Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Danuta Holecka po raz ostatni w "Wiadomościach"? Na koniec przekazała smutną informację
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.12.2023 22:02

Danuta Holecka po raz ostatni w "Wiadomościach"? Na koniec przekazała smutną informację

Danuta Holecka
Danuta Holecka w ostatnich "Wiadomościach", fot.

8 grudnia być może po raz ostatni usłyszeliśmy »Dobry wieczór państwu, Danuta Holecka, zapraszam na główne wydanie „Wiadomości” «. W mediach od dłuższego czasu krążą informacje, że to tego dnia dziennikarka pożegnała się z formatem. Jak zatem wyglądało dzisiejsze wydanie? Widzowie mogą być zszokowani jego zakończeniem.

Danuta Holecka odchodzi z "Wiadomości"?

Od dłuższego czasu w mediach nie brakuje przecieków na temat odejścia Danuty Holeckiej. Dziennikarka, jeszcze do niedawna szefowa głównego wydania „Wiadomości”, ma więcej nie pojawić się w programie. Początkowo, według nieoficjalnych informacji, jej ostatnie wydanie miało zostać wyemitowane 12 lub 13 grudnia, później zaś padła data 8 grudnia. Czy dzisiejsza odsłona była ostatnią z jej udziałem?

Nasza redakcja próbowała dowiedzieć się, czy wspomniane informacje prasowe są prawdziwe, jednak jej odpowiedź okazała się bardzo niejasna. Dowiedzieliśmy się za to, że Holecka zamierza iść do sądu, choć nie wiadomo jeszcze, kogo zamierza skarżyć.

Proszę pani, trwa na mnie nagonka, jestem zaszczuwana. Nie chcę niczego komentować. Co bym nie powiedziała, to będą komentować, pisać, że milionerka… Nie, ja nie chcę nic mówić. Ja to wszystko zbieram i idę do sądu – powiedziała Holecka w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Z uwagą przyjrzeliśmy się dzisiejszemu wydaniu „Wiadomości”, które prowadziła. Jak zakończyła materiał? Poniżej dość szokujące szczegóły.

TYLKO U NAS: Danuta Holecka idzie do sądu! Tylko nam powiedziała, co jest powodem takiej decyzji Zaskakujące oświadczenie na początku "Wiadomości" TVP: Danuta Holecka zaczęła… przepraszać

Kto odchodzi z TVP? Doniesienia o nowych zasadach dla pracowników

Portal Plotek donosił ostatnio, że szefostwo TVP poleciło pracownikom, by ci nie rozmawiali ze swoimi kolegami o pracy, ani tym bardziej nie poruszali wątków związanych ze stacją z nikim z zewnątrz. Podobno nie mają oni też wglądu do grafików osób z innych redakcji, by ograniczyć szerzenie przecieków.

Po publikacjach wynoszących informacje z grafiku, by ograniczyć wycieki, teraz nie możemy patrzeć w obce grafiki, wychodzące poza naszą redakcję. To ponoć pokłosie interwencji Danuty Holeckiej, która była zła, gdy zaczęto pisać o tym, kiedy rozstaje się ze stacją. Do tego doszły przecieki, kto jeszcze odchodzi i ludzie na górze stwierdzili, że trzeba ograniczyć dostęp do informacji, jak to tylko możliwe – mówi informator Plotka.

To może mieć znaczenie w kontekście dzisiejszego wydania „Wiadomości”. Dlaczego? Poniżej szczegóły.

Jak Danuta Holecka "pożegnała" się z widzami?

Główne wydanie „Wiadomości” 8 grudnia zostało wyemitowane jak zwykle o 19.30. Holecka pojawiła się za biurkiem ubrana w bordową bluzkę. Humor nieszczególnie jej dopisywał, choć pozwalała sobie na znaczące uśmieszki, mówiąc o najnowszych doniesieniach, dotyczących polityki. Na kilka minut przed zakończeniem serwisu niespodziewanie ogłosiła, że ma do przekazania smutną wiadomość.

Holecka nie miała jednak na myśli swojego odejścia czy też pozostania w programie, lecz… śmierć Elżbiety Sommer, legendarnej pogodynki TVP o ksywce „Pani Chmurka”. Danuta w żaden sposób nie pożegnała się z widzami, być może w ten sposób dając do zrozumienia, że rzeczywiście nigdzie się nie wybiera. A może po prostu woli nic nie mówić?

Danuta Holecka, Wiadomości
Danuta Holecka, “Wiadomości”, TVP1 (wydanie 8.12.2023)
Danuta Holecka, Wiadomości
Danuta Holecka, “Wiadomości”, TVP1 (wydanie 8.12.2023)
Danuta Holecka, Wiadomości
Danuta Holecka, “Wiadomości”, TVP1 (wydanie 8.12.2023)

Źródło: Plotek