Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Zwolniony z TVP Ziemiec wyjechał z Polski za chlebem. Czym się zajmuje?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.04.2024 17:24

Zwolniony z TVP Ziemiec wyjechał z Polski za chlebem. Czym się zajmuje?

Krzysztof Ziemiec
fot. KAPiF

Krzysztof Ziemiec stracił pracę w TVP po tym, jak zmieniły się władze publicznego nadawcy. Teraz wyszło na jaw, gdzie pracuje. Mamy zdjęcie z Irlandii. Czym się zajmuje dziennikarz?

Co Krzysztof Ziemiec robił w TVP?

Krzysztof Ziemiec pracował w TVP mniej więcej dwie dekady. Przez wiele lat był prowadzącym “Wiadomości”, pojawiał się też w “Panoramie”. W ostatnich latach prowadził “Teleexpress”. Znany był też z formatów “Kwadrans polityczny”, “Gość Wiadomości”, “Woronicza 17”, “Studio Zachód”, “Między słowami” czy “Minęła dwudziesta”. W 2016 znalazł się w składzie Komisji Etyki TVP.

W 2022 prowadził konferencję PiS na temat raportu o stratach materialnych Polski podczas II wojny światowej. Dziennikarz został zwolniony z Telewizji Polskiej w grudniu 2023 roku, podobnie jak wielu innych pracowników stacji z programów informacyjnych oraz rozrywkowych. Teraz wyszło na jaw, czym zajmuje się po utracie pracy. Na zdjęciach widać, że nie boi się pracy fizycznej, szczegóły poniżej.

Spektakularna wpadka Krzysztofa Ziemca w "Teleexpressie". Widzowie zobaczyli (i usłyszeli) wszystko na żywo Zwolniona gwiazda "Wiadomości" w nowym formacie. Niesłychane, kto przyjął ją do pracy

Gdzie pracuje teraz Krzysztof Ziemiec?

Ziemiec nie pozostał całkiem bez pracy. Wciąż prowadzi on w rozgłośni RMF24 program “Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM”. Co sobotę o godzinie 8:30 zaprasza on do siebie przeróżnych gości. W najbliższym wydaniu pojawi się tam Michał Kobosko, poseł partii Polska 2050. Na razie jednak dziennikarz dorabia w inny sposób. To, czym się zajmuje, ujawnił internauta na portalu X (Twitter).

A tymczasem z okolic Dublina takie obrazki. Ktoś rozpoznaje? – napisano pod zdjęciem z Krzysztofem.

Portal Wirtualne Media zapytał Ziemca o jego nowe zajęcie. Co odpowiedział dziennikarz?

Przebywam teraz w pracy. Wrócę po majówce. Jestem na robocie, efekty będą mam nadzieję pozytywne – wyjaśnił Krzysztof.

Okazuje się więc, że dawny gwiazdor stacji TVP pracuje w Irlandii. Poniżej znajdziecie zdjęcie, na którym widać, w jakiej roli się spełnia.

Krzysztof Ziemiec pracuje w Irlandii. Zdjęcie

Internauta ujawnił w sieci zdjęcie, na którym widać, jak Krzysztof Ziemiec maluje ściany. Sam dziennikarz nie wstydzi się tego faktu. Wspomnianą fotografię sam później udostępnił w swoich mediach społecznościowych, dodając hasztagi: "praca", "malowanie", "Irlandia", "Dublin". Szybko pojawiły się komentarze internautów.

Rozumiem, że trzeba zacisnąć pasa po utracie lukratywnej pensji w TVPiS, ale że do tego stopnia? – zapytał jeden z nich.

Krzysztof postanowił trzymać fason. Na Twitterze pojawiła się odpowiedź dziennikarza:

Wszystko jest po coś. Żadna praca nie hańbi, czy warto wałkować ten temat – odparował.

W dyskusji z internautami zdradził więcej szczegółów na temat zlecenia malowania ścian w Irlandii.

Trzeba być twardym. Wykonuję polecenia. Każą malować, to maluję. Praca to praca. Myślenie jest w wojsku, a nie na budowie. Na szparagi trzeba mieć końskie zdrowie. Malarstwo pokojowe jest mniej wymagające. No i lepiej płatne – wyjaśnił dziennikarz.

Poniżej znajdziecie zdjęcie Krzysztofa z Irlandii.

Krzysztof Ziemiec, zwolnienie z TVP, nowa praca w Irlandii, malowanie ścian, zdjęcie
Krzysztof Ziemiec w Irlandii maluje ściany, fot. X (Twitter)
Krzysztof Ziemiec, zwolnienie z TVP, nowa praca w Irlandii, malowanie ścian, zdjęcie
Krzysztof Ziemiec, fot. KAPiF

Źródło: Wirtualne Media