Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Nie tylko Danuta Holecka. Elżbieta Jaworowicz też może się pakować? "Czasy się zmieniają"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 28.11.2023 09:19

Nie tylko Danuta Holecka. Elżbieta Jaworowicz też może się pakować? "Czasy się zmieniają"

Elżbieta Jaworowicz odejdzie z TVP? Fot. KAPiF; PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News
Elżbieta Jaworowicz odejdzie z TVP? Fot. KAPiF; PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

“Sprawa dla reportera” gości na ekranach TVP od 40 lat i jest stałym elementem ramówki państwowej telewizji. Czy już wkrótce widzom przyjdzie jednak pożegnać się z Elżbietą Jaworowicz?

"Sprawa dla reportera" do wymiany?

“Sprawa dla reportera” to jednej z najpopularniejszych programów interwencyjnych w historii polskiej telewizji. Do studia zgłaszają się osoby z całej Polski, przeżywający osobiste dramaty, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Liczą na pomoc prowadzącej Elżbiety Jaworowicz, która od 40 lat nagłaśnia ich problemy.

Wielu twierdzi jednak, że format wyczerpał już swoją formułę, stając się czymś w rodzaju autoparodii. Zarzuca się mu spłycanie ludzkich tragedii poprzez zapraszanie do udziału w nim m.in. gwiazd disco polo, które oprócz występów w studiu pełnią często funkcję “specjalistów”.

Elżbieta Jaworowicz może bać się o pracę: "Format skazany na zagładę". Nowe wieści nie są optymistyczne

"Sprawa dla reportera" skazana na zagładę?

Medioznawca Adam Szynol w rozmowie z portalem Wirtualne Media porównuje “Sprawę dla reportera” do dinozaurów i sugeruje, że tak jak prehistoryczne gady, musi wyginąć.

Pozostaje bardzo długo na antenie, a czasy  się zmieniają, wymagania odbiorców także. Oczywiście jeśli popatrzymy na  grupę najstarszych widzów TVP, to oglądalność 'Sprawy dla reportera'  utrzymuje się na pewnym poziomie. To w ich przypadku trochę efekt  przyzwyczajenia. Natomiast ten program w takim kształcie i tak prowadzony nie jest w stanie przyciągnąć żadnych nowych odbiorców - orzekł wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego.

Niewykluczone, że program, przynajmniej w obecnym kształcie, przejdzie do historii, a idealną okazją do usunięcia go z ramówki zdaje się rewolucja, która nieuchronnie zbliża się do TVP.

Elżbieta Jaworowicz pójdzie śladem Danuty Holeckiej?

Choć 27 listopada zaprzysiężony został nowy rząd Mateusza Morawieckiego, komentatorzy nie dają mu dużych szans na przetrwanie. Wkrótce władzę w Polsce przejmie najpewniej obecna opozycja, która od dawna zapowiada konieczność wprowadzenia zmian w TVP.

Mówi się, że swoje stanowisko we “Wiadomościach” straci z pewnością Danuta Holecka. Czy Elżbieta Jaworowicz dołączy do swojej koleżanki? Adam Szynol jest przekonany, że to jedyna droga.

Wiem, że to ryzykowne zagranie, ale jeśli  mamy przyciągnąć 30-40 latków to mam wrażenie, że pani Elżbieta Jaworowicz nie jest już osobą, która przemawia do nich odpowiednim językiem. Już nie mówię o 20-latkach, którzy generalnie nie oglądają  telewizji - orzekł medioznawca.

Elżbieta Jaworowicz
Elżbieta Jaworowicz, fot. KAPiF
Elżbieta Jaworowicz
Elżbieta Jaworowicz, fot. KAPiF
Elżbieta Jaworowicz
Elżbieta Jaworowicz, fot. KAPiF

Źródło: wirtualnemedia.pl