Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Koniec "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Pojawiło się oficjalne stanowisko ws. imprezy TVP
Karolina Kurek
Karolina Kurek 22.04.2024 14:15

Koniec "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Pojawiło się oficjalne stanowisko ws. imprezy TVP

"Sylwester Marzeń"
fot. KAPiF

W sieci pojawiła się informacja, że to oficjalny koniec “Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Nowy burmistrz miasta zapowiada zmiany. Szczegóły. 

Impreza sylwestrowa

Sylwester to ostatni dzień roku. Wtedy świętujemy zakończenie starego i witamy nowy rok. W ten dzień zazwyczaj wybieramy się na wydarzenia towarzyskie, by hucznie celebrować nadejście nowego etapu. Wiele osób wybiera również mniej spektakularny sposób spędzenia tego wieczoru i zostaje w domowym zaciszu, w gronie najbliższych, by powitać nadchodzący rok. 

Można również dobrze się bawić, włączając w telewizji imprezę sylwestrową. Polacy przez lata mieli wiele możliwości, gdyż takie wydarzenie organizowało kilka stacji telewizyjnych. Polsat emitował “Sylwestrową Moc Przebojów”, która w ostatnich latach odbywała się w Chorzowie, a TVN “Koncert sylwestrowy”, który odbywał się w Warszawie lub Krakowie. Najgłośniejszym wydarzeniem był jednak “Sylwester Marzeń z Dwójką" w Zakopanem emitowany przez Telewizję Polską. 

Zwolniona gwiazda "Wiadomości" w nowym formacie. Niesłychane, kto przyjął ją do pracy Kolenda-Zaleska straciła posadę! Gwiazda TVN pożegnała się ze stanowiskiem i wystosowała oświadczenie

"Sylwester Marzeń" w Zakopanem

Sylwester Marzeń” od 2016 roku odbywał się w Zakopanem. Za każdym razem było to jedno z największych wydarzeń muzycznych. Impreza przyciągała miliony przed ekrany odbiorników w tę ostatnią noc roku, ale też ogrom osób przyjeżdżało do miasta, by osobiście uczestniczyć w widowisku. 

Telewizja Polska zaprosiła do występu największe nazwiska branży muzycznej. W tym gronie znaleźli się m.in. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Zenon Martyniuk, Cleo czy Piękni i Młodzi. Teraz wyszło na jaw, że dojdzie do sporej zmiany. Niestety fani imprezy organizowanej w Zakopanem będą mocno zawiedzeni.

To już koniec "Sylwestra Marzeń z Dwójką" w Zakopanem

W niedzielę 21 kwietnia 2024 roku w Polsce odbyła się druga tura wyborów samorządowych. W Zakopanem zwyciężył Łukasz Filipowicz, kandydat bezpartyjny, który pokonał Agnieszkę Nowak-Gąsienicę, która startowała z list partii Prawo i Sprawiedliwość. 

Nowy burmistrz zapowiedział, że dla Zakopanego nastał czas zmian. Jedną z nich będzie to, iż w tym roku nie odbędzie się tam “Sylwester Marzeń z Dwójką”! Filipowicz nie wyklucza jednak innego wydarzenia.

Trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Nie będzie rządów Leszka Doruli w Zakopanem, nie ma Jacka Kurskiego w TVP, więc i nie będzie "Sylwestra marzeń". Natomiast jestem za tym, aby jakaś impreza była. Doskonale pamiętam czasy, kiedy witryny na Krupówkach osłaniano deskami z obawy o bezpieczeństwo. Więc trzeba pomyśleć o imprezie w mniejszej skali, promującej region - przekazał.

Spodziewalibyście się tego?

Izabella Krzan, Tomasz Kammel
Izabella Krzan, Tomasz Kammel, fot. "Sylwester Marzeń", fot. KAPiF
Sławomir i Kajra,
Sławomir i Kajra,, fot. "Sylwester Marzeń", fot. KAPiF