Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja Junior. Kasia Żurawik była pierwszą reprezentantką Polski. Tak 32-latka wygląda teraz
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 26.11.2023 12:20

Eurowizja Junior. Kasia Żurawik była pierwszą reprezentantką Polski. Tak 32-latka wygląda teraz

Kasia Żurawik zmieniła się nie do poznania, fot. YouTube/Junior Eurovision Song Contest
Kasia Żurawik zmieniła się nie do poznania, fot. YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Kasia Żurawki była pierwszą reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior i choć nie odniosła zwycięstwa, wspomina wydarzenie z dużym sentymentem. Dziś jest już dorosłą kobietą i jest wprost nie do poznania!

Kasia Żurawik torowała ścieżkę dla Viki Gabor i Roksany Węgiel

Dziś, gdy słyszymy o Eurowizji Junior, przed oczami stają nam jej polskie zwyciężczynie - Roksana Węgiel i Viki Gabor. Niewielu ma jeszcze w pamięci pierwszą edycję wydarzenia, która miała miejsce w 2003 r.

Do boju o zwycięstwo stanęła wówczas 12-letnia Kasia Żurawik, która w eliminacjach zdołała pokonać nawet Marinę Łuczenko. Na scenie zaprezentowała niezwykle energetyczną piosenkę “Coś mnie nosi”.

TYLKO U NAS: Roksana Węgiel zwróciła się do Mai Krzyżewskiej przed Eurowizją Junior. Tak oceniła jej piosenkę TYLKO U NAS: Viki Gabor ocenia próbę Mai Krzyżewskiej na Eurowizji Junior. Zwróciła uwagę na trzy rzeczy

Kasia Żurawik o występie na Eurowizji Junior

Kasia Żurawik nie zdołała odnieść zwycięstwa, jednak dziś bardzo pozytywnie wspomina swój ówczesny występ. Zauważa, że konkurs bardzo różnił się od tego, jak prezentuje się on w latach obecnych.

Zdaniem artystki, jego korzenie opierały się na zabawie muzyką. Dziś niezwykle ważny jest również image, a występujące dzieci poddawane są charakteryzacji występując w wyszukanych kostiumach.

Jedyne, co mnie przerażało to wielkość sceny. Była ogromna. Po prostu, jak ja weszłam, to było dla mnie nowe. Powiedziałam – wow, ale mam możliwość wystąpienia - wspominała Kasia Żurawik w “Dzień dobry TVN”.

Jak wygląda dziś Kasia Żurawik?

Od występu Kasi Żurawik na Eurowizji Junior minie wkrótce 20 lat. Dziś piosenkarka jest już dorosłą kobietą, ale pasja do muzyki wciąż jest w niej żywa. Spełnia się jako trenerka wokalna.

32-letnia Katarzyna wyrosła na zjawiskowo piękną kobietę, o czym przekonać mogą się obserwatorzy jej profilu w mediach społecznościowych. Wciąż ma w sobie też urok, którym skradła serca Polaków dwie dekady temu.