Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Moja żona zostałaby bardzo młodą wdową". Uczestnik "Tzg" tuż przed startem programu z wyznaniem o chorobie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 03.03.2024 13:18

"Moja żona zostałaby bardzo młodą wdową". Uczestnik "Tzg" tuż przed startem programu z wyznaniem o chorobie

Kamil Baleja o chorobie
Kamil Baleja, fot. Instagram

Najnowsza edycja “Tańca z Gwiazdami” rusza właśnie dziś. Jeden z uczestników chwilę przed programem zdradził bolesną prawdę o swojej przeszłości. Ma za sobą ciężkie chwile związane z chorobą. 

Kto wystąpi w nowej edycji "Tańca z Gwiazdami"?

Już dzisiaj zobaczymy pierwszy odcinek nowej odsłony “Tańca z Gwiazdami”. Na oficjalnym profilu programu opublikowano wpisy przedstawiające uczestników nadchodzącej 14. edycji. Już wiosną będziemy mogli zobaczyć, jak poradzą sobie na parkiecie: Maciej Musiał, Roksana Węgiel, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Dagmara Kaźmierska Kamil Belaja, Anita Sokołowska, Filip Chajzer, Maffashion, Krzysztof Szczepaniak, Adam Kszczot oraz Aleks Mackiewicz.

Kamil Baleja znany prezenter Radia ZET, staje do wyzwania na parkiecie programu "Taniec z Gwiazdami". Przekonamy się czy jego o unikalny styl, który zdobył serca milionów słuchaczy i internautów, będzie w stanie podbić również serca telewidzów.

Kamil Baleja wyznał prawdę o swojej chorobie. Te słowa były szokujące.

Ewa Kasprzyk chwilę przed startem „Tańca z Gwiazdami” zmieniła fryzurę. Jako jurorka będzie wyglądać jak gwiazda Hollywood Gwiazda "Rancza" w 14. edycji "Tańca z gwiazdami". Fani serialu szaleją z radości

Kamil Baleja był w permanentnym stresie

Kamil Baleja, który był stale narażony na stres, został w 2013 roku zdiagnozowany i wymagał natychmiastowej hospitalizacji. To, co początkowo wydawało się być rutynowym leczeniem, szybko przekształciło się w traumatyczną przeprawę.

Trafiłem na dwa tygodnie do szpitala. Lekarze podejrzewali u mnie schorzenia, które spowodowałyby, że na pewno nie napisałbym tej książki, a moja żona zostałaby bardzo młodą wdową. Do dziś pamiętam spojrzenia i szepty całego zespołu lekarzy, który zajmował się moim przypadkiem - jakby nie chcieli mi czegoś powiedzieć, jakby coś przede mną ukrywali - opisał w swojej książce “Poza anteną”.

Podzielił się również szczegółami dotyczącymi tego, co się działo później.

Kamil Baleja wyznał prawdę o chorobie

Lekarze mieli podejrzenia dotyczące poważnych chorób u Kamila, które mogłyby go wyłączyć z pracy lub nawet zagrażać jego życiu, co mogłoby uczynić jego żonę młodą wdową. Baleja opisał swoje przeżycia bardzo dramatycznie, wspominając spojrzenia zespołu lekarskiego na wyniki jego badań. 

Codzienne życie w szpitalu było dla niego trudne i pełne wyzwań. Leżąc obok innych pacjentów, którzy walczyli o życie, zaczął doceniać jego wartość i zastanawiać się nad swoimi priorytetami. Idąc po korytarzach, zdecydował się zwolnić tempo swojego życia, ceniąc teraźniejszość i dbając o siebie oraz swoich bliskich. Jego przeżycie jest przestrogą  wszystkich, którzy gonią przez życie w nieustannym pośpiechu.

Kiedy leżysz na jednym oddziale z ludźmi, których rzeczywistość wypełnia ból i którzy całkowicie się mu podporządkowują, zaczynasz się zastanawiać, co tak naprawdę liczy się w życiu. Co z tego, że zrobiłem tyle spektakularnych rzeczy w radiu i że mimo młodego wieku byłbym w stanie zapisać kilkanaście stron CV, skoro leżałem bezradny... Kiedy spacerowałem po korytarzu, nie myślałem o tym, co zrobię, jak wyjdę, nie snułem wizji kolejnych sukcesów, projektów, a obiecałem sobie jedno: trzeba wyhamować i wrzucić na luz. Mój bolid pędzący do kariery musi zwolnić, bo inaczej... nawet nie chciałem dopuszczać do siebie tej myśli - powiedział dla portalu Pomponik.

Na szczęście Kamil czuje się już na tyle dobrze, że zobaczymy go jako jednego z uczestników nowej edycji “Tańca z Gwiazdami”.

Kamil Baleja, fot. KAPiF
Kamil Baleja, fot. KAPiF
Kamil Baleja, fot. Instagram
Kamil Baleja, fot. Instagram
Kamil Baleja, fot. Instagram
Kamil Baleja, fot. Instagram