Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Powracający do "TzG" Krzysztof Szczepaniak przerwał milczenie. Zwrócił się bezpośrednio do Dagmary
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.04.2024 18:18

Powracający do "TzG" Krzysztof Szczepaniak przerwał milczenie. Zwrócił się bezpośrednio do Dagmary

Taniec z Gwiazdami
fot. KAPiF

Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka zastąpią Dagmarę Kaźmierską i Marcina Hakiela w „Tańcu z gwiazdami”. Aktor i śpiewak po dłuższym milczeniu wydał wreszcie oświadczenie. Od razu zwrócił się do Królowej Życia.

Krzysztof Szczepaniak wraca do "Tańca z gwiazdami"

„Taniec z gwiazdami” w tej edycji obfituje w niespodziewane zwroty akcji. Dagmara Kaźmierska nabawiła się ostatnio bardzo poważnej kontuzji. Złamane żebro nie pozwoliło jej na dalszy udział w programie, o czym poinformowała wczoraj na Instagramie.

Nie mogę już dla was tańczyć, nie mogę już was rozweselać swoim tupaniem kopytkiem. Niestety z tym żebrem jest tak ogromny problem, że Conan mnie wczoraj podniósł, bo mieliśmy razem tańczyć. Nie dało rady. […] Mam problem nawet z oddychaniem. Całą noc nie spałam dzisiaj. Jednak nie dam rady dalej. Przepraszam jeśli was zawiodłam, bo wiem, że chcieliście, żebym doszła do finału. […] Ja nie mogę oddychać swobodnie, a co dopiero rękę podnieść – tłumaczyła Królowa Życia.

Naszej redakcji udało się dotrzeć do osoby z produkcji, która ujawniła, jakie były kulisy powrotu Krzysztofa Szczepaniaka i Sary Janickiej do „TzG”.

Krzysiek o decyzji Dagmary dowiedział się wcześniej. Zanim publicznie ogłosiła, że odchodzi z „Tańca z gwiazdami”, dostał zapytanie od produkcji, czy chciałby wrócić na parkiet. Gdyby się nie zgodził, pytanie trafiłoby do gwiazdy, która odpadła przed nim, czyli Aleksa Mackiewicza. Na szczęście przyjął ofertę bez zawahania – przekazało nam źródło.

Kiedy Kaźmierska ogłosiła swoją decyzję publicznie, wiele osób zareagowało bardzo wylewnie, w tym osoby związane z tegoroczną edycją. Specjalne oświadczenie wydał też Szczepaniak, szczegóły poniżej.

Tylko u nas: Nie tak chciała to ogłosić! Kulisy rezygnacji Dagmary z "TzG" "Szczeka tą jadaczką". Dagmara wyjaśnia Edzię raz na zawsze. Ujawniła gorzkie kulisy konfliktu

Reakcje osób z "Tańca z gwiazdami" na odejście Dagmary Kaźmierskiej

Pod oświadczeniem Dagmary na Instagramie zaroiło się od komentarzy załamanych fanów. Kilka słów zostawiła też Roksana Węgiel, która konkurowała z Kaźmierską na parkiecie.

O nieee! Trzymaj się kochana – napisała Roxie.

Bardzo troskliwie wypowiedziała się nawet Czarna Mamba, w rozmowie z dziennikarzem Damianem Glinką.

Naprawdę bardzo współczuję. Jeżeli rzeczywiście aż tak ją to boli, że utrudnia jej to taniec, to ja współczuję, naprawdę. Mało tego, współczuję jej ze względów zdrowotnych – to po pierwsze. A drugie, myślę, że dla niej to nie była łatwa decyzja, dlatego że w tym programie gwiazdy i tancerze tworzą taką fajną rodzinę taneczną. Myślę, że ona się tam dobrze czuła, więc jeżeli zrezygnowała, to na pewno nie z przyjemnością, tylko z lekkim żalem. Dlatego jej współczuję, ale niech się kuruje, niech zdrowieje – zapewniała Iwona Pavlović.

Teraz Szczepaniak i Janicka mają trudne zadanie: niecałe dwie doby na opanowanie dwóch choreografii. Mimo to znaleźli czas, by skierować kilka słów do odchodzącej uczestniczki, szczegóły poniżej.

„Taniec z gwiazdami”: oświadczenie Krzysztofa Szczepanika i Sary Janickiej

W oficjalnych mediach społecznościowych „Tańca z gwiazdami” pojawiło się nagranie z prób Krzysztofa i Sary. Opisali, co działo się z nimi przez ostatnią dobę, ale Szczepaniak położył szczególny nacisk na kilka słów otuchy, skierowanych do Kaźmierskiej.

Nie odzywaliśmy się od wczoraj, ponieważ jeszcze to do nas dochodzi, zerwaliśmy się ze swoich miast, Sara z Poznania, a ja z Łodzi. Dlaczego mi się zrymowało trzynastozgłoskowcem…? Jesteśmy w szoku. Chcieliśmy powiedzieć przede wszystkim i co najważniejsze, do ciebie, Dagmaro. Absolutnie rozumiem. Zdrowie jest najważniejsze, pomimo wszelkich zabaw. I to jest niby utarty frazes, ale trzeba swoje zdrowie szanować. I myślę, że to jest też duża odwaga, że podjęłaś taką decyzję i zadbałaś o siebie – przekazał Krzysztof.

Aktor oraz jego taneczna przewodniczka nie kryli emocji. Wiedzą, że wskakują na głęboką wodę.

To jest czyste szaleństwo. Mamy jeden, półtora dnia. Dużo jest spekulacji, czy to ustawka. Ja wam powiem lepiej: to jest huśtawka. Takiej huśtawki nie było chyba. Ja w swoim życiu nigdy nie przeżyłem. Wczoraj o dziewiętnastej pierwszy raz zobaczyłem rumbę na oczy – ogłosił gwiazdor.

Sara Janicka dodała od siebie, że wczoraj ćwiczyli od 19 do 23. Mają cały piątek, ale już jutro odbędą się próby w studiu, kiedy wszystko musi być gotowe.

  • Dzisiaj mamy cały dzień, a jutro studio. Więc normalnie możemy powiedzieć, że jesteśmy nienormalni. Trzeba być niepoważnym, żeby wskoczyć po prostu do tak gorącej wody? – zapytał Krzysiek tancerkę.
  • Nie wiem, ale mam dwie osoby do nauczenia – powiedziała Sara z wielkim przejęciem.

Ujawnili też, jak wyglądały kulisy ich decyzji o powrocie do programu. Towarzyszyło im niezłe zamieszanie.

  • Myśmy wyszli z programu i chyba dosyć szybko się z tym pogodziliśmy. Każdy wrócił do swoich zajęć. Ja wczoraj dostałem SMS-a „Jadę po ciebie” od Sary o godzinie trzynastej. Gdy jeszcze byłem na próbie w teatrze – opowiadał aktor.
  • Ja nie wiedziałam, czy Krzysiek się zgodzi, czy nie, bo nie odbierał telefonu – dodała tancerka ze śmiechem.

Pod koniec nagrania oboje podkreślili, jak wielkim wyzwaniem jest to, czego się podjęli.

Poczytałam komentarze, że to jest niemożliwe, że w dwa dni albo w trzy dni... Też tak uważam. I macie rację. To jest niemożliwe. Dokładnie. I też tak uważamy. Co się wydarzy w niedzielę, to my nie mamy pojęcia. My nic nie obiecujemy. My po prostu podjęliśmy to wyzwanie. I teraz już nie mamy wyboru – mówili pod koniec jedno przez drugie.

Być może nie wyjdą ze studia treningowego przed północą. Szczepaniak zaproponował, że przyniesie wodę i banany, i zobaczą, co dalej. Będziecie im jutro kibicować?

Taniec z Gwiazdami, Krzysztof Szczepaniak, Dagmara Kaźmierska
Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka w “Tańcu z gwiazdami”, fot. KAPiF
Taniec z Gwiazdami, Krzysztof Szczepaniak, Dagmara Kaźmierska
Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka w “Tańcu z gwiazdami”, fot. KAPiF