Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Sensacja w TVP! "Wiadomości" na dobre znikają z ramówki. Już wiadomo, co i kto pojawi się w ich miejsce
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.12.2023 12:14

Sensacja w TVP! "Wiadomości" na dobre znikają z ramówki. Już wiadomo, co i kto pojawi się w ich miejsce

"Wiadomości" na dobre znikają z ramówki, fot. kadr z programu "Wiadomości"/TVP1
"Wiadomości" na dobre znikają z ramówki, fot. kadr z programu "Wiadomości"/TVP1

“Wiadomości” TVP całkowicie znikną z ekranów? W mediach pojawiły się szokujące informacje dotyczące planów na reformę państwowego medium po przejęciu władzy w Polsce przez obecną opozycję.

"Wiadomości" TVP "skompromitowane"

“Wiadomości” TVP od lat były głównym źródłem informacji na temat wydarzeń w kraju dla większości Polek i Polaków. Główne wydanie dziennika przyciągało przed telewizory tłumy, będąc wyznacznikiem obiektywizmu i rzetelności.

Niestety, po 2016 r. i zmianach na Woronicza, jakie wprowadził rząd Zjednoczonej Prawicy, wiarygodność programu została znacznie zachwiana. Złośliwi twierdzą, że format zyskał charakter “memiczny”, był stronniczy i w ostatnich latach służył obozowi rządzącemu jako “tuba propagandowa”.

Wiele wskazuje na to, że polskie media czeka dziejowy i przełomowy moment. Według najnowszych doniesień, “Wiadomości" mają wkrótce bezpowrotnie zostać wycofane z Telewizji Polskiej.

Nie tylko Danuta Holecka. Kolejna osoba znika z "Wiadomości". Prawdziwa rewolucja w TVP

Rewolucja w TVP już wkrótce

11 grudnia odbędzie się głosowanie sejmowe ws. wotum zaufania wobec rządu utworzonego przez Mateusza Morawieckiego. Nie trzeba być profetą, a jedynie znać podstawy matematyki, by pojąć, że premier z Prawa i Sprawiedliwości nie uzyska wymaganego poparcia posłów.

Niemal pewnym jest, że wkrótce na fotelu szefa rządu zasiądzie Donald Tusk, a przedstawiciele obecnej opozycji już od dawna zapowiadają konieczność zreformowania państwowej telewizji.

Z informacji przedstawionych przez “Gazetę Wyborczą” wynika, że nowy minister kultury, na którego przymierzany jest Bartłomiej Sienkiewicz, ma w swoich pierwszych krokach doprowadzić do zawieszenia zarządu TVP i wyłonienia następców obecnych włodarzy stacji.

Nic, co było do tej pory, nie zostanie - stwierdza wprost informator gazety, który wyjawił również, jaki los czeka “Wiadomości” TVP.

"Wiadomości" TVP znikną z anteny

Źródło “Gazety Wyborczej” twierdzi, że nowy zarząd TVP nie oszczędzi “Wiadomości”. Program ma zniknąć z anteny i zostać zastąpiony przez nowy dziennik informacyjny o nieustalonej jeszcze nazwie.

W telewizji państwowej szykują się zwolnienia. Nastąpić ma zmiana wydawców, reporterów, słynnych już “paskowych” i rzecz jasna, prezenterów. Format otrzyma nową szatę graficzną. Do tradycyjnej formy “Wiadomości” nie ma już powrotu.

Jest skompromitowana, nie do uratowania - podsumowuje informator gazety.

wiadomości tvp
kadr z  programu “Wiadomości”/TVP1

Źródło: “Gazeta Wyborcza”

Tagi: TVP