Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał
Karolina Kurek
Karolina Kurek 10.02.2024 19:41

Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał

“Pytania na śniadanie”
Ekipa “Pytania na śniadanie”, fot. KAPiF, Instagram

Właśnie opublikowano najnowszy pomiar oglądalności popularnych programów telewizyjnych. Dane nie są najlepsze dla “Pytania na śniadanie”. Wiadomo, która para przyciągnęła największą, a która najmniejszą widownię przed ekrany odbiorników.

Masowe zwolnienia w TVP

Od drugiej połowy grudnia w Telewizji Polskiej trwają radykalne zmiany. Nie ominęły one również “Pytania na śniadanie”. Niemal od razu po zmianie zarządy publicznego nadawcy z ekranów zniknęli Anna Popek, Tomasz Kammel czy Ida Nowakowska. 

Na początku roku szefową formatu została Kinga Dobrzyńska. Nowa przełożona zdecydowała o poważnym krokach, czyli rozstaniu się z wszystkimi dotychczasowymi gospodarzami “Pnś”.

Tym samym pracę stracili Izabella Krzan, Małgorzata Opczowska, Tomasz Wolny, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Ostatni byli Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, zdecydowanie najbardziej medialne osobowości. 

Para za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o pożegnaniu z “Pytaniem na śniadanie”.

Klaudia Carlos skrytykowana za strój w "Pytaniu na śniadanie". "Fatalnie was tam ubierają". Słusznie? Wpadka Beaty Tadli podczas debiutu w "PnŚ". Stres zrobił swoje. Tak przywitała się z widzami

Nowi prowadzący "Pnś"

Tym samym Dobrzańska zdecydowała o zatrudnieniu nowych prowadzących. Jako pierwsi w nowej roli zadebiutowali Joanna Górska i Robert Stockinger, czyli dziennikarzy, który wcześniej pracował w konkurencyjnym “Dzień dobry TVN”.

Kolejna para to Klaudia Carlos, doskonale znana widzom stacji telewizyjnej TVN, gdzie przez lata prowadziła wydanie sportowe, potem przeszła do TVP Polonia oraz Robert El Gendy.

Niedługo później dołączyła do nich Katarzyna Dowbor, która z Telewizją Publiczną była związana przez 30 lat, a później zdobyła ogromną sympatię widzów, będąc gospodynią programu “Nasz nowy dom”. Partneruje jej znany z anteny Radia Eska i Eska TV Filip Antonowicz.

Jako ostatni debiutujący w tej roli pojawili się Beata Tadla i Tomasz Tylicki.

Która para w "Pytaniu na śniadanie" gwarantuje największą oglądalność

Według firmy badawczej Nielsen, która zajmuje się pomiarem oglądalności, format “Pytanie na śniadanie” zgromadził w ostatnim czasie przed ekranami odbiorników czasie znacznie mniej widzów niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

W dniach 1 stycznia - 7 lutego bieżącego roku “Pnś”, emitowany od 7:55 do 11:15 przyciągnął średnio 380 tysięcy odbiorców. Jest to o 77 tysięcy mniej niż w poprzednim roku.

Format za każdym razem zaczyna się o 7:30 i przez 20 minut emitowana jest tzw. “Pobudka”. Zgromadziła ona średnio 170 tysięcy widzów, czyli o 20 tysięcy mniej niż w 2023 roku.

Według pomiaru parą, która przyciągnęła najwięcej telewidzów, a dokładnie 499 tysięcy w dniu 27 stycznia byli Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz. Na drugim miejscu uplasowali się Beata Tadla i Tomasz Tylicki z wynikiem 425 tysięcy w dniu 3 lutego. Niewiele mniej uzyskali Klaudia Carlos i Robert El Gendy, bo 424 tysiące, a było to 21 stycznia. 

Na końcu są Joanna Górska i Robert Stockinger, którzy 19 stycznia zgromadzili przed telewizorami 296 tysięcy odbiorców.

Konkurencyjny program “DDTVN” również odniósł spadek oglądalności. W tym roku śledzi ten format 339 tysięcy, o 39 tysięcy mniej niż w zeszłym.

Zaskoczeni?

Oglądalność
Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał, fot. KAPiF
Oglądalność
Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał, fot. KAPiF
Oglądalność
Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał, fot. Instagram
Oglądalność
Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał, fot. Instagram