Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Nowy kandydat na Bonda wywołuje skrajne emocje. Chodzi nie tylko o starszą o 23 lata żonę aktora
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.04.2024 16:16

Nowy kandydat na Bonda wywołuje skrajne emocje. Chodzi nie tylko o starszą o 23 lata żonę aktora

James Bond
Fot. East News; Wikimedia Commons

James Bond to jedna z najsłynniejszych postaci filmowych. Od czasu, kiedy Daniel Craig zrezygnował ze wcielania się w agenta 007, na rynku pojawiło się wiele propozycji nowego aktora do tej roli. Właśnie pojawił się bardzo niespodziewany kandydat. Co o nim wiadomo?

Kto grał Jamesa Bonda? Ile filmów powstało?

James Bond, znany także jako agent 007, to postać, stworzona przez pisarza Iana Fleminga w latach 50. To nie tylko najpopularniejszy szpieg w kulturze, ale też jedna z najsłynniejszych postaci filmowych i literackich wszech czasów. Szpieg brytyjskiej Secret Intelligence (MI6) najbardziej znany jest obecnie z serii filmów, będących adaptacjami książek Fleminga.

Do tej pory powstało aż 25 oficjalnych produkcji. Pierwszym był „Doktor No” z 1962 roku, w którym w agenta 007 wcielił się Sean Connery. Poza nim Bonda grali jeszcze: George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan i wreszcie Daniel Craig. Choć ten ostatni na samym początku wzbudzał wiele kontrowersji, finalnie zagrał aż w pięciu filmach: „Casino Royale”, „007 Quantum of Solace”, „Skyfall”, „Spectre” i „Nie czas umierać”. 

Widzowie pokochali Bonda w wykonaniu Craiga, a jego kreacja okazała się ze wszech miar pionierska i pełna głębi. Dlaczego więc tak definitywnie postanowił pożegnać się z tą rolą? 

Najpierw Wierzbicka, a teraz Socha. Gwiazdy wracają do uwielbianego serialu. Widzowie już zacierają ręce Powraca uwielbiany serial o detektywie Malanowskim! Nie uwierzycie, kto zastąpi Cieślaka!

Dlaczego Daniel Craig nie chce już grać Jamesa Bonda?

Agent 007 w kreacji Daniela Craiga pozostanie niezapomniany. Aktorowi udało się wznieść postać Bonda na zupełnie nowy poziom, pokazać jego moralne dylematy i wrażliwość. Po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć w brytyjskim szpiegu człowieka z krwi i kości, który cierpi, a nawet płacze, tęskni i odczuwa zmęczenie.

Zmęczenie czuł też sam aktor. Rola Bonda pochłonęła 15 lat jego życia. W wywiadach mówił o kosztach psychicznych i fizycznych, jakie poniósł w tym czasie. Nie chodzi jedynie o urazy, choć i tych nie brakowało: trzy złamania, dwie operacje i wielomiesięczna rehabilitacja. W końcu stwierdził, że musi zadbać o siebie i wyjść z wiecznie zamkniętej szufladki.

Dopiero teraz znów czuję się jak normalny wolny człowiek – mówił, żegnając się z rolą.

Po tym, jak stało się jasne, że trzeba szukać „nowego Bonda”, na rynku pojawiło się wiele propozycji. Wymieniani byli między innymi: Idris Elba, Tom Hardy, Henry Cavill, Cillian Murphy, a nawet Gillian Anderson. Nagle pojawiło się jednak nazwisko zupełnie innego Brytyjczyka, szczegóły poniżej.

Kto zagra nowego agenta 007?

Twórcy serii o Jamesie Bondzie podobno postawili na aktora, który nigdy wcześniej nie pojawiał się pośród proponowanych kandydatów. Nowym agentem 007 miałby zostać Aaron Taylor-Johnson, 34-letni aktor, który mimo młodego wieku ma na koncie niemało nagród i znanych tytułów. Sławę przyniosła mu tytułowa rola w filmie „John Lennon. Chłopak znikąd”, który reżyserowała Sam Taylor, jak się okazało: jego przyszła żona.

Aaron Taylor-Johnson to także hrabia Wroński z ekranizacji „Anny Kareniny”  z 2012 roku i Quicksilver w serii filmów superbohaterskich Marvela. Inne znane tytuły na jego koncie to „Savages. Ponad bezprawiem”, „Zwierzęta nocy”, „Godzilla”, „Tenet” i „King’s Man: Pierwsza Misja”

Decyzja filmowców wywołuje skrajne emocje, ale należy pamiętać, że Daniel Craig także początkowo spotykał się z krytyką. Aaron z pewnością może liczyć na wsparcie żony. Parę dzielą aż 23 lata różnicy, ale nie przeszkadza im to w żaden sposób: są szczęśliwi od 15 lat. Mają dwie córki, Wyldę Rae oraz Romy Hero, wychowują też dwie dziewczynki z poprzedniego związku Sam: Jessie i Angelicę.

Dajcie znać w komentarzach, jak wam się podoba ten wybór.

nowy James Bond, jaki aktor zagra agenta 007, Aaron Taylor-Johnson
Aaron Taylor-Johnson z żoną, fot. CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News
nowy James Bond, jaki aktor zagra agenta 007, Aaron Taylor-Johnson
Aaron Taylor-Johnson, fot. Rex Features/East News
nowy James Bond, jaki aktor zagra agenta 007, Aaron Taylor-Johnson
Daniel Craig, fot. Rex Features/East News
nowy James Bond, jaki aktor zagra agenta 007, Aaron Taylor-Johnson
Roger Moore, fot. Allan Warren, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons