Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > TVN otrzymał dotkliwy cios. TVP zabrała konkurencji kolejną gwiazdę!
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 11.03.2024 19:36

TVN otrzymał dotkliwy cios. TVP zabrała konkurencji kolejną gwiazdę!

Tomasz Mildyn przechodzi z TVN24 do TVP
Kolejny transfer z TVN do TVP, fot. KAPIF/kadr TVN24

Od ubiegłego roku w TVP zachodzą ciągłe zmiany. Z szeregów TVN właśnie odszedł jeden z najbardziej lubianych i cenionych dziennikarzy. Teraz będzie pracował dla Telewizji Polskiej! To duża strata dla TVN.

Transfery z TVN do TVP

W wyniku ostatnich przetasowań w mediach publicznych, do zespołu TVP dołączyła grupa dziennikarzy, którzy wcześniej związani byli z Grupą TVN. Paweł Płuska, były reporter "Faktów" TVN, objął stanowisko szefa programu "19.30" w TVP. Wśród prowadzących program znajduje się również Joanna Dunikowska-Paź, znana z serwisów TVN24. Do grona dziennikarzy TVP Info dołączyła także Małgorzata Telmińska, która wcześniej pracowała jako reporterka w TVN24. 

W lutym tego roku "Fakty" wzmocniły swoją pozycję na szczycie rankingu oglądalności programów informacyjnych. Średnia widownia programu w TVN wyniosła 2,36 mln widzów, natomiast w TVN24 BiS było to 418 tys. osób.

Do tej grupy zaczęli dołączać również prezenterzy programów śniadaniowych.

Gwiazda TVN pokazała swoją mamę muzułmankę. "Nie wstydzę się jej" Smutne wieści o Dorocie Wellman. Prokop zdradził, dlaczego zniknęła z "DDTVN"

Przejście Roberta Stockingera do TVP

Jakiś czas temu Robert Stockinger i Joanna Górska mieli szansę zadebiutować w programie "Pytanie na Śniadanie". Stockinger przez poprzednie dziesięć lat był widzom znany z występów w "Dzień dobry TVN", gdzie relacjonował najciekawsze wydarzenia w Polsce. Pożegnał się ze stacją za pomocą wpisu na swoich mediach społecznościowych.

Do widzenia, TVN. Po 13 latach w firmie i okrągłych 10 w redakcji „Dzień dobry TVN” nadszedł czas rozstania. Trudno opisać wszystko, co tu przeżyłem, ile nauczyłem się w tym czasie i jak wiele zawdzięczam tej stacji. Przyszedłem jako stażysta bez biurka, a odchodzę z doświadczeniem zasiadania w fotelu gospodarza flagowego programu. To była długa i piękna droga. Wychowankiem zostanę na zawsze. Nie żegnam się z ludźmi, bo te przyjaźnie zabieram ze sobą - przekazał.  

Ostatnio z TVN-em pożegnał się również popularny dziennikarz Tomasz Mildyn.


 

Kolejny bolesny cios dla TVP

Tomasz Mildyn, który przez ponad 16 lat był związany z wrocławskim oddziałem TVN24, nie będzie już współpracował z TVN Warner Bros. Zgodnie z informacjami portalu Wirtualnemedia.pl, dziennikarz przeniesie się do zespołu odpowiedzialnego za program "19.30" w TVP1, który zastąpił w grudniu ubiegłego roku program "Wiadomości". 

Mildyn zajmował się w TVN24 przygotowywaniem materiałów społecznych, kryminalnych oraz dotyczących zdrowia. Relacjonował wydarzenia nie tylko z Dolnego Śląska, ale również z Niemiec. Odbył też misję do Egiptu, gdzie informował widzów o tragicznej historii śmierci Magdaleny Żuk w 2017 roku. Dodatkowo, był na miejscu mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze dwa lata temu, relacjonując z bliska zmagania reprezentacji Polski.

Tomasz Mildyn, fot. kadr TVN24
Tomasz Mildyn, fot. kadr TVN24
Tomasz Mildyn, fot. kadr TVN24
Tomasz Mildyn, fot. kadr TVN24
Tagi: TVN