Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Filip Drogos jest weteranem "Mam talent!". Wystąpił w zagranicznych edycjach show
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.05.2024 20:14

Filip Drogos jest weteranem "Mam talent!". Wystąpił w zagranicznych edycjach show

Mam talent
Fot. TVN; Instagram

Już dziś finał 15. sezonu “Mam talent!”. Wystąpi w nim między innymi Filip Drogos. Kim jest ten utalentowany artysta o ciele, którym zachwycała się nawet Wieniawa? To prawdziwy weteran tego formatu!

Finał 15. sezonu "Mam talent!"

Program “Mam talent!” powrócił w tym roku po dwuletniej przerwie. Widzowie musieli jednak zmierzyć się z odświeżonym formatem, nowym jury i nowymi prowadzącymi. W fotelach jurorskich zasiedli Agnieszka Chylińska, Marcin Prokop i Julia Wieniawa, a za kulisami uczestników wspierali Jan Pirowski i Agnieszka Woźniak-Starak.

18 maja przyszła pora na wielki finał programu TVN. Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do finału, walczą o 300 tysięcy złotych. Jednym z nich jest tancerz i Filip Drogos, którzy już na samym początku zrobił gigantyczne wrażenie na jurorach. Co o nim wiadomo i kim są pozostali finaliści? Ekscytujące szczegóły poniżej.

"Aż się boję, kto wygra". Widzowie "Mam talent!" o poziomie programu "Jesteś oszustem". Wieniawa podsumowała uczestnika "Mam Talent"

Finał "Mam talent!": lista finalisów

Do finału 15. sezonu “Mam talent” zakwalifikowali się uczestnicy:

  • Teo Tomczuk
  • Tymoteusz Sobczyk
  • Alicja Andrukajtis i Muza
  • Bartek Wasilewski
  • Nina Stec
  • Michał Skubida
  • Olivia Hausner
  • Filip Drogos
  • Teddy's Army
  • Oliwia Miś

Wśród nich jest wiele barwnych osobowości i ogromnych talentów. A jednak platynowy przycisk, kwalifikujący bezpośrednio z półfinałów do wielkiego finału, otrzymał od jurorów Filip Drogos. To artysta, który pojawił się już w wielu wydaniach “Mam talent!”. Polska wersja oparta jest na brytyjskim formacie “Got Talent!”, który jest ogromnie popularny na całym świecie. W jakich wydaniach pojawił się Filip? Mamy wszystkie jego zagraniczne występy, szczegóły poniżej.

Filip Drogos w "Mam talent". Gdzie jeszcze występował? Nagrania

Filip Drogos ma wykształcenie zupełnie niezwiązane ze sztuką. Jest elektroradiologiem, zajmuje się medycyną nuklearną i pracuje w klinice, liczącej przy pomocy izotopów. Pochodzi z maleńkiej wsi Kamień Krajeński, jest najmłodszym z czworga rodzeństwa. Tańczyć zaczął już w wieku 13 lat, ucząc się samodzielnie, z internetu. Dekadę temu pojawił się w “Got to Dance” Polsatu i “You Can Dance”.

W 2015 roku przeszedł na taneczną emeryturę i postanowił zająć się… tańcem na rurze. Ale nie byle jakim: dla niego jest to narzędzie sztuki i przekazywania emocji. W 2021 roku został Mistrzem Polski i Europy w kategorii Pole Dance Art. Swoje talenty pokazywał w Polsce w programie “Mam talent!”. Zanim jednak trafił przed polskie jury, zrobił wrażenie na zagranicznych jurorach.

Drogos pojawił się w minionych latach w aż czterech różnych formatach “Mam talent!”: w Niemczech, Rumunii, Gruzji oraz w wydaniu czesko-słowackim. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie te występy. Gdzie według was wypadł najlepiej?

Mam talent, Filip Drogos, kariera, gdzie występował, nagrania
Filip Drogos w finale polskiego “Mam talent!” , fot. Mirosław Sosnowski/Tvn