Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > To połowa Nocula. Tak schudł serialowy policjant
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 29.04.2024 22:50

To połowa Nocula. Tak schudł serialowy policjant

Michał Pięła
fot. KAPiF

Michał Piela serca widzów skradł rolą Mietka Nocula w “Ojcu Mateuszu”. Aktor bardzo schudł, już nie przypomina dawnego siebie!

Kariera Michała Pieli

Michał Piela, urodzony 21 grudnia 1978 roku w Katowicach, ukończył studia na PWST w Warszawie w 2003 roku. Już przed otrzymaniem dyplomu zadebiutował w serialu "Plebania". Od tego czasu zagrał w wielu produkcjach filmowych, telewizyjnych oraz podkładał głosy w dubbingu. Jednak to rola Mietka Nocula w "Ojcu Mateuszu" przyniosła mu szczególne uznanie w oczach widzów.

Okazuje się, że aktor przewlekle choruje.

Nowy serial zamiast "Ojca Mateusza". W piątkowe wieczory zamiast Żmijewskiego widzowie zobaczą Deląga i Cyrwusa Adam Zdrójkowski opowiedział o swojej pracy. Karierę przypłacił własnym zdrowiem

Rola Mietka Nocula w "Ojcu Mateuszu"

Aspirant sztabowy Nocul, w którego wciela się Piela to podwładny inspektora Oresta Możejki, którego gra Piotr Polk. Jest bliskim przyjacielem ojca Mateusza i często podczas rozgrywek szachowych na plebanii, dzieli się z nim tajemnicami prowadzonego śledztwa, licząc na pomoc i porady. 

Aktor wcielający się w postać aspiranta Nocula ma imponujące 197 centymetrów wzrostu. Jego masywna postura, łącznie z okrągłymi kształtami, zapadła w pamięć widzów. Jednak teraz aktor wygląda zupełnie inaczej, ponieważ gwiazdor stracił sporo ze swojej wagi. Michał Piela boryka się obecnie z poważnymi problemami zdrowotnymi, o których opowiedział w wywiadzie dla magazynu "Moja Cukrzyca".

Pojawiły się u mnie zasłabnięcia, częste drzemki w ciągu dnia, nie mogłem skupić się i miałem wzmożone pragnienie. Zbadałem sobie poziom cukru we krwi i okazało się, że mam cukrzycę typu 2 - wyznał Piela.

Zwrócił też uwagę na to, jak przez chorobę udało mu się schudnąć. 

Metamorfoza Michała Pieli

Zdrowotne kłopoty skłoniły Pielę do natychmiastowej zmiany swojego sposobu odżywiania. Po pierwsze, aktor zdecydował się zrezygnować ze spożywania cukru. To jeszcze nie wszystko, ponieważ zaczął także unikać napojów gazowanych. Teraz zamiast nich sięga głównie po wodę lub herbatę. Co więcej, wprowadził do swojej diety więcej warzyw i owoców.

Zwracam uwagę na to co jem, co piję. Unikam napojów gazowanych, zazwyczaj nie piję soków, a jeśli już, to naturalne, wyciskane. Częściej wybieram wodę, herbatę i kawę i przestałem słodzić napoje - wytłumaczył Piela w tygodniku "Świat i ludzie".  

Aktor także wyznał, że jego żona wspiera go w przestrzeganiu zasad diety dla diabetyków. To ona przygotowuje dla niego zdrowe posiłki.

Gotowanie zostawiłem małżonce, bo jestem smakoszem kuchni śląskiej, a ta jest dość kaloryczna. Moja żona świetnie sobie poradziła, przystosowała się do mnie, co na pewno bardzo mi pomogło w samodyscyplinie - zapewnił Piela. 

Podoba wam się metamorfoza serialowego Nocula? Poniżej najnowsze zdjęcia.

Michał Piela, fot. KAPiF
Michał Piela, fot. KAPiF
Michał Piela, fot. KAPiF
Michał Piela, fot. KAPiF