Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Zmiany w TVP jeszcze się nie zaczęły, a tu taka informacja. Nie zobaczymy już dwóch wielkich gwiazd stacji
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.12.2023 17:12

Zmiany w TVP jeszcze się nie zaczęły, a tu taka informacja. Nie zobaczymy już dwóch wielkich gwiazd stacji

TVP
Zmiany w programach TVP, fot. KAPiF

TVP szykuje się na wielkie zmiany, a widzowie zastanawiają się, których gwiazd i dziennikarzy już niedługo nie zobaczą na wizji. Telewizja Polska w 2024 roku może zaskoczyć swoich odbiorców. Już wiadomo o dwóch twarzach flagowego programu, które odchodzą ze stacji.

Kto odchodzi z TVP?

Co do tej pory wiadomo o zmianach, jakie po 15 października czeka Telewizję Polską? Do niedawna szerzyły się tylko plotki o odchodzeniu niektórych gwiazd, artystów czy dziennikarzy. Najwięcej emocji wywołuje oczywiście domniemana utrata pracy przez Danutę Holecką. Dziennikarze Gazety.pl ustalili, że szefowa „Wiadomości” może już niedługo zniknąć z anteny i to na własną prośbę.

Według ustaleń serwisu Holecka ma zniknąć z grafiku już 13 grudnia. W rozpisce na styczeń podobno pojawi się już tylko „pro forma”. Sama dziennikarka jednak zaprzecza tym doniesieniom i podkreśla, że „spokojnie pracuje i nigdzie się nie wybiera”.

Dużo mniej spokojne podejście prezentuje inny gwiazdor Telewizji Polskiej, który niedawno ogłosił, że szuka pracy. O kogo chodzi? Szczegóły poniżej.

Dominika Chorosińska zdradziła męża, urodziła dziecko innemu i przekonywała, że... "wierność jest sexy". W jej tłumaczenia aż trudno uwierzyć

Dziennikarze i artyści przygotowują się na zmiany w Telewizji Polskiej

Coraz więcej mówi się o dziennikarzach i innych pracownikach Telewizji Polskiej, którzy na przełomie 2015 i 2016 roku zupełnie nagle zostali pozbawieni pracy. Wielu z nich deklaruje, że chętnie wróciłoby do telewizji publicznej, jeżeli byłyby ku temu warunki. To z kolei stawia w niewygodnej sytuacji tych, którzy ich zastąpili.

Jedną z takich osób jest Norbi. To właśnie on zastąpił Roberta Janowskiego w „Jaka to melodia”. Nie sprawdził się tam zresztą i sam został zamieniony na Rafała Brzozowskiego, lądując ostatecznie w „Kole fortuny” z Izabellą Krzan. Ostatnio zamieścił w sieci, teoretycznie żartobliwe, ogłoszenie:

Siemano, jeżeli potrzebujecie gościa od grabienia liści, chętnie przyjadę i ogarnę. Nie dotyczy weekendów, bo wtedy dorabiam jako wykonawca estradowy – napisał na Instagramie Norbi.

Żart czy zawoalowane przygotowania do szukania pracy? Nie wiadomo. Jasne jest za to, kogo na pewno nie zobaczymy już niedługo we flagowym programie Telewizji Polskiej. To dwa znane nazwiska, szczegóły poniżej.

Dwie gwiazdy TVP znikają z programu

Ledwie kilka dni temu zakończyła się edycja programu TVP „The Voice of Poland”. W finale zwyciężył Jan Górka, co zresztą wywołało wiele komentarzy. Fani formatu mogą być jednak spokojni, bo już mniej więcej za miesiąc pojawi się nowy sezon „The Voice Senior”. Pierwszy odcinek zostanie w sobotę 6 stycznia 2024 roku. Widzowie muszą jednak przygotować się na srogie zmiany.

W nowej edycji „The Voice Senior” nie zobaczymy bowiem prowadzącej Małgorzaty Tomaszewskiej oraz jednego z jurorów, Piotra Cugowskiego. Odkąd Tomaszewska ogłosiła, że jest w ciąży, było wiadomo, że już niedługo zniknie z telewizji. Zastąpi ją Marta Manowska, która prowadziła ten format przed Małgorzatą.

Portal Wirtualne Media przekazał niedawno, że miejsce Piotra Cugowskiego zajmie Halina Frąckowiak. Na szczęście reszta składu, czyli Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska i Tomasz Szczepanik pozostanie bez zmian. Manowskiej będzie też towarzyszyć, jak do tej pory, Rafał Brzozowski.

TVP
Dotychczasowi jurorzy i prowadzący “The Voice Senior”, fot. KAPiF
TVP
Halina Frąckowiak, fot. KAPiF
TVP
Marta Manowska, fot. KAPiF
TVP
Małgorzata Tomaszewska w ciąży, fot. KAPiF