Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > TYLKO U NAS: Edward Miszczak otwarcie o różnicach między TVN i Polsatem. Zdradza, dlaczego zmienił pracę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 02.02.2024 20:04

TYLKO U NAS: Edward Miszczak otwarcie o różnicach między TVN i Polsatem. Zdradza, dlaczego zmienił pracę

Edward Miszczak / TVN
Dlaczego Edward Miszczak odszedł z TVN?, fot. Świat Gwiazd Exclusive; KAPiF

Edward Miszczak rządził TVN przed 25 lat. Jego odejście, a potem przejście do Polsatu było szeroko komentowane. Co teraz myśli o swojej byłej stacji? Opowiedział nam o wszystkim w wywiadzie.

Czemu Edward Miszczak odszedł z TVN?

Edward Miszczak rozpoczął współpracę z TVN w 1997. Już po roku został dyrektorem programowym stacji. Prowadził też programy, takie jak „Urzekła mnie twoja historia” czy „Ludzie w drodze”. Z przerwami pełnił też funkcję wiceprezesa zarządu spółki akcyjnej TVN i należał do zarządu spółki TVN Grupa Discovery. W 2022 roku zrezygnował z funkcji kierowniczych.

W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu. TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze – brzmiała jego wypowiedź w oficjalnym komunikacie prasowym stacji.

Nie minęło wiele czasu, jak wyszło na jaw, że Miszczak zastąpi w Polsacie Ninę Terentiew. Świat Gwiazd zapytał teraz szefa Polsatu, jak odnosi się do swojej byłej stacji. Co nam wyznał na wiosennej ramówce stacji? Przy okazji skomentował słowa znanego dziennikarza.

TYLKO U NAS. Nowe jury "Tańca z gwiazdami". Co zdecydował Edward Miszczak? Mamy przecieki TYLKO U NAS: Doda przekazała koszmarne wieści ws. Steczkowskiej na Eurowizji. Ma przecieki z TVP

Dlaczego Edward Miszczak przeszedł do Polsatu?

W 2022 ogłoszono powołanie Miszczaka na stanowiska wiceprezesa zarządu i dyrektora programowego Polsatu. Formalnie pełni tę funkcję od stycznia 2023. Teraz, przy okazji konferencji wiosennej ramówki Polsatu na sezon 2024, mieliśmy okazję rozmawiać z szefem stacji.

Edward Miszczak postanowił przyciągnąć do Polsatu byłą gwiazdę TVN, czyli Filipa Chajzera. Dziennikarz wystąpi już niedługo na parkiecie „Tańca z gwiazdami”. Przy okazji wiosennej ramówki Filip wyznał, że jego zdaniem TVN mógłby się dużo uczyć od Polsatu, nie tylko pod względem technologicznym, ale też organizacyjnym. 

Zapytaliśmy Miszczaka, czy uważa podobnie. Jego słowa bardzo nas zaskoczyły, cytujemy je poniżej.

Tylko u nas: co Edward Miszczak myśli teraz o TVN?

Kiedy zapytaliśmy Miszczaka, czy zgadza się ze słowami Filipa Chajzera, szef Polsatu zamyślił się, po czym odpowiedział z życzliwym uśmiechem:

Filip jest młodym dziennikarzem i czasami go ponosi. Ja nie powiem ani jednego złego słowa o stacji, z której wyszedłem, bo budowałem ją od pierwszego dnia, również z ojcem Filipa Chajzera, który potem poszedł do Polsatu – zaznaczył na początku nasz rozmówca.

Po chwili Miszczak odniósł się jednak do różnic, jakie obecnie dzielą Polsat i TVN.

To są dwie zupełnie inaczej już dzisiaj zbudowane i zarządzane firmy. Kiedyś były bardzo jakby bliźniacze, bo były firmami właścicielskimi. Nie rządziła nimi korporacja, tylko jeden człowiek. To jest ogromna różnica wbrew pozorom, niż firmy zarządzane przez wielkie mechanizmy. Ja mam samo dobre zdanie na temat TVN-u, więc nigdy bym sobie na taką opinię nie pozwolił – wyjaśnił szef stacji.

A jak układają się obecnie relacje Miszczaka z Dodą? Czy konflikt ostatecznie został zażegnany? O tym przeczytacie TUTAJ.

Co jeszcze zdradził nam Edward Miszczak? Cały wywiad z szefem Polsatu obejrzycie tutaj:

Edward Miszczak, wywiad, odejście z TVN
Filip Chajzer, wiosenna ramówka Polsatu 2024, fot. KAPiF
Edward Miszczak, wywiad, odejście z TVN
Edward Miszczak, wiosenna ramówka Polsatu 2024, fot. KAPiF
Edward Miszczak, wywiad, odejście z TVN
Edward Miszczak w TVN w 2002 roku, fot. KAPiF
Edward Miszczak, wywiad, odejście z TVN
Edward Miszczak w TVN w 2020 roku, fot. KAPiF