Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > TVP wybrała reprezentanta na Eurowizję. Pojawiły się przecieki! Kto pojedzie do Malmö?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.02.2024 22:12

TVP wybrała reprezentanta na Eurowizję. Pojawiły się przecieki! Kto pojedzie do Malmö?

Eurowizja
Kto pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPiF

Kto został reprezentantem Polski w konkursie Eurowizja 2024? Pojawiły się przecieki, dotyczące wyboru osoby, która zaśpiewa w tym roku w Malmö. Oficjalne ogłoszenie wyników już za chwilę!

Eurowizja 2024: sposób wyboru i polscy kandydaci

Eurowizja 2024 już za chwilę, a TVP wciąż nie ogłosiło oficjalnie, kto będzie reprezentował Polskę w  68. Konkursie Piosenki Eurowizji w Malmö. Długo nie było nawet wiadomo, jaki będzie sposób wybierania kandydata. Kiedy wreszcie zdecydowano o wewnętrznej selekcji, w sieci zaroiło się od teorii i plotek. Tym bardziej że liczba artystów, którzy zgłosili się w tym roku, jest oszałamiająca.

Serwis Dziennik Eurowizyjny potwierdził ponad 110 zgłoszeń do konkursu. Teraz ogłoszono, że specjalna komisja konkursowa przesłuchała ponad 200 propozycji. Regulamin polskich preselekcji zakłada, że każdy z piątki jurorów musiał przyznać poszczególnym piosenkom od jednego do dziesięciu punktów. Utwór, który otrzymał ich w sumie najwięcej, został wybrany na tegoroczny konkurs.

Właśnie gruchnęła informacja, że ten wybór został już dokonany. Kto zatem został reprezentantem Polski? Wszystkie emocjonujące szczegóły poniżej.

Eurowizja 2024. Ujawniono najmocniejszego kandydata! Ten przebój ma już 7 mln odtworzeń! Eurowizja 2024. Gruzja jednym z faworytów bukmacherów. Kim jest Nutsa Buzaladze?

Kto pojedzie z Polski na Eurowizję 2024?

Do tej pory wśród faworytów do reprezentowania Polski na Eurowizji 2024 byli wymieniani: Justyna Steczkowska, Maciej Maciejczak, Luna, Izabela Zabielska, Krystian Embradora czy Bryska. Dużo też mówiło się o potencjalnym zgłoszeniu Edyty Górniak, która w tym roku świętuje 30. rocznicę zajęcia 2. miejsca na Eurowizji w Dublinie.

Dużo szumu narobił także Maciej Musiałowski, który zgłosił piosenkę „Znak”. Na razie poznaliśmy dopiero jej fragment, ale komisja otrzymała oczywiście cały utwór. Artysta, wspierany w staraniach przez Julię Wieniawę, zdradził, że wysłał swój klip do Telewizji Polskiej na 18 minut przed ostatecznym terminem.

Teraz jednak wszystko będzie już jasne. Serwis Dziennik Eurowizyjny oraz profil Misja Eurowizja donoszą o przeciekach, dotyczących wyboru konkretnego nazwiska. Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły.

Kim jest reprezentant Polski na Eurowizji 2024?

Wszystkie serwisy informacyjne dotyczące Eurowizji donoszą, że zwycięzca wewnętrznych preselekcji został już poinformowany o werdykcie. Obecnie, zgodnie z regulaminem, musi przystąpić do negocjacji Umowy Impresaryjnej, w której ustalane są wszystkie szczegóły dotyczące jego udziału w programach telewizyjnych lub internetowych. Oficjalne ogłoszenie udziału tej osoby będzie możliwe dopiero po podpisaniu umowy i spełnieniu wymagań Europejskiej Unii Nadawców.

Dziennik Eurowizyjny donosi, kiedy możemy najwcześniej spodziewać się ogłoszenia nazwiska artysty lub artystki, która w 2024 roku pojedzie do Malmö.

Ogłoszenie reprezentanta ma nastąpić najpóźniej w poniedziałek w „Pytanie na Śniadanie”. Dokładna pora publikacji materiału nie jest jeszcze znana, a i może dojść do zmiany planu i przyśpieszenia prezentacji werdyktu – wtedy poznamy go w piątek, także rano. Z pewnością nazwiska wybranego wykonawcy nie poznamy w czwartek, ani w weekend – czytamy w doniesieniach serwisu.

Pozostaje zatem czekać cierpliwie do 16 lub 19 lutego. A kto jest waszym faworytem?

Eurowizja, polscy kandydaci, kto został reprezentantem?
Edyta Górniak, fot. KAPiF
Eurowizja, polscy kandydaci, kto został reprezentantem?
Maciej Musiałowski, fot. KAPiF
Eurowizja, polscy kandydaci, kto został reprezentantem?
Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
Eurowizja, polscy kandydaci, kto został reprezentantem?
Krystian Embradora, fot. KAPiF

Źródło: Dziennik Eurowizyjny

Tagi: Eurowizja