Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > W "Dzień dobry TVN" zaczęli mówić o tajemnicach Szymona Hołowni. Słowa Prokopa poszły na żywo, ujawnił prawdę o marszałku
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.12.2023 16:20

W "Dzień dobry TVN" zaczęli mówić o tajemnicach Szymona Hołowni. Słowa Prokopa poszły na żywo, ujawnił prawdę o marszałku

Dzień dobry TVN / Szymon Hołownia
Prawda o Szymonie Hołowni w "DDTVN", fot. KAPiF

Szymon Hołownia niedawno został marszałkiem Sejmu X kadencji. Zmiany, jakie zaszły od tego czasu, wywołują wiele komentarzy. Teraz w „Dzień dobry TVN” zaczęli mówić o tajemnicach nowego marszałka. Co wyznał na wizji Marcin Prokop?

Szymon Hołownia: jakie zmiany w Sejmie X kadencji?

Hołownia został wybrany na urząd marszałka Sejmu X kadencji 13 listopada. Otrzymał 265 głosów, pokonując zgłoszoną przez PiS Elżbietę Witek, która zdobyła 193 głosy. O tym, co obecnie dzieje się podczas obrad sejmowych, mówią wszyscy. Kanał sejmowy na YouTube obserwuje już 334 tysiące użytkowników.

Niektóre zmiany nowego marszałka widać gołym okiem, jak niemal symboliczne usunięcia barierek, oddzielających budynek. W „DDTVN” wyemitowano materiał, który pokazał, jak zmieniło się podejście do dziennikarzy. Przy okazji nie zabrakło tematu Hołowni: w końcu on i Marcin Prokop znają się od lat.

Co dziennikarz śniadaniówki ujawnił o swoim koledze z „Mam talent”? Szczegóły poniżej.

Szymon Hołownia zakpił z Andrzeja Dudy. Internauci natychmiast wyczuli, co ma na myśli Tak mieszka Szymon Hołownia. Marszałek z żoną pokazali wnętrza swojego domu

"Dzień dobry TVN" o rządach Szymona Hołowni

W reportażu „DDTVN” pokazano miejsca, w których dziennikarze rozmawiają z politykami. Agata Adamek z TVN24 pokazywała, co się zmieniło. Poza usunięciem barierek i kotar, które zasłaniały przejścia, przedstawiciele mediów mają obecnie znacznie większą swobodę przemieszczania się. Hołownia jako nowy marszałek stara się też zmieniać poziom dyskusji na obradach.

Warto wspomnieć, że Marcin Prokop przez lata współpracował z Szymonem, kiedy ten był jeszcze współprowadzącym w programie „Mam talent!” w TVN. Z tego okresu dziennikarz śniadaniówki ma wiele „kompromitujących” zdjęć, których nie wstydzi się pokazywać w sieci. Co ujawnił teraz?

Marcin Prokop w "Dzień dobry TVN" o tajemnicach Szymona Hołowni

Praca dziennikarzy, relacjonujących wydarzenia w Sejmie, nie jest prosta. Wielu polityków unika niewygodnych pytań i stara się uniknąć kontaktu z mediami, co żartobliwie skomentował Prokop.

Praca reportera sejmowego przypomina trochę tytuł filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz". Politycy uciekają, reporterzy ich gonią – podsumował Marcin.

Odniosła się do tego Justyna Dobrosz-Oracz z „Gazety Wyborczej”.

My odzyskaliśmy korytarze, a społeczeństwo prawo do informacji. To nie jest nasze widzimisię, że biegamy, bo mamy takie potrzeby. Nie. To jest potrzeba demokracji. Marszałek Hołownia przywrócił wszystko to, co było przed rokiem 2015 – wyjaśniła.

Temat Szymona Hołowni i jego tajemnic szybko podchwyciła Dorota Wellman, która nie omieszkała rzucić dwuznacznym żartem.

Nie chcę wchodzić w tajemnice marszałka, bo boję się, że się czegoś o jego lasce dowiem – skomentowała Wellman.

Co na to Marcin Prokop, który zresztą wcześniej otwarcie pokazywał poparcie dla Szymona i jego partii?

Jeśli chodzi o tajemnice marszałka, to nie ma żadnych trupów w szafie. Szukajcie na próżno, nie znajdziecie. To naprawdę dobry człowiek – ogłosił dziennikarz.

Marcin Prokop, Szymon Hołownia
Marcin Prokop i Szymon Hołownia, fot. KAPiF
Marcin Prokop, Szymon Hołownia
Marcin Prokop i Szymon Hołownia w “Mam talent!”, fot. KAPiF
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia, fot. KAPiF
Dzień dobry TVN
Marcin Prokop i Dorota Wellman w “Dzień dobry TVN”, fot. KAPiF