Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Polsat przerywa milczenie ws. Kaźmierskiej. Jest oświadczenie stacji
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.04.2024 18:21

Polsat przerywa milczenie ws. Kaźmierskiej. Jest oświadczenie stacji

Dagmara Kaźmierska
fot. KAPiF; Polsat

Dagmara Kaźmierska mierzy się z informacjami dotyczącymi jej przestępczej przeszłości. Wcześniej Polsat usunął materiały z jej udziałem. Teraz wiadomo, jak zareagował Edward Miszczak. A oświadczenie Polsatu? Treść zadziwia.

Za co została skazana Dagmara Kaźmierska?

Dagmara Kaźmierska została skazana przez sąd prawomocnym wyrokiem za “działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, stręczycielstwo, sutenerstwo i zmuszanie młodych kobiet do prostytucji”. Usłyszała wyrok 3 lat więzienia, z czego odsiedziała tylko 14 miesięcy. Reportaż, jaki pojawił się na portalu Goniec, obnażył szczegóły jej przestępczej działalności podczas prowadzenia agencji towarzyskiej “Heidi”.

Relacje pracownicy, jakie pojawiły się w reportażu Gońca, ale też innych kobiet, w kolejnych artykułach serwisów Fakt czy Pudelek, są przerażające. Warto dodać, że sąd uznał je za w pełni wiarygodne, podobnie jak powołani do sprawy biegli. Jest w nich mowa o przemocy psychicznej i fizycznej, zastraszaniu, stosowaniu kar za próby ucieczki – w tym tak skrajnych, jak przemoc seksualna. Jedna z kobiet trafiła do szpitala po brutalnym pobiciu.

Wiele lat później Kaźmierska rozpoczęła karierę jako aktorka paradokumentów, np. “Pamiętniki z wakacji”. Później odkryła ją stacja TTV (tu więcej o tym), a program “Królowe życia” przyniósł jej sławę. Po zakończeniu emisji o Dagmarę upomniał się Polsat. Celebrytka nie tylko została uczestniczką “Tańca z gwiazdami”, ale też dostała własny program “Dagmara szuka męża”. Jak teraz reagują stacje, które wyniosły ją na szczyty popularności?

Tak Kaźmierska karała podwładne w agencji. Szczegóły są szokujące To Kaźmierska chciała zrobić z dzieckiem pracownicy. Okrutne

Jak Polsat i TVN zareagowały na reportaż o Dagmarze Kaźmierskiej?

Już wczoraj Polsat zdecydował się zmienić ramówkę. Od soboty 27 kwietnia, powtórki programu "Dagmara szuka męża" zastąpią odcinki serialu "Gliniarze". Dodatkowo jedyny wyemitowany sezon formatu zniknął z serwisu streamingowego Polsat Box Go. Nie wiadomo, czy Kaźmierska pojawi się w finale “Tańca z gwiazdami”, ale szanse na to są niewielkie.

Teraz zareagowała także Grupa TVN. Program kanału TTV „Królowe życia” został usunięty z serwisu streamingowego Player. Tak samo nie da się już znaleźć w serwisie odcinków “Made in Maroko”, a nawet wydania talk-show Kuby Wojewódzkiego, w którym pojawiła się skompromitowana celebrytka.

Wszystko to jest w pełni zrozumiałe. A jednak słowa rzecznika prasowego Polsatu mogą oburzać, publikujemy je poniżej.

Edward Miszczak i rzecznik Polsatu reagują na aferę z Kaźmierską. Treść oświadczenia

Serwis “Fakt” skontaktował się z Edwardem Miszczakiem w sprawie afery z Dagmarą Kaźmierską, ten jednak odesłał dziennikarzy do rzecznika prasowego stacji. Tymczasem Tomasz Matwiejczuk bardzo nieprzyjemnie zaskoczył swoim komunikatem. Wyjaśnił, że "na razie nie będzie o niczym informował". Po chwili jednak okazało się, że w dalszej perspektywie też możemy się niczego nie doczekać.

Nie mam nic do powiedzenia na razie w tej sprawie w ogóle. Co mielibyśmy komunikować? Nie planujemy wydawać żadnych komunikatów w tej sprawie. Nie wypowiadamy się na ten temat w ogóle – ogłosił rzecznik Polsatu.

Co sądzicie o takiej postawie stacji?

Dagmara Kaźmierska, reakcja rzecznika Polsatu, oświadczenie
Dagmara Kaźmierska w “Dagmara szuka męża”, fot. Polsat
Dagmara Kaźmierska, reakcja rzecznika Polsatu, oświadczenie
Dagmara Kaźmierska w “Tańcu z gwiazdami”, fot. KAPiF

Źródło: Goniec, Fakt