Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja 2024. Gruzja jednym z faworytów bukmacherów. Kim jest Nutsa Buzaladze?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 30.01.2024 20:55

Eurowizja 2024. Gruzja jednym z faworytów bukmacherów. Kim jest Nutsa Buzaladze?

Nutsa Buzaladze, fot. screen: YouTube/Nutsa
Nutsa Buzaladze, fot. screen: YouTube

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami, a gruzińska telewizja właśnie poinformowała o wytypowaniu kandydatki, która będzie będzie reprezentować jej kraj. To Nutsa Buzaladze, piosenkarka, która w ostatnich latach zyskała międzynarodową rozpoznawalność. Czy pomoże jej to w odniesieniu sukcesu w konkursie?

Eurowizja 2024. Nutsa Buzaladze reprezentantką Gruzji

7 maja rozpocznie się 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, który w tym roku organizuje Szwecja. Wielkie muzyczne święto odbędzie się w Malmö Arena, która gościła już uczestników show w 2013 r.

Kraje, które wezmą udział w tegorocznej Eurowizji, zgłaszają już powoli swoich kandydatów. Gruzińskie media poinformowały już, kto będzie reprezentował ich kraj i zawalczy o wielkie zwycięstwo.

To Nutsa Buzaladze, młoda piosenkarka, która ma na swoim koncie występy w międzynarodowych programach talent show. Gwiazda miała okazję dzielić scenę m.in. z Kylie Minogue.

Eurowizja 2024: Wielka Brytania stawia na gejowską ikonę. Kim jest Olly Alexander? Eurowizja 2024. Wiemy, co za chwilę ogłosi TVP! To cios dla Justyny Steczkowskiej? [Aktualizacja]

Eurowizja 2024. Nutsa Buzaladze - kim jest? Wiek, Instagram, miejsce zamieszkania

Nutsa Buzaladze, która reprezentować będzie Gruzję w zbliżającym się konkursie Eurowizja 2024, ma 27 lat. Piosenkarka urodziła się 28 stycznia 1997 r. w Tbilisi. Wkrótce przeprowadziła się do Turcji, gdzie dorastała. Od zawsze podkreśla jednak, że czuje się Gruzinką. Obecnie mieszka w Miami.

Nutsa Buzaladze prowadzi profil na Instagramie @Nutzabuza, który obserwuje ponad 510 tys. użytkowników.

Swoją karierę Nutsa Buzaladze rozpoczęła w 2011 r. od występu w programie “Nichieri”, będącym gruzińskim odpowiednikiem “Mam talent!”.

Eurowizja 2024. Nutsa Buzaladze - kariera

W 2015 r. Nutsa Buzaladze wzięła udział w tureckiej edycji “The Voice”. Gruzińska widownia mogła ją podziwiać również w lokalnych edycjach “Twoja twarz brzmi znajomo” oraz “Tańca z gwiazdami”.

W 2020 r. wyjechała do Dubaju, gdzie zaśpiewała na Expo 2020 oraz w dubajskiej operze i teatrze narodowym. Rok później pojawiła się na znanym albańskim festiwalu “Kenga Magijke”. W tym samym roku uczestniczyła w programie “All Together Now Russia”.

W 2023 r. Nutsa Buzaladze postanowiła spróbować swoich sił w Stanach Zjednoczonych, gdzie wzięła udział w amerykańskim “Idolu”. Piosenkarka dostała się do finału, gdzie miała okazję wystąpić na jednej scenie z Kylie Minogue, z którą wykonała utwory “Padam Padam” i “Can’t Get You Out Of My Head”.

Eurowizja 2024. Nutsa Buzaladze - piosenki

W 2017 r. Nutsa Buzaladze wydała swój pierwszy singiel, pt. “White Horses Run”. Dwa lata później, 1 maja 2019 r. ukazał się debiutancki minialbum gruzińskiej piosenkarki, zatytułowany “Nutsa 22”.

Na przełomie lat 2019-2023, Nutsa Buzaldze wydała 13 piosenek, w tym m.in. “Nu mousmen”, “Gelodebi”, “We are one” i “You broke my heart”.

Bukmacherzy dają Nutsie spore szanse na sukces w tegorocznym konkursie. Aktualnie Gruzja plasuje się w pierwszej dziesiątce, a jej notowania stale rosną.

Tagi: Eurowizja