Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Które miejsce zajmie Luna na Eurowizji? Bukmacherzy już wiedzą. Tak ocenili szanse Polski
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 19.02.2024 12:31

Które miejsce zajmie Luna na Eurowizji? Bukmacherzy już wiedzą. Tak ocenili szanse Polski

Eurowizja
Bukmacherzy ocenili szansę Polski na zwycięstwo Eurowizji 2024, fot. eurovisionworld.com/KAPiF

W mediach społecznościowych zawrzało po ogłoszeniu polskiej reprezentantki na Eurowizję 2024. TVP ogłosiło swoją decyzję podczas porannego wydania "Pytanie na śniadanie". Jak informacja wpłynęła na przewidywania bukmacherów? Odnotowaliśmy widoczne zmiany w rankingu.

Eurowizja 2024. Znamy reprezentantkę Polski! Kto wystąpi w Szwecji?

Po miesiącach domysłów i internetowych przewidywań wiemy już, że podczas pierwszego półfinału na scenie z flagą Polski pojawi się Luna. Utwór "The Tower" pokonał w rywalizacji takich artystów jak m.in.: Izabelę Zabielską, Marcina Maciejczak czy Justynę Steczkowską, która długo była typowana na faworytkę konkursu.

Po ogłoszeniu zwyciężczyni w mediach społecznościowych zaroiło się od opinii internautów. Nie brak gratulacji dla artystki, w tym od samej Justyny Steczkowskiej, ale także wiele osób ma poczucie niesprawiedliwości. 

Wiadomo, że Luna wystąpi 7 maja w pierwszym półfinale Eurowizji 2024, jednak jak potoczą się jej losy? O awansie decydują głosy telewidzów, a bukmacherzy już dzielą się przewidywaniami. Na jakim miejscu uplasowano Polskę?

TVP zaliczyła wpadkę najgorszą z możliwych! Wyciekło, kogo wybrali na Eurowizję! Rok temu podobnie było z Blanką Eurowizja 2024. LUNA reprezentantką Polski? Oto co zafundowała jej TVP przed ogłoszeniem wyników

Eurowizja 2024. Bukmacherzy typują zwycięzcę. Kto ma największe szanse

Eurowizyjne szaleństwo wokół artystów rozpoczyna się na długo przed samym konkursem. W mediach społecznościowych co chwila można zobaczyć propozycje kolejnych reprezentantów, którzy chcą powtórzyć sukces szwedzkiej wokalistki, Loreen.

Bukmacherzy dzielą się swoimi przewidywaniami, które na chwilę obecną typują mocną trójkę Eurowizji 2024. Gdyby konkurs zakończyć w tym momencie i opierał się jedynie na informacjach portalu Eurovisionworld.com tytuł zwycięzcy i organizatora przyszłorocznego wydarzenia trafiłby do Ukrainy. Alyona Alyona i Jerry Heil z utworem "Teresa & Maria" mają aż 19% szansę na wygraną. 

Za nimi plasują się kolejno Włochy i Izrael, choć sam udział drugiego z wymienionych państw budzi spore kontrowersje. Jak w rankingu uplasowała się Polska? W przeciągu kilku godzin nasza pozycja mocno się zmieniła.

Eurowizja 2024. Bukmacherzy ocenili Polskę. Które miejsce zajmujemy?

Polska dość długo zwlekała z ujawnieniem reprezentanta na Eurowizję 2024, jednak nie jesteśmy ostatnimi z uczestniczących krajów, którzy przeciągali ogłoszenie informacji. Przed zdradzeniem wyboru Telewizji Polskiej nasze szanse w rankingu bukmacherów wynosiły zaledwie 2%, co plasowało nas na 16. pozycji. Obecnie wygląda to nieco inaczej. 

Po ogłoszeniu zwycięstwa Luny wśród bukmacherów można było zauważyć tendencję spadkową co do szans zwycięstwa Polski w międzynarodowym konkursie. Na chwilę pisania artykułu zajmujemy 20. miejsce, choć tendencja jest cały czas malejąca.

Za kilka miesięcy dowiemy się, czy przewidywania okażą się prawidłowe. W mediach społecznościowych nadal nie brakuje dyskusji na temat wyboru polskiej reprezentantki.

Eurowizja 2024
Bukmacherzy ocenili szansę Polski na zwycięstwo Eurowizji 2024, fot. eurovisionworld.com
Luna
Bukmacherzy ocenili szansę Polski na zwycięstwo Eurowizji 2024, fot. KAPiF
Luna
Bukmacherzy ocenili szansę Polski na zwycięstwo Eurowizji 2024, fot. KAPiF
Luna
Bukmacherzy ocenili szansę Polski na zwycięstwo Eurowizji 2024, fot. KAPiF