Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Rozkoszny zadebiutuje w "MasterChef Nastolatki". Kim jest Michał Korkosz, który rozkochał w sobie nie tylko młodych ludzi?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.03.2024 16:07

Rozkoszny zadebiutuje w "MasterChef Nastolatki". Kim jest Michał Korkosz, który rozkochał w sobie nie tylko młodych ludzi?

MasterChef Nastolatki / Michał Korkosz
Kim jest Michał Korkosz z "Masterchef Nastolatki"?, fot. East News

Nowy program TVN „MasterChef Nastolatki” rusza już 3 marca 2024. Kim jest Michał Korkosz, znany jako Rozkoszny? To on będzie kibicował i wspierał młodych uczestników, na koncie ma gigantyczne sukcesy.

Nowy program TVN „MasterChef Nastolatki”: zasady, premiera, goście, gdzie oglądać?

„MasterChef Nastolatki” to nowy talent show TVN. W tym wydaniu będą rywalizować uczestnicy w wieku od 13 do 17 lat. Stawka jest wysoka, bo nagroda to aż 35 tysięcy złotych oraz tytuł pierwszego polskiego „MasterChefa” wśród nastolatków. W jury zasiadają tu Michel Moran, Dorota Szelągowska i Tomasz Jakubiak

Premiera pierwszego odcinka „MasterChef Nastolatki”  już 3 marca o godzinie 20:00 na TVN. Wiadomo już, że będzie się działo! W pierwszych dwóch odcinkach jurorzy wybiorą czternastu uczestników, którzy będą między sobą konkurować w programie. W kolejnych odcinkach zobaczymy wielu gości, w tym Martynę Wojciechowską, Ewę Chodakowską czy Przemysława Klimę, właściciela restauracji Bottiglieria 1881 z dwiema gwiazdami Michelin. Wszyscy jednak mówią o innym, gorącym nazwisku.

W „MasterCherfie” dla nastolatków pojawi się bowiem Michał Korkosz, influencer kulinarny, autor książek kucharskich i nagradzany twórca bloga „Rozkoszny”. Co jeszcze o nim wiadomo? Poniżej wszystkie szczegóły z jego życia!

"Prokop to nie jest". Agnieszka Woźniak-Starak oceniła współprowadzącego "Mam talent!". Bez ogródek mówi o SERII WPADEK "The Voice Kids". Dopiero przesłuchania w ciemno, a już zdradzili, kto wygra?! Tego jeszcze nie było! Reakcja jurorów więcej niż wymowna

Kim jest Michał Korkosz z „MasterChef Nastolatki”?

Jaką rolę będzie pełnił Michał Korkosz w programie „MasterChef Nastolatki”?

Będzie on wsparciem i łącznikiem między nastolatkami, a social mediami. Michał w swoich relacjach w SoMe pokaże backstage programu i to, czego widzowie nie zobaczą na ekranie. W jednym z odcinków „Rozkoszny” dołączy także do jury, sprawdzając jak młodzi kucharze radzą sobie z przygotowaniem dania idealnego na Tik-Toka – informuje biuro prasowe TVN.

W rozmowie z dziennikarzem TVN Korkosz wyznał, że tuż przed premierą zaczął się stresować. Jest jednak zachwycony współpracą z Dorotą Szelągowską i Martyną Wojciechowską.

Szczerze, zacząłem się denerwować przed tą premierą. Nie widziałam ani jednego urywka, będę oglądać go po raz pierwszy! […] Wspaniale mi się obserwowało Dorotę, cieszyłem się, że mogłem uczyć się, będąc w jej towarzystwie. A Martyna Wojciechowska będzie gościem w pierwszym odcinku i prosiłem ją o rady. Dała mi mnóstwo wspaniałych rad. Najbardziej podbudowało mnie to, że powiedziała, że błędy są OK. To dało mi wiatr w skrzydła – mówił Michał.

Co jeszcze wiadomo o nagradzanym 26-latku, który podbił już internet, a teraz został gwiazdą telewizji? Poniżej wszystkie emocjonujące szczegóły!

Michał Korkosz z „MasterChef Nastolatki”: król Instagrama i Tiktoka

Michał Korkosz, który już od 3 marca zagości na ekranach TVN, ma 26 lat. Urodził się 10 lutego 1998 roku. W wywiadach wspomina, że gotowanie pomogło mu w czasach nastoletnich uporać się z trudnymi przeżyciami. Szybko jednak stało się czymś więcej, niż tylko hobby. Teraz jest zdecydowanym królem polskich mediów społecznościowych.

Korkosz w sieci prowadzi profil o nazwie „Rozkoszny”. Na Instagramie zebrał gigantyczne grono 506 tysięcy obserwujących. Na TikToku obserwuje go niemal 250 tysięcy, a jego filmy doczekały się ponad 5 milionów polubień. O swoim blogu o tej samej nazwie mówi:

Nakłoniony przez znajomych postanowiłem założyć bloga, aby dalej dzielić się tymi pięknymi, radosnymi momentami, które wywołuje karmienie. Wybór nazwy był prosty. Rozkosznym nazywali mnie znajomi. Moje gotowanie jest beztrosko rozkoszne. Rozkosznie pyszne. Rozkoszny.pl. – pisze Michał na swojej stronie.

Pierwszy spektakularny sukces przyszedł w 2017 roku, kiedy Korkosz otrzymał dwie nagrody magazynu „Saveur” za fotografię kulinarną. Wyróżnienie to jest nazywane „kulinarnymi Oscarami”. Sukces sprawił, że już w 2018 podpisał kontrakt na swoją pierwszą książkę kucharską.

W 2020 roku na rynku ukazała się jego publikacja „Fresh from Poland: New Vegetarian Cooking from the Old Country”, czyli przetłumaczone później na polski „Rozkoszne. Wegetariańska uczta z polskimi smakami”.

Chciałem opowiedzieć światu o najlepszej rzeczy, jaką Polska ma do zaoferowania – o jedzeniu. Chciałem podkreślić najbardziej rozkoszną części polskiej kuchni, która tak się składa, że jest wegetariańska. Moje starania zostały docenione, „Fresh from Poland” zostało nazwane jedną z najlepszych książek kulinarnych 2020 przez „Booklist” i „San Francisco Chronicle” – wspomina Michał.

Poza tym Michał pisze o jedzeniu w „Vogue Polska” i kwartalniku „Przekrój”.

@rozkoszny Idziesz, a tu ty 🥹 @MasterChef Nastolatki TVN juz od tej niedzieli o o 20 #dream #marzenie ♬ Walking on a Dream - Remix - Swallow
MasterChef Nastolatki, Michał Korkosz czyli Rozkoszny: kim jest, media społecznościowe, książki
Michał Korkosz na spotkaniu prasowym “MasterChef Nastolatki”, fot. KAPiF
MasterChef Nastolatki, Michał Korkosz czyli Rozkoszny: kim jest, media społecznościowe, książki
Michał Korkosz na spotkaniu prasowym “MasterChef Nastolatki”, fot. Pawel Wodzynski/East News
MasterChef Nastolatki, Michał Korkosz czyli Rozkoszny: kim jest, media społecznościowe, książki
Michel Moran, Dorota Szelągowska i Michał Korkosz na spotkaniu prasowym “MasterChef Nastolatki”, fot. Pawel Wodzynski/East News
MasterChef Nastolatki, Michał Korkosz czyli Rozkoszny: kim jest, media społecznościowe, książki
Michał Korkosz na spotkaniu prasowym “MasterChef Nastolatki”, fot. KAPiF

Źródło: tvn.pl, rozkoszny.pl

Tagi: MasterChef