Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Zgłosili na Eurowizję piosenkę do "Chłopów" z Kayah. Teraz pojawił się problem z gwiazdą. Jest oficjalny komentarz
Karolina Kurek
Karolina Kurek 09.02.2024 22:06

Zgłosili na Eurowizję piosenkę do "Chłopów" z Kayah. Teraz pojawił się problem z gwiazdą. Jest oficjalny komentarz

Kayah / Eurowizja 2024
Kayah, fot. KAPiF, canva.com

W mediach już od tygodni trwają spekulację, kto w tym roku będzie reprezentował Polskę na Eurowizji. Tymczasem na jaw wyszło, że oficjalnie zgłoszono piosenkę, którą znacie z filmu “Chłopi”. Czy to oznacza, że to właśnie Kayah poleci do Szwecji? Poznajcie szczegóły.

Polska na Eurowizji

Eurowizja jest ogromnym widowiskiem muzycznym, które emitowane jest w telewizji od od 1956 roku. Prezentowane są wtedy utwory na żywo przez przedstawicieli danych krajów. Po występach następuje głosowanie, po którym wyłania się zwycięzcę i wręcza mu trofeum.

Jest to jedne z najchętniej oglądanych wydarzeń na świecie. Jak wynika z badań, te show co roku ogląda od 100 do 600 milionów ludzi. W 2015 roku Konkurs Piosenki Eurowizji trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, jako “najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii”.

Do tej pory Polska w Konkursie Eurowizji największy sukces osiągnęła w 1994 roku, gdy reprezentantką naszego kraju była Edyta Górniak. Wykonała utwór “To nie ja” i zajęła drugie miejsce.

Eurowizja 2024. Gruzja jednym z faworytów bukmacherów. Kim jest Nutsa Buzaladze? Eurowizja 2024. Kim jest Bambie Thug z Irlandii i o czym jest piosenka "Doomsday Blue"?

Eurowizja 2024. Kto się zgłosił do polskich preselekcji?

Kilka tygodni temu Justyna Steczkowska zadeklarowała chęć wystąpienia na Konkursie Eurowizji. Wydarzenie odbędzie się w Malmö, w Szwecji. Piosenkarka chciałaby zaśpiewać utwór “WITCH-ER Tarohoro”, który premierowo wykonała po raz pierwszy podczas ”Sylwestra Marzeń Z Dwójką".

Powszechnie już wiadomo, iż reprezentanta Polski w Szwecji wybierze komisja, która zostanie powołana przez władze Telewizji Publicznej. Na ten moment nie wiadomo, kto zasiądzie w komisji.

Lista osób, które chciałaby reprezentować Polskę w Malmö jest dość długa. Na ten moment zawiera ponad sto nazwisk. Innymi znanymi telewidzom kandydatami są m.in. Krystian Embradora z piosenką “Rebel”, który dał się poznać podczas występu w “Top Model” czy Luna z utworem “The Tower”.

Spekuluje się, że nad zgłoszeniem swojej kandydatury zastanawiają się Michał Szpak, Sylwia Grzeszczak czy Doda.

Kayah pojedzie na Eurowizję 2024?

Jak donoszą media, kolejna piosenka została zgłoszona do preselekcji na Konkurs Piosenki Eurowizji. Mowa o “Jesień-Tańcuj”. Utwór znany jest tym, którzy mieli okazję zobaczyć nową wersję “Chłopów”, a śpiewa go Kayah. Producent L.U.C Official zabrał komentarz w tej sprawie.

Potwierdzamy zgłoszenie. Nie możemy jeszcze potwierdzić udziału Kayah w 100 proc. - ujawnił w rozmowie z portalem “Pudelek”.

Producent nie mógł potwierdzić na pewno, że gwiazda wykona utwór, ponieważ są w niego zaangażowani inni artyści. Mianowicie: Laboratorium Pieśni, Tęgie Chłopy, Dagadana oraz L.U.C. & RB Film Orchestra. A na scenie obowiązuje limit - 6 artystów.

Kayah, fot. KAPiF
Kayah, fot. KAPiF
Kayah, fot. KAPiF
Kayah, fot. KAPiF
Kayah, fot. KAPiF
Kayah, fot. KAPiF
Premiera filmu
Premiera filmu "Chłopi", fot. KAPiF
Tagi: Eurowizja