Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Monika Olejnik zmaga się z nowotworem. Tak pożegnała się z widzami
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.05.2024 10:36

Monika Olejnik zmaga się z nowotworem. Tak pożegnała się z widzami

Monika Olejnik
fot. KAPiF

Monika Olejnik jest niezaprzeczalnie jedną z bardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Niedawno fani zamarli, gdy poinformowała o dramatycznej diagnozie. Po wiadomości o nowotworze pojawiła się w kultowym programie. Widzowie na antenie usłyszeli poruszające słowa.

Monika Olejnik gwiazdą polskiego dziennikarstwa

Swoją karierę w mediach rozpoczęła już w latach 80. jednak to współpraca z TVN i TVN24 zapewniła jej największą rozpoznawalność. Od 1997 roku prowadzi jeden z najpopularniejszych programów publicystycznych "Kropka nad i".

Monika Olejnik w rozmowach z gośćmi nie boi się poruszać tematów trudnych, często nawet wprowadzając tym rozmówcę w zakłopotanie. W branży zyskała miano dociekliwej i bezkompromisowej.

Niedawna jednak media społecznościowe wstrząsnęła informacja dotycząca zdrowia dziennikarki. Zdjęcie ze szpitala obiegło internet. Okazuje się, że 67-latka usłyszała dramatyczną diagnozę. Z obserwatorami podzieliła się informacją o nowotworze.

Monika Olejnik grzmi: „Nie dam się zastraszyć". Poszło o TVP, jest już wyrok sądu Monika Olejnik poruszona do łez. Wszystko stało się na wizji, niezwykła wrażliwość

Monika Olejnik powiadomiła o nowotworze

Dziennikarka chętnie dzieli się z internautami prywatnością. Do tej pory widzieliśmy przede wszystkim jej występy na medialnych eventach, a także aktywności fizyczne, którym oddaje się w wolnych chwilach. Gwiazda ponad wszystko lubi biegać. Teraz jednak będzie musiała zawiesić dotychczasowe plany z uwagi na chorobę.

W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku usłyszałam diagnozę - nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu. Po operacji jest lepiej, podejmuje nowe wyzwania i czuję się dobrze. Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę, kochani badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie proszę aktywni sportowo. Profilaktyka i wczesne wykrycie nowotworu może uratować życie - przekazała na swoim profilu.  

W poruszającym poście przyznała, że wiele dała jej aktywność fizyczna. Dzięki niej znalazła siłę, by przeciwstawić się chorobie.

Moja pasja sportowa, systematyczne treningi od ponad 20-u lat, bardzo mi pomogły ostatnio. Miałam tak potrzebną mi siłę! - dodała.

Wyznanie Moniki Olejnik poruszyło internautów. Pod postem pojawiły się słowa wsparcia, także od gwiazd show-biznesu. Życzenia zdrowia pozostawili m.in.: Damian Michałowski, Małgorzata Rozenek, Karolina Korwin Piotrowska czy Małgorzata Kożuchowska. 

Monika Olejnik pożegnała się z widzami. Słowa ściskają za serce

Pomimo poruszającego wyznania o kłopotach zdrowotnych Monika Olejnik nie zrezygnowała z występów w programie "Kropka nad i". Widzowie z pewnością nie mogą wyobrazić sobie w roli gospodyni innej dziennikarki. Teraz jednak ważne jest, by gwiazda skupiła się na powrocie do zdrowia.

Na antenie z pełnym profesjonalizmem przeprowadziła rozmowę z kandydatem do Parlamentu Europejskiego, Borysem Budką. Na koniec pozwoliła sobie na odrobinę prywaty. Z dużym wzruszeniem w głosie zwróciła się do widzów.

Dziękuję za ciepło, które do mnie płynie - powiedziała, nawiązując do swojej sytuacji.

Monika Olejnik nie traci nadziei i nadal z zaangażowaniem działa w polskich mediach. Pod postem o nowotworze pojawiają się kolejne słowa wsparcia. Wszyscy liczą na to, że dziennikarka jeszcze nie raz postawi pod murem gości swoimi dociekliwymi pytaniami.

Monika Olejnik, fot. KAPiF
Monika Olejnik pożegnała się z widzami "Kropki nad i", fot. KAPiF
Monika Olejnik, fot. KAPiF
Monika Olejnik pożegnała się z widzami "Kropki nad i", fot. KAPiF