Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Nie tylko Holecka i Dowbor. Te polskie gwiazdy straciły pracę w 2023 roku. Działo się!
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 30.12.2023 20:11

Nie tylko Holecka i Dowbor. Te polskie gwiazdy straciły pracę w 2023 roku. Działo się!

stracili pracę w 2023
fot. KAPiF, EastNews

Jak to na ogół bywa – nie wszyscy mogą nazwać mijający rok “najszczęśliwszym w życiu”. Tyczy się to między innymi tych, którzy w wyniku najróżniejszych okoliczności stracili dotychczasowe zatrudnienie (lub też sami musieli z niego zrezygnować). Jeśli chodzi o polskie gwiazdy – tegoroczna lista jest wyjątkowo długa. Zwalniali bowiem i w Polsacie, i w TVN-ie, i w TVP. Momentami – na potęgę. 

Katarzyna Dowbor

Nim jednak przejdziemy do “najświeższych” przetasowań zawodowych gwiazd, nie sposób nie wspomnieć o najgłośniejszym zwolnieniu tego roku (bez wątpienia). Chodzi, rzecz jasna, o Katarzynę Dowbor, która po 10 latach, decyzją Edwarda Miszczaka, pożegnała się z programem “Nasz nowy dom”. Jak można było się spodziewać, decyzja ta wywołała istną burzę, podobnie jak i osoba następczyni dziennikarki – Ela Romanowska. Sama Dowbor długo nie mogła pogodzić się zarówno z własnym losem, jak i sposobem, w jaki przekazano jej decyzję. Szybko znalazła jednak nowe zatrudnienie, ponownie zajmując się… remontami. A właściwie jednym i to własnego domu (co zarejestrowano i pokazano widzom Canal+).

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. EastNews

Katarzyna Skrzynecka

Ale Polsat w tym roku “zwolnieniami stał”. Te dotknęły też Katarzyny Skrzyneckiej, która musiała pożegnać się z rolą jurorki w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”. Z show związana była od 2014 roku (w pierwszej edycji jako uczestniczka, od drugiej zaś – jako członkini jury), ta przygoda skończyła się jednak w pierwszych dniach 2023 roku, kiedy oficjalnie poinformowano tym w mediach społecznościowych. Podobnie jak w przypadku Dowbor – miała być to decyzja Edwarda Miszczaka. Jury zostało okrojone do trzyosobowego składu (pracę stracił też Michał Wiśniewski), dołączył do niego zaś Paweł Domagała (jednak ledwie na dwie edycje, jeszcze w tym samym roku poinformował bowiem, że rezygnuje z przygody w “TTBZ”).

Katarzyna Skrzynecka
Katarzyna Skrzynecka, fot. KAPiF

Piotr Gąsowski

Za Katarzyną Skrzynecką poszedł Piotr Gąsowski – on jednak zwolniony nie został, a sam postanowił o odejściu, w geście solidarności z wyrzuconą Skrzynecką. Z “Twoja twarz brzmi znajomo” związany był, podobnie jak i aktorka, od samego początku, tworząc duet z Maciejem Dowborem. Polsat długo nie komentował decyzji samego aktora. W końcu na Instagramie “TTBZ” pojawił się krótki wpis.

Piotrze, dziękujemy ci za wszystkie wspólne dni na planie, zaangażowanie i ogromny wkład w tworzenie naszego programu! – napisano.

Gąsowskiego zastąpił Maciej Rock.

Piotr Gąsowski
Piotr Gąsowski, fot. KAPiF

Krzysztof “Kris” Adamski

Z “Twoją twarzą…”, a także z Polsatem pożegnał się również wieloletni choreograf programu – Krzysztof “Kris” Adamski. “Podziękowano” mu zaledwie kilka godzin po informacji o zwolnieniu Katarzyny Dowbor, co sam przyznał w rozmowie z “Faktem”.

To, że Edward Miszczak mnie wyrzuca, to jest teraz komplement, bo dołączyłem do grona Gąsowski, Skrzynecka, Wiśniewski czy właśnie Kasia Dowbor – powiedział.

Adamskiego zastąpił Maciej Zakliczyński.

Krzysztof Adamski
Kris Adamski, fot. KAPiF
Było aferzystów wielu. Kto, z kim, po co i dlaczego? Rok 2023 w skandalach polskiego show-biznesu Aktorzy, wokaliści, dziennikarze i nie tylko. Te gwiazdy odeszły na zawsze w 2023 roku

Filip Chajzer

Działo się także w TVN. Ze stacją (ostatecznie, choć po dłuższej przerwie) pożegnał się między innymi Filip Chajzer.

Żeby uniknąć niepotrzebnych nikomu nerwów, rozwiązuje właśnie tę umowę sam i na tym kończę przygodę z moją kochaną stacją – napisał pod koniec sierpnia na Instagramie.

Przekazał również, że “został wezwany na dywanik", co miało wiązać się głównie ze złamaniem przez niego “zakazu konkurencji”, o którym mowa była w umowie.

Filip Chajzer
Filip Chajzer, fot. KAPiF

Małgorzata Rozenek-Majdan

Z “DDTVN” pożegnała się również Gosia Rozenek, która – co przyznać trzeba zupełnie szczerze – należała do grona najbardziej krytykowanych pracowników stacji w ogóle. “Perfekcyjna” podziękowała widzom i stacji za to, że “mogła przez ten rok nauczyć się bardzo, bardzo dużo”. Poinformowała także, że w jej życiu przyszedł czas na nowe wyzwania. Szybko okazało się, że nie znika z TVN w ogóle, poprowadziła bowiem między innymi festiwal w Sopocie.

Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek, fot. KAPiF

Anna Kalczyńska

Ze śniadaniówką TVN rozstała się również Anna Kalczyńska. Właściwie jednak – podziękowano jej za dalszą współpracę, co zupełnie szczerze przyznała chwilę po ogłoszeniu decyzji. Dziennikarka poinformowała też, że jest zaskoczona podjętymi przez stację krokami.

Nie pojawiła się żadna propozycja dla mnie i szczerze mówiąc, to chyba zabolało mnie najbardziej – dodała podczas jednego z instagramowych live'ów.

Poza Kalczyńską i Rozenek zwolnienia w “Dzień dobry TVN” dotknęły również Andrzeja Sołtysika, Małgorzatę Ohme oraz Agnieszkę Woźniak-Starak.

Anna Kalczyńska
Anna Kalczyńska, fot. KAPiF

Jarosław Jakimowicz

Czas na TVP. Nim jednak o trwającej rewolucji, w wyniku której prace tracą najgłośniejsze nazwiska trwające przez ostatnie osiem lat propagandy, krótka wzmianka o innym zwolnieniu. W maju z TVP Info oraz programem “W kontrze” pożegnał się Jarosław Jakimowicz. Jego wyskoki przestały być tolerowane nawet na Placu Powstańców (gdzie mieści się okupowana obecnie przez byłych pracowników) siedziba kanału informacyjnego, co z pewnością jest jakąś sztuką.

Jarosław Jakimowicz
Jarosław Jakimowicz, fot. KAPiF

Magdalena Ogórek

A skoro o “W kontrze” mowa – zmiana warty w mediach politycznych i zapowiadane próby ich odpolitycznienia sprawiły, że podziękowano między innym Magdalenie Ogórek. Niedoszła prezydentka (przypominamy, że była kandydatką na najwyższy urząd w państwie z ramienia… lewicy) stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy, zdominowanej przez pisowską narrację, Telewizji Polskiej. Niedługo po wymianie kierownictwa stacji Ogórek pokusiła się o głębokie przemyślenia na Instagramie.

Zawsze trzeba umieć przyjąć bieg rzeczy – napisała.

Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek, fot. KAPiF

Danuta Holecka

Przyszedł czas i na nią. Danuta Holecka – “pierwsza dama” stronniczych “Wiadomości”, a także telewizji (tej Kurskiego i Matyszkowicza) w ogóle – przestała prowadzić serwis informacyjny i zniknęła z ekranów. Co ciekawe, stało się to na kilka dni przed przejęciem mediów i wymianą kierownictwa. Media prześcigały się w doniesieniach na temat jej horrendalnej odprawy związanej z zakazem konkurencji, sama zainteresowana poinformowała jednak, że wielkodusznie z niej zrezygnowała. Bezrobotna nie była długo, jeszcze przed końcem roku wróciła bowiem do tego, co lubi najbardziej – uderzania w ugrupowania, które nie są PiS-em. Tym razem w Telewizji Republika.

W wyniku ostatnich roszad z TVP zniknęli (a właściwie znikają) także między innymi: Michał Adamczyk, Samuel Pereira, Michał Rachoń, Anna Popek, Marek Sierocki, Marta Piasecka i wielu innych.

Danuta Holecka
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Tagi: TVP DDTVN Polsat