Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Nowe prowadzące "Dzień Dobry TVN" w odważnych słowach o konkurencji. Ich wyznanie może zaskoczyć wielu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 12.02.2024 08:09

Nowe prowadzące "Dzień Dobry TVN" w odważnych słowach o konkurencji. Ich wyznanie może zaskoczyć wielu

Sandra Hajduk i Anna Senkara w "Dzień dobry TVN", fot. KAPiF
Sandra Hajduk i Anna Senkara w DDTVN, fot. KAPiF

Sandra Hajduk i Anna Senkara to najświeższy “nabytek” porannego programu śniadaniowego “Dzień dobry TVN”. W najnowszym wywiadzie prezenterki nie zawahały się odważnie ocenić swojej telewizyjnej konkurencji. Co powiedziały?

Sandra Hajduk i Anna Senkara w "Dzień dobry TVN"

Sandra Hajduk i Anna Senkara dołączyły do grona prezenterów “Dzień dobry TVN” po niemałej rewolucji obsadowej, jaka zaszła w programie pod koniec czerwca ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że szefostwo formatu zdecydowało się na pożegnanie wielu uznanych gospodarzy. Z show rozstali się m.in. Andrzej Sołtysik, Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak, czy Anna Kalczyńska.

Swoje posady zachowały trzy pary: Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński, Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz Paulina Krupińska i Damian Wesołowski. Wkrótce później zespół został zasilony przez duet dziennikarek, które miały już okazję współpracować przy show jako jego reporterki.

Niedługo okazać się miało, że wiatr zmian w “Dzień dobry TVN” był jedynie początkiem zaskakujących przetasowań wśród prezenterów telewizyjnych programów śniadaniowych.

Oglądalność "Pnś" poleciała na łeb, na szyję! Wiemy, przy której parze widzowie najczęściej zmieniali kanał Paulina Krupińska gorzko o zmianach w "PnŚ". Oceniła transfer Stockingera. "Z kolegi stał się..."

Rewolucja w "Pytaniu na śniadanie"

O tym, że państwową telewizję po zmianie rządu czekać będzie gruntowne obsadowe odświeżenie, nie wątpił chyba nikt, choć trochę interesujący się polskimi mediami. Niewielu przypuszczało jednak z pewnością, że rewolucja dotknie również “Pytanie na śniadanie”.

W styczniu zadecydowano o zwolnieniu wszystkich dotychczasowych prezenterów porannego show TVP i zastąpiono ich nowymi twarzami. “Czystek” nie ustrzegli się nawet ulubieńcy widzów Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski.

Dziś format prowadzony jest przez Roberta El Gendiego i Klaudię Carlos, Joannę Górską i Roberta Stockingera, Katarzynę Dowbor i Filipa Antonowicza oraz Beatę Tadlę i Tomasza Tylickiego. Czy nowe gwiazdy “Pytania na śniadanie” budzą postrach w prezenterach “Dzień dobry TVN”? Pewne światło na sprawę postanowiły rzucić Sandra Hajduk i Anna Senkara.

Sandra Hajduk i Anna Senkara o konkurencji

W rozmowie z “Plejadą” prezenterki “Dzień dobry TVN” nie kryły, że konkurencja jest dla nich bardzo motywująca. Jednocześnie wyznały, że zmiany, jakie zaszły w programach śniadaniowych, były bardzo potrzebne.

Widzę, co się dzieje, widzę ten płodozmian i uważam, że to jest coś, co rynkowi medialnemu jest po prostu bardzo potrzebne. Raz na jakiś czas trzeba tę glebę ruszyć. To jest dobre dla widza, to jest dobre dla stacji telewizyjnej. Niech się dzieje jak najwięcej - stwierdziła Sandra Hajduk.

O konkurencyjnych dla “Dzień dobry TVN” programach dziennikarki mają dobre zdanie, choć nie ukrywają, że na pierwszym miejscu podium widzą wyłącznie prowadzony przez siebie format.

Tak, wiadomo, konkurencja jest dobra. Jak się człowiek ściga, to od razu progresuje. Ja kiedyś miałam męża telewizyjnego, teraz mam żonę telewizyjną i jest naprawdę super. Jest progres. Ale czuję, że wygrywamy ten wyścig, co? - zwróciła się do koleżanki z show Anna Senkara.

Zgadzacie się?

Sandra Hajduk i Anna Senkara
Sandra Hajduk i Anna Senkara, fot. KAPiF
Sandra Hajduk i Anna Senkara
Sandra Hajduk i Anna Senkara, fot. KAPiF
Sandra Hajduk i Anna Senkara
Sandra Hajduk i Anna Senkara, fot. KAPiF

Źródło: plejada.pl