czasem zmieniła zdanie w tym temacie?

Myślę, że ten etap mam za sobą, była to naprawdę wspaniała przygoda - przyznała portalowi Party.pl

TVP wybrała reprezentanta na Eurowizję. Pojawiły się przecieki! Kto pojedzie do Malmö? Zgłosili na Eurowizję piosenkę do "Chłopów" z Kayah. Teraz pojawił się problem z gwiazdą. Jest oficjalny komentarz

Eurowizja 2024. Kraje nadal wybierają swoich kandydatów

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja muzycznego wydarzenia. W maju zobaczymy, jak Szwecja poradzi sobie z organizacją Eurowizji. To za sprawą zwycięstwa Loreen z "Tattoo" skandynawski kraj stał się gospodarzem konkursu. Obecnie uczestniczące kraje wybierają swoich reprezentantów.

Poznaliśmy już artystów z m.in.: Irlandii, Francji czy Wielkiej Brytanii. Nawet kwestia reprezentanta Polski jest cały czas pod znakiem zapytania, choć nie brak znanych kandydatów. Jedną z najpopularniejszych propozycji do tej pory była Justyna Steczkowska z piosenką "WITCH-ER", jednak i w tej kwestii TVP mogło nie podjąć jeszcze ostatecznej decyzji.

Coraz głośniej jest także o możliwości ponownego udziału Blanki w Eurowizji. Piosenkarka miała szansę pojawić się Malmö, jednak mogłaby nie reprezentować polskiej flagi. Jak do tego doszło? 

Blanka wróci na Eurowizję? Miała szansę stanąć na scenie w Szwecji!

Artystka po zakończeniu przygody z Eurowizją zaczęła robić zawrotną karierę muzyczną, nie tylko w Polsce. W Walentynki udostępniła najnowszy utwór "Cara mia", który nie bez przyczyny otrzymał włoski tytuł. Blanka w ostatnim czasie rozpoczęła współpracę z popularnym zespołem z kraju winem i makaronem płynącym.

Grupa The Kolors, której hit "Italodisco" z pewnością słyszeliśmy, zamierzała wystartować w preselekcjach do Eurowizji z utworem "Un ragazzo una ragazza". W teledysku już od pierwszych sekund możemy obserwować Blankę, która wciela się w instruktorkę fitnessu i z grupą osób tańczy do piosenki zespołu.

Choć polska gwiazda pojawiła się gościnnie w klipie, nie śpiewa wraz z zespołem. Nie przekreśla to jednak jej pojawienia się na scenie podczas Eurowizji 2024, jeśli tylko The Kolors zostaliby zwycięzcami festiwalu San Remo. Blanka mogłaby wtedy po raz kolejny pochwalić się tanecznymi umiejętnościami przed milionami widzów. Niestety plan się nie udał. Wygrała Angelina Mango i to ona pojedzie do Szwecji. The Kolors zajęli ostatecznie 16. miejsce. 

Jednak widać, że Blance cały czas blisko do Eurowizji…

@blikeblanka my Italian best friends, you rock guys 💕 @thekolors_stash #unragazzounaragazza ♬ UN RAGAZZO UNA RAGAZZA - The Kolors
Blanka
Blanka wraca na Eurowizję?, fot. KAPiF
Blanka
Blanka wraca na Eurowizję?, fot. KAPiF
Blanka
Blanka wraca na Eurowizję?, fot. KAPiF
Blanka
Blanka wraca na Eurowizję?, fot. KAPiF

Źródło: Party