Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Ogórek i Jakimowicz próbowali wbić szpilę Monice Olejnik. Nazwali "Kropkę nad i" programem o modzie
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 24.03.2022 09:21

Ogórek i Jakimowicz próbowali wbić szpilę Monice Olejnik. Nazwali "Kropkę nad i" programem o modzie

TVP
screen youtube.com/TVP Info
  • Spór TVP z mediami prywatnymi zaognił protest “Media bez wyboru”

  • Prywatne media protestują przeciwko planom wprowadzenia tak zwanego "podatku od reklam"

  • Prezenterzy TVP postanowili powiedzieć parę nieprzychylnych słów na temat programu “Kropka nad i”

TVP kontra TVN. Tym razem widzowie formatu “W Kontrze” mieli okazję zapoznać się ze słownym atakiem Magdaleny Ogórek na program “Kropka nad i”. Prezenterka i działaczka polityczna nie omieszkała skierować kilka cierpkich słów pod adresem Moniki Olejnik. Medialne przepychanki z pewnością zaognił protest “Media bez wyboru”.

TVP o proteście “Media bez wyboru”

TVP nie omieszkało skomentować akcji zorganizowanej przez wszystkie największe media w Polsce. Przypomnijmy, że 10 lutego zarówno telewidzowie, czytelnicy prasy, jak i internauci zamiast codziennie udostępnianych przez media treści ujrzeli czarne plansze. Niemożność umilenia sobie dnia ulubioną audycją dotknęła również słuchaczy radia.

Wszystko z powodu planów wprowadzenia tak zwanego “podatku od reklam”. Projekt ustawy został opublikowany przez Radę Ministrów na początku lutego 2021 roku. Według autorów projektu zgromadzone w ten sposób środki miałyby wesprzeć Narodowy Fundusz Zdrowia i nowy  Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Zdaniem wielu przedstawicieli prywatnych mediów, co solidarnie okazali podczas protestu “Media bez wyboru”, projekt ma niewiele wspólnego ze wspieraniem walki z epidemią COVID-19 i jest swoistym haraczem. Dodatkowo, tłumaczą w liście otwartym (dostępny >tutaj<) uderza w odbiorcę - słuchacza, widza, internautę i czytelnika i mogłaby wpłynąć na ograniczenie medialnej wolności. Sygnatariusze listu szacują, że ustawa pozbawiłaby media 15% przychodów, co dla niektórych spółek oznaczałoby bankructwo.

Akcja “Media bez wyboru” była obszernie omawiana na antenie TVP. Słowa krytyki polały się między innymi w głównym wydaniu “Wiadomości”. Na odpowiedź TVN również nie trzeba było długo czekać - pracownicy stacji przygotowali kompilację prezentującą wypowiedzi gości i prezenterów TVP odnoszące się do protestu (i nie tylko).

Prezenterzy TVP ironicznie o “Kropce nad i”

Tym razem pracownicy stacji TVP postanowili powiedzieć kilka ironicznych słów na temat programu “Kropka nad i”. Publicystyczny format prowadzony przez Monikę Olejnik utrzymuje się na antenie od końcówki lat 90 ubiegłego wieku.

Podczas emisji “W Kontrze” prowadzący Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz nie odmówili sobie odrobiny uszczypliwości, wpasowując “Kropkę nad i” w zestaw programów poświęconych modzie. Dodatkowo para prowadzących zarzuciła Monice Olejnik stronniczość.

- Leci taki ładny program o modzie, nazywa się "Kropka nad i". Kiedyś myślałam, że jest o polityce, ale tylko dla niepoznaki jest tam zapraszanych dwóch polityków. Pani krzyczy cały czas na tego z PiS-u, a ten z PO mówi przez cały program - powiedziała Magdalena Ogórek.

Po publikacji nagrania w sieci zawrzało od komentarzy. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, internauci podzielili się na “dwa obozy”.

- To typowy objaw zakompleksienia - ocenia jeden z internautów.

- Mamy prawo wyboru telewizji i tyle - odcina się od zamieszania inna osoba.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Twitter, Onet, Interia