Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > A jednak. Polsat rusza z własną śniadaniówką. Ujawniono nazwiska prowadzących
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.05.2024 10:19

A jednak. Polsat rusza z własną śniadaniówką. Ujawniono nazwiska prowadzących

Polsat, Edward Miszczak
fot. KAPiF

Polsat od dawna zapowiadał, że szykuje konkurencyjny program dla propozycji TVP i TVN. Po objęciu stanowiska dyrektora programowego przez Edwarda Miszczaka wydawało się, że plany w końcu przejdą do realizacji. Wiadomo, kto ma szanse na zostanie gospodarzami śniadaniówki. Nie brak znanych nazwisk.

Polsat szykuje konkurencje dla TVP i TVN

Do tej pory telewidzowie byli rozdarci pomiędzy dwoma porannymi programami. W Telewizji Polskiej od dekad króluje "Pytania na śniadanie", a w TVN budzimy się przy "Dzień Dobry TVN". Stacje długo rywalizowały o uwagę odbiorców, jednak teraz będą musiały stawić czoła nowemu "przeciwnikowi".

Po głośnych zapowiedziach Polsat rusza z zapowiadanym projektem własnej śniadaniówki. Seria sukcesów nowych sezonu popularnych programów takich jak m.in.: "Taniec z Gwiazdami" czy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" sprawiła, że widzowie chętnie przygarną nową propozycję Edwarda Miszczaka.

Ten ma plan, by śniadaniówka od razu cieszyła się sporą popularnością. Czym będzie różniła się od dotychczasowych programów u konkurencji? Niespodzianek nie zabraknie.

Huknęły wieści o głośnym transferze w Polsacie. Miszczak ściągnął swoją ulubienicę z TVN? Znamy zwycięzcę jubileuszowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Śniadaniówka Polsatu stała się faktem. Kiedy będzie można ją oglądać?

O planach związanych z wprowadzeniem porannego programu Edward Miszczak delikatnie wspominał podczas jesiennej ramówki Polsatu. Wtedy jednak projekt był na początkowym etapie, choć już z rodzącym się potencjałem.

Mam nadzieję, że projekt, którego podejmiemy się w przyszłym roku, zakończy się sukcesem - mówił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Do tej pory widzowie Polsatu o poranku mogli zapoznać się z serwisem informacyjnym na antenie Polsat News. Śniadaniówka ma być jednak konkurencją do popularnych programów o tematyce lifestylowej i zahaczać o życie gwiazd.

Na razie jednak nie wiadomo, pod jaką nazwą miałby zadebiutować rewolucyjny projekt Edwarda Miszczaka. Portal Shownews.pl dowiedział się, że początkowo widzowie będą mogli spędzać z prowadzącymi weekendowe poranki. Śniadaniówka ma bowiem być emitowana od piątku do niedzieli.

Kto zatem miałby wcielić się w rolę gospodarzy programu? Jeszcze niedawno o takie stanowisko biły się największe gwiazdy show-biznesu.

Prowadzący śniadaniówki Polsatu wybrani? Stacja stawia na znane gwiazdy

Prowadzący porannych programów cieszą się sporą popularnością. Niedawno na własnej skórze dowiedzieli się o tym nowi prezenterzy "Pytania na śniadanie". Po zwolnieniu m.in.: Kasi Cichopek, Macieja Kurzajewskiego, Małgorzaty Tomaszewskiej i Tomasza Kammela ich miejsce zajęły nowe gwiazdy. 

Obecnie w "Pytaniu na śniadanie" i "Dzień Dobry TVN" prym wiodą tacy celebryci jak m.in.: Katarzyna Dowbor, Marcin Prokop czy Dorota Wellman. Polsat ma niełatwe zadanie, by dorównać poziomowi dotychczasowych porannych programów. Ma jednak na to sposób.

Okazuje się, że produkcja zrezygnowała z castingów na rzecz dobrze znanych gwiazd. Wiadomo, że lubiane i kojarzone twarze przyciągnąć widzów do ekranów. Szczególnie jeśli znamy ich dobre dopasowanie. Z tego względu Edward Miszczak do śniadaniówki Polsatu ma brać pod uwagę Macieja Dowbora czy Macieja Rocka.

Wstępnie pozbierano pary, ale jeszcze pewnie będą mieszać i testować konfiguracje. Wśród prowadzących są m.in. Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska - zawsze chcieli się tak sprawdzić. Poza nimi będzie też Maciej Rock, ulubieniec szefostwa i Marcelina Zawadzka. Będzie też Krzysztof Ibisz i Karolina Gilon, która ma rok przerwy od "Love Island", jest ulubienicą szefostwa i będzie też w nowym "Tańcu z Gwiazdami". W nowej śniadaniówce znajdzie się też Paulina Sykut - ona raczej tylko od prezentowania pogody. Przegląd prasy ma robić Edyta Folwarska, którą ostatnio dorzucono do ekipy serialu "Gliniarze". Jest jeszcze Ilona Krawczyńska, dobrze wypadła w "Farmie" z Marceliną - przekazał informator portalu.

Taka grupa gwiazd może z łatwością przykuć uwagę widzów. TVP i TVN ma powody do obawy dotyczące oglądalności? Efekty projektu Edwarda Miszczaka zobaczymy już niedługo.

Edward Miszczak, fot. KAPiF
Edward Miszczak kompletuje gwiazdy do śniadaniówki Polsatu, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, Maciej Rock, fot. KAPiF
Edward Miszczak kompletuje gwiazdy do śniadaniówki Polsatu, fot. KAPiF

Źródło: Shownews.pl, Wirtualne Media