Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Pamiętacie Wojtusia z "Rodziny zastępczej"? Jest zawodnikiem MMA! Nie poznacie go na nowych zdjęciach
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 24.02.2024 15:38

Pamiętacie Wojtusia z "Rodziny zastępczej"? Jest zawodnikiem MMA! Nie poznacie go na nowych zdjęciach

Michał Włodarczyk
Michał Włodarczyk, fot. KAPiF

Michał Włodarczyk pierwszy raz pojawił się na ekranie już w wieku 10 lat, ale to rola Wojtusia przyniosła mu największą rozpoznawalność. Podbił serca widzów, ale teraz mało kto wie, co się z nim dzieje. Na pewno byście go nie poznali. Teraz Michał wygląda kompletnie inaczej. 

Początki kariery Michała Włodarczyka

W filmie "Przybyli ułani", Michał Włodarczyk debiutował jako aktor w roku 2005, będąc wtedy dziesięcioletnim chłopcem. W rozmowach z mediami aktor wspominał, że jego rodzice, zwłaszcza mama, bardzo go wspierali w spełnianiu marzeń o występowaniu przed kamerą, towarzysząc mu na planie zdjęciowym. Niestety, mimo wsparcia najbliższych, rówieśnicy nie ułatwiali mu życia. Dzieci utożsamiały go z postaciami, które grał, co stwarzało mu pewne trudności.

Zraziłem się, bo dzieci mi dokuczały. Jak grałem biednego chłopca, wszyscy myśleli, że naprawdę pochodzę z takiej biednej rodziny. Po serialu "Kryminalni" przezywali mnie "chłopak z Pragi", mówili, że jestem cwaniakiem - mówił przed laty w "Tele Tygodniu".

Michał Włodarczyk wyznał też, jak ogólnie wspomina udział w “Rodzinie zastępczej” oraz kontakt z aktorami, z którymi współpracował.

Polacy pokochali go za Romka w "Rodzinie zastępczej". Aleksander Ihnatowicz pracuje dla największej firmy w Polsce Wygrała "The Voice Senior", a teraz musi znieść TO. Fala komentarzy zalała sieć

Rola Wojtusia w "Rodzinie zastępczej"

W “Rodzinie zastępczej”, kiedy Zosia, grana przez Misheel Jargalsaikhan i Romek grany przez Aleksandra Ihnatowicza wyjechali na studia, Kwiatkowscy zaadoptowali Dorotkę i Wojtusia. W tej kultowej już produkcji Michał wcielał się w tę rolę w latach 2007-2009. "Rodzina zastępcza" na antenie Polsatu zapisała się w pamięci wielu widzów na długo, a rola Włodarczyka w tym serialu z pewnością pozostanie jego ważnym punktem w karierze aktorskiej.

Bardzo lubiłem "Rodzinę zastępczą" i moją serialową mamę, panią Kownacką. Zawsze była dla mnie miła i przynosiła mi lizaki. A pan Piotr uczył mnie, jak szybko wbić na pamięć teksty. Trochę mi ich brakuje - opowiadał w "Tele Tygodniu".

Aktualnie Michał Włodarczyk wygląda zupełnie inaczej. Mało kto by go rozpoznał. Zobaczcie zdjęcia.

Jak teraz wygląda serialowy Wojtuś?

Michał Włodarczyk przeszedł znaczną metamorfozę przez lata. Zmienił się fizycznie, nabierając mięśni oraz wizerunkowo, pozbywając się blond włosów. Skupił się na grze w serialach oraz na doskonaleniu swojej formy fizycznej. Co więcej, stał się zawodnikiem MMA, osiągając nawet drugie miejsce w Pucharze Polski w 2017 roku.

Wygląda na to, że Michał Włodarczyk związał się głównie z aktorstwem, pomimo okresowej fascynacji sportami walki. Wciąż regularnie pojawia się na ekranie, a niektórzy mogą go zauważyć w filmach takich jak: "Job, czyli ostatnia szara komórka", "Lejdis", "Układ warszawski", "Powidoki" czy "Czuwaj". W filmie "Powidoki" Andrzeja Wajdy zagrał rolę milicjanta.

W filmie “Czuwaj” Michał Włodarczyk wcielił się w postać chłopca z poprawczaka. W kolejnych latach pojawił się również w produkcjach takich jak: "Mecenas Lena Barska", "Ojciec Mateusz" oraz "Pierwsza miłość".  Z biegiem czasu producenci dużych serialowych produkcji dostrzegli potencjał Włodarczyka. W wieku 28 lat zagrał w serialach "Zachowaj spokój" na platformie Netflix oraz "#BringBackAlice" na HBO. Ponadto możemy go zobaczyć w serialach "Święty" z 2023 roku oraz "Furioza". 

Poniżej jego archiwalne i aktualne zdjęcia. Poznajecie?

Michał Włodarczyk, fot. KAPiF
Michał Włodarczyk, fot. KAPiF
Michał Włodarczyk, fot. KAPiF
Michał Włodarczyk, fot. KAPiF
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram
Michał Włodarczyk, fot. Instagram