Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Nie jest zawodowym aktorem, ale zagrał w "Peaky Blinders" i ma przepiękną narzeczoną. To on będzie czarnym koniem "Tańca z Gwiazdami"?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.03.2024 21:57

Nie jest zawodowym aktorem, ale zagrał w "Peaky Blinders" i ma przepiękną narzeczoną. To on będzie czarnym koniem "Tańca z Gwiazdami"?

Aleks Mackiewicz / Taniec z Gwiazdami
Kim jest Aleks Mackiewicz z "Tańca z gwiazdami", fot. KAPiF

Aleks Mackiewicz do tej pory był uwielbianym gwiazdorem serialu „Gliniarze”. Teraz próbuje sił na parkiecie w programie „Taniec z gwiazdami”. Kim jest i co o nim wiadomo?

Aleks Mackiewicz w programie "Taniec z gwiazdami"

Aleks Mackiewicz może być czarnym koniem wyścigu o Kryształową Kulę. Na parkiecie programu „Taniec z gwiazdami” partneruje mu Izabela Skierska. W minionej dekadzie karierę taneczną robiła w Wielkiej Brytanii. Jest Mistrzynią Świata w tańcu towarzyskim. Zwyciężała w takich turniejach jak Asian Open oraz British Open. Ośmiokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Anglii w tańcach standardowych. Teraz postanowiła wziąć pod swoje skrzydła przystojnego polskiego aktora.

Mackiewicz jest niezawodowym aktorem, co jednak nie przeszkadza mu robić zawrotnej kariery w tej branży. Aleks uczył się bowiem w szkole gospodarczej. Po jej ukończeniu występował w Teatrze Polskim w swoim rodzinnym Szczecinie. W międzyczasie wyjechał na 5 lat do Irlandii, gdzie kierował restauracjami, ale też uczęszczał na staż teatralny. Poznał na nim takich gwiazdorów, jak Colin Farrell i Liam Neeson. W jego restauracji pojawiał się filmowiec z BBC, który zaprzyjaźnił się z nim i zaoferował małą rolę w kultowym „Peaky Blinders”.

A jak wygląda kariera Mackiewicza w Polsce? W ostatnich latach mogliśmy go oglądać w samych znanych tytułach, szczegóły poniżej.

"Taniec z Gwiazdami". Krzysztof Szczepaniak od razu zwrócił na siebie uwagę Pavlović! Ale mu powiedziała Chajzer i Żudziewicz z lawiną komplementów od jurorów. Dali taki popis, że trudno ich będzie przebić

Aleks Mackiewicz: kariera, seriale, programy

Mało kto wie, że Mackiewicz rozpoczął karierę w polskim show-biznesie od… randkowego reality show. Dzisiejszy aspirant sztabowy Adam Bogusz z „Gliniarzy” dał się poznać widzom w programie „Pierwsza randka” TVP. Później zagrał między innymi w „Barwach szczęścia”, „Przyjaciółkach”, „W rytmie serca” czy „Oko za oko”.

Wielkim wyzwaniem dla Aleksa był film „Proceder”. Nie tylko wcielił się tam w postać policjanta, ale też pracował przy sekretariacie planu oraz prowadził trening dla aktorów w rapie oraz tańcu. W 2024 możemy go zobaczyć w „Jak ukradłem 100 milionów”. W poprzednich latach pojawił się w tytułach „Krime Story. Love Story”, „Gierek” oraz „Blef doskonały”.

Aleks Mackiewicz: narzeczona i dzieci

Przystojny aktor prywatnie ma równie piękną rodzinę. Aleks lubi chwalić się rodzinnymi kadrami w sieci – poniżej możecie zobaczyć zdjęcia Mackiewicza z narzeczoną i dziećmi. Uroczą wybranką gwiazdora „Gliniarzy” jest fotografka Magdalena Zych.

Mackiewicz ma już z Magdaleną dwie pociechy: córkę Alexis i syna Bruna. Co ciekawe, Alexis zagrała razem z tatą właśnie w „Gliniarzach”. Aleks i Magdalena planują ślub, ale na razie czas aktora pochłania walka o Kryształową Kulę. Będziecie mu kibicować?

Aleks Mackiewicz, Taniec z gwiazdami
Aleks Mackiewicz i Izabela Skierska, Taniec z Gwiazdami, fot. KAPIF
Aleks Mackiewicz, Taniec z gwiazdami
Aleks Mackiewicz i Izabela Skierska, Taniec z Gwiazdami, fot. KAPIF
Aleks Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, narzeczona, dzieci, kariera
Aleks Mackiewicz, fot. KAPiF
Aleks Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, narzeczona, dzieci, kariera
Aleks Mackiewicz z dziećmi, fot. instagram.com/aleks.mackiewicz
Aleks Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, narzeczona, dzieci, kariera
Aleks Mackiewicz z narzeczoną, fot. instagram.com/aleks.mackiewicz
Aleks Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, narzeczona, dzieci, kariera
Aleks Mackiewicz z rodziną, fot. instagram.com/aleks.mackiewicz
Aleks Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, narzeczona, dzieci, kariera
Aleks Mackiewicz, fot. KAPiF