Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Kolejne zaskakujące zwolnienie w szeregach TVP. Znana dziennikarka straciła pracę po 32 latach!
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.03.2024 16:17

Kolejne zaskakujące zwolnienie w szeregach TVP. Znana dziennikarka straciła pracę po 32 latach!

TVP
Kolejne zwolnienia w TVP, fot. KAPiF; Facebook

TVP niedawno zwolniło kolejną, wieloletnią pracownicę stacji. Znana dziennikarka pracowała na stanowisku 32 lata, ostatnio w funkcji dyrektorskiej. Teraz pojawił się nowy komunikat Telewizji Polskiej w tej sprawie.

Zwolnienia w TVP

TVP w ostatnich tygodniach zwolniło bardzo wielu pracowników. Na początku z posadami pożegnali się dziennikarze i prezenterzy programów informacyjnych, jak Michał Adamczyk czy Danuta Holecka. W dalszej kolejności z pracą pożegnała się cała ekipa “Pytania na śniadanie”. Wygląda jednak na to, że na tym się nie skończy. Daniel Gorgosz, zajmujący się postawieniem Telewizji Polskiej w stan likwidacji, ujawnił, że telewizja publiczna ma teraz poważne problemy finansowe. Brakuje około 2,6 mil złotych z powodu braku rekompensaty abonamentowej z budżetu państwa.

Telewizja Polska musiała więc zacząć oszczędzać. Zwalniani są kolejni pracownicy, do tej pory już ponad sto osób, ale liczba ta zapewne wzrośnie. Nawet ci, którzy nie stracili pracy, potrafią nie otrzymywać wypłat: dotyczy to zwłaszcza osób zatrudnionych na umowach B2B. Tymczasem pojawiła się nowa afera: jedna ze znanych dziennikarek straciła pracę po 32 latach. Właśnie pojawiły się nowe, potwierdzone informacje w tej sprawie, przeczytacie o nich poniżej.

Po latach wróciła do TVP, żeby "odbudować ją ze zgliszczy". Niewiele osób wie, kim jest jej ojciec TVN otrzymał dotkliwy cios. TVP zabrała konkurencji kolejną gwiazdę!

Kto został zwolniony z TVP?

Niedawno wybuchła spora afera, związana z dziennikarką, która pracowała w Telewizji polskiej od 32 lat. Sama zainteresowana opublikowała w mediach społecznościowych wpis. Nie żałowała tam słów pełnych goryczy, kiedy opisywała okoliczności utraty pracy.

Zaproponowano mi pierwotnie zwolnienie z […] TVP na własną prośbę i ze złotym spadochronem (czyli na niezwykle korzystnych warunkach). Nie zgodziłam się na to. Powiedziano mi też, że budżet stacji ma zostać obcięty o 47 proc. i jest to decyzja MSZ. Stacja ma zostać rozkawałkowana, czyli programy rosyjskojęzyczne mają prawdopodobnie przejść docelowo do TVP World. To według mnie wielki błąd i zasadnicze złamanie tworzonej przez lata koncepcji – pisze na Facebooku rozżalona dziennikarka.

Decyzje nowych władz Telewizji Polskiej nazwała „demolowaniem unikalnego dzieła i jedynego kanału założonego oddolnie i działającego dzięki zaangażowaniu pracowników”. Ogłosiła, że nie zamierza się "dać zakneblować w zamian za złoty spadochron.

Zawsze można mnie oczywiście zwolnić, zawiesić, odsunąć – siłą. No i tak się właśnie dzieje – dodała na koniec.

Teraz Centrum Informacji TVP wydało nowe oświadczenie w tej sprawie. Wygląda na to, że nie jest ona tak czarno-biała, jak mogłoby się wydawać. Szczegóły poniżej.

Zwolnienia w Telewizji Polskiej: dziennikarka straciła pracę po 32 latach

Centrum Informacji TVP już wcześniej zaprzeczyło, jakoby dziennikarce proponowano “złoty spadochron”. O samej decyzji Telewizji Polskiej mogliśmy przeczytać:

Zmiany wynikają z prac prowadzonych nad nowym modelem kanałów zagranicznych TVP, które finansowane są przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i zakładają one synergię, wykorzystywanie oraz rozwój osiągnięć każdej z anten. W ostatnich latach budżet TV Bielsat wzrósł z 30 mln w 2018 r. do 90 mln planowanych na rok 2024. Zwiększenie finansowania wynikało m.in. z planów wydzielenia się kanału ze struktur TVP, co ułatwiałoby pozyskiwanie środków zewnętrznych. Proces ten nie został jednak przeprowadzony. MSZ nie zatwierdziło w bieżącym roku dofinansowania na planowanym przez antenę poziomie – tyle wiadomo na temat okoliczności, dotyczących zmian na kanale Bielsat TV.

Agnieszka Romaszewska-Guzy była dyrektorką Bielsat TV od 17 lat. Teraz jej obowiązki przejął inny współzałożyciel stacji, a dotychczasowy zastępca, Aleksy Dzikawicki. 18 marca na stronie CI TVP pojawił się nowy komunikat.

TVP S.A. w likwidacji informuje, że z dniem 18 marca 2024 r. doszło do definitywnego zakończenia stosunku pracy między TVP S.A. a panią Agnieszką Romaszewską-Guzy. Nastąpiło to z inicjatywy TVP S.A. w likwidacji, z przyczyn dotyczących pracownika – czytamy na portalu.

Co sądzicie o całej sprawie?

zwolnienia w TVP, Agnieszka Romaszewska Guzy, Bielsat, przyczyny
Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Wojciech Olkusnik/East News

Źródło: Centrum Informacji TVP; Wirtualne Media

Tagi: TVP