Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Z tatą było bardzo źle...". Gwiazda "Top model" o reakcji rodziców na korektę płci
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.04.2024 20:17

"Z tatą było bardzo źle...". Gwiazda "Top model" o reakcji rodziców na korektę płci

Top Model
fot. KAPiF

W „Top Model” wzruszyła wszystkich swoją odwagą, a talent niemal doprowadził ją do finału. W programie TVN była w trakcie korekty płci. Teraz transpłciowa uczestniczka mówi o reakcji rodziców, kiedy powiedziała im o prawdzie na swój temat.

Kim jest transpłciowa uczestniczka "Top Model"?

“Top Model” emitowany jest na TVN od 2010 roku i doczekał się już dwunastu edycji. Jedną z niezapomnianych gwiazd programu jest zdecydowanie Adriana Hyzopska, bohaterka 11. sezonu z 2022 roku. Zajęła w nim 4. miejsce, odpadając tuż przed finałem.

Transpłciowa Ada dała się poznać jako makijażystka. Modelingowe show TVN nie tylko pozwoliło jej pokazać swój talent, ale też stało się niezwykle przełomowe dla jej relacji z bliskimi. Kiedy pojawiła się w programie, była w trakcie terapii hormonalnej, będącej częścią korekty płci, zwanej tranzycją.

Bardzo dużo dostaję wiadomości o tym, że ludzie się cieszą, że oglądają mnie, że czują pozytywną energię ode mnie. Oni powiedzieli, że od razu im się jakoś uśmiech na twarzy pojawia. Mama to wiadomo, ona na każdym odcinku beczy i mówi, że super. Mega jest dumna i tata też. Zobaczył, że jest super i on też zmienił podejście. No bo nie było za ciekawie – mówiła Adriana ze łzami w oczach w programie.

Hyzopska wspomniała, że od początku mogła liczyć na wsparcie siostry, która “od razu powiedziała, że ona zawsze miała siostrę, a nie brata”. A jak zareagowali jej rodzice? W nowym wywiadzie opowiedziała o tym trudnym i bardzo skomplikowanym emocjonalnie procesie.

Z „Top Model” do „Rolnik szuka żony”! Jest pierwsza kandydatka do nowej edycji. Takiego zwrotu akcji jeszcze nie było Dopiero co wygrał "Top Model", a tu coś takiego! Wideo, na którym całuje tancerza TVP właśnie obiega Polskę

Adriana Hyzopska z "Top Model" w nowym wywiadzie

Transpłciowa gwiazda „Top Model” opowiedziała o tym, jak zareagowali jej rodzice na wieść o jej pragnieniu korekty płci. W wywiadzie dla portalu Pacjenci.pl wyjaśniła, że był to stopniowy proces. Na początku wyprzedziła ją jej siostra, która porozmawiała z mamą. Ta z kolei opowiedziała o wszystkim ojcu.

Ja byłam i tak w Łodzi, uczyłam się tam, mnie nie było na co dzień w domu. Przede wszystkim ja z moim tatą nie rozmawiałam, moja mama z nim porozmawiała, jak byli za granicą, bo pracowali wtedy za granicą. […] Reakcja mojej mamy była taka, że ona wiedziała zawsze. Powiedziała, że ona była gotowa na to, że ja jej coś powiem, tylko nie wiedziała co i nie wiedziała kiedy. Więc tak to wyglądało. Wyjaśniłam jej, jak ja to czuję, jak to wygląda z mojej strony. I to był ciężki moment – wyznała Adriana.

Hyzopska dodała, że bała się tych rozmów, bo czuła, jakby swoją decyzją robiła rodzicom „pewnego rodzaju krzywdę”.

Tylko że ja nie zrobiłam nic złego. Czułam się winna, ale za co miałam się czuć winna? Przecież to nie jest, totalnie to nie jest moja “wina” i nie zrobiłam nikomu krzywdy, nie zachowałam się jakoś… nie wiadomo jak. To była informacja, która zmieniała moje życie. Ale zmieniała też tak naprawdę ich, wiesz, ich spojrzenie na mnie, spojrzenie na świat – wyjaśniała gwiazda TVN.

Co się wydarzyło, kiedy o jej transpłciowości dowiedział się ojciec? To był najtrudniejszy moment, szczegóły poniżej.

Transpłciowa Ada Hyzopska o reakcji rodziców

Jaka atmosfera zapanowała, kiedy zarówno jej mama, jak i tata dowiedzieli się o tranzycji Ady? Atmosfera nie należała do lekkich. Początkowo czuli się bardzo zagubieni w nowej sytuacji.

Oni nie wiedzieli, co zrobić i wiem, że na pewno czuli się z tym dziwnie. Na pewno też byli trochę zdruzgotani. To nie jest informacja, którą się przekazuje rodzicom z dnia na dzień, tak o. I to nie jest informacja, o której każdy rodzic się dowiaduje. Nie każdy rodzic ma transpłciowe dziecko. Więc wiadomo, różnie się reaguje na takie sytuacje. Można się postawić na miejscu jakiejś osoby, ale nigdy się nie zrozumie tego, jak co kto czuje, bo każdy czuje inaczej i każdy inaczej myśli, ma podejście do różnych sytuacji – wyjaśniła Hyzopska.

A jak na zmiany zareagował jej tata? Teraz ich relacje są świetne, ale wcześniej było bardzo ciężko. 

Z tatą było bardzo źle, bym mogła powiedzieć. Teraz jest super, naprawdę. I mój tata się otworzył bardziej, i ja też się otworzyłam. Bardzo dużo w relacji czynią słowa i bardzo dużo zależy od nas, jak relacja z rodzicami nasza wygląda. I teraz z moim tatą jest o wiele lepiej. Na początku przede wszystkim mój tata był zamknięty na rozmowę i ja byłam zamknięta na rozmowę. Może też przez to, że ja się bałam, on się bał. Rodzica znasz całe życie, a tak naprawdę dochodzi do momentu, w którym nie wiesz, jak z nim porozmawiać. I ja doszłam do takiego momentu właśnie z moim tatą, więc były i momenty ciszy i jakiegoś podgadywania sobie – wspomina ze smutkiem.

Na szczęście sprawa miała szczęśliwy finał i obecnie Adriana może liczyć na wsparcie całej rodziny.

I wiadomo, było mi przykro z tego powodu, ale co ja miałam zrobić? Stwierdziłam, że idę do przodu. Kto będzie chciał ze mną iść, to mnie dogoni. Kto będzie chciał ode mnie odejść, jakkolwiek się ode mnie odwróci, to się odwróci. Ale jak się okazało, wszyscy po kolei mnie dogonili, poszli za mną – powiedziała Ada z radosnym uśmiechem.

Cały wywiad z Adrianą Hyzopską z “Top Model” obejrzycie tutaj:

Top Model, Adriana Hyzopska, nowy wywiad, transpłciowość, reakcja rodziców
Adriana Hyzopska z “Top Model”, fot. KAPiF
Top Model, Adriana Hyzopska, nowy wywiad, transpłciowość, reakcja rodziców
Adriana Hyzopska z “Top Model”, fot. KAPiF

Źródło: pacjenci.pl