Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Okręt tonie, fala odejść z TVP właśnie się zaczęła! Miłosz Kłeczek żegna się ze stacją
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 08.12.2023 11:03

Okręt tonie, fala odejść z TVP właśnie się zaczęła! Miłosz Kłeczek żegna się ze stacją

TVP, Miłosz Kłeczek
TVP żegna kolejnego pracownika, fot. Andrzej Iwanczuk/East News

Fala zmian na dobre ogarnęła siedzibę Telewizji Polskiej, która od dłuższego czasu systematycznie żegna się z kolejnymi gwiazdami. Tym razem “do widzenia” mówi jeden z najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli stacji. Ujawniamy szczegóły.

Ogromne zmiany w "Wiadomościach". Pracownicy odchodzą na potęgę

Po wyborach parlamentarnych jasne było, że dotychczasowe struktury publicznej telewizji nie na długo pozostaną nienaruszone. Na celownik poszły umowy pracowników, którzy od lat promowali najpopularniejsze programy stacji. Do reform dojdzie przede wszystkim w "Wiadomościach".

Od paru miesięcy głośno jest o sytuacji Danuty Holeckiej, która oprócz prowadzenia serwisu informacyjnego zajmuje stanowisko szefowej całego programu. Jej przyszłość w budynku Telewizji Polskiej nadal jednak jest niejasna.

Wedle naszych informacji, w TVP trwa teraz proces rozwiązywania umowy między Holecką a jej firmą D.D.H. Studio "V", na podstawie której prowadziła “Wiadomości” - informował portal Gazeta.pl.

Bardziej klarowną sytuacją mogą "pochwalić się" inni pracownicy TVP. Wielu z nich zakończyło już swoją współpracę ze stacją telewizyjną.

Sensacja w TVP! "Wiadomości" na dobre znikają z ramówki. Już wiadomo, co i kto pojawi się w ich miejsce Nie tylko Danuta Holecka. Elżbieta Jaworowicz też może się pakować? "Czasy się zmieniają"

Kolejne zwolnienie w "Wiadomościach". Odchodzi jeden z pracowników

W ostatnim czasie doszło do wielu roszad w załodze serwisu informacyjnego. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się reporterzy: Karol Jałtuszewski oraz Damian Diaz, a także gospodarz programów informacyjnych w TVP Info, Bartłomiej Graczak.

Okazuje się jednak, że to nie koniec żniw w szeregach pracowników telewizji publicznej. Według nieoficjalnych doniesień portalu Wirtualnemedia.pl już niedługo z anteny zniknie jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci TVP.

Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć jako gospodarza programów "Kasta", a później "Woronicza 17" czy "Strefa starcia". W mediach zapisał się jednak z powodu nagannych praktyk dziennikarskich.

Miłosz Kłeczek pożegna się z TVP Info jeszcze w grudniu

Widzowie TVP zapamiętali Miłosza Kłeczka przede wszystkim ze względu na jego sposób prowadzenia programów. Przed kamerami wielokrotnie dawał popis braku szacunku do rozmówcy czy też samej etyki dziennikarskiej.

Jest pan chamem i wypraszam sobie tego rodzaju insynuacje [...] Proszę się więcej nie zagalopowywać. To jest moje ostatnie ostrzeżenie do pana — mówił Miłosz Kłeczek do posła PSL Pawła Bejdy w swoim programie.

W mediach społecznościowych szalały także nagrania jego rozmowy z Donaldem Tuskiem, podczas których nie wykazywał się kulturalną postawą. Wygląda jednak na to, że czas współpracy Miłosz Kłeczka z TVP dobiega końca.

Wirtualne Media zawiadamiają, że umowa pomiędzy mężczyzną a pracodawcą ma zostać zakończona z dniem 16 grudnia. Co więcej, miał on być zatrudniony jako jednoosobowa działalność gospodarcza, a nie na etat. Obecnie ani zainteresowany, ani stacja telewizyjna nie komentują doniesień.

Miłosz Kłeczek
TVP żegna kolejnego pracownika, fot. Andrzej Iwanczuk/East News
Miłosz Kłeczek
TVP żegna kolejnego pracownika, fot. Andrzej Iwanczuk/East News
Miłosz Kłeczek
TVP żegna kolejnego pracownika, fot. KAPiF

Źródło: Wirtualnemedia.pl