Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > TVP zaliczyła wpadkę najgorszą z możliwych! Wyciekło, kogo wybrali na Eurowizję! Rok temu podobnie było z Blanką
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 19.02.2024 08:34

TVP zaliczyła wpadkę najgorszą z możliwych! Wyciekło, kogo wybrali na Eurowizję! Rok temu podobnie było z Blanką

Eurowizja
TVP Eurowizja, fot. KAPiF

Telewizja Polska tuż przed ogłoszeniem reprezentanta na Eurowizję zaliczyła poważną wpadkę. Przypadkowo wydało się, kogo wybrali?

Eurowizja 2024: kto zgłosił się do preselekcji?

W 2023 roku Polskę na Eurowizji reprezentowała Blanka z piosenką “Solo”. Chociaż jury było oszczędne w punktach, to pokochali ją europejscy fani. W ich głosowaniu zdobyła ona trzecie miejsce. 

W tym roku o udział w prestiżowym konkursie muzycznym walczyło duże grono wykonawców. Fani Eurowizji do zwycięstwa w polskich preselekcjach typowali: Justynę Steczkowską, Krystiana Embradorę i Lunę. Wiadomo, że oprócz nich swoje piosenki zgłosili również:Krystyna Prońko, czy Maciej Musiałowski. 

Kogo wybrano? Tuż przed ogłoszeniem wyników Telewizja Polska zaliczyła małą wpadkę? To miała być tajemnica.

Eurowizja 2024. LUNA reprezentantką Polski? Oto co zafundowała jej TVP przed ogłoszeniem wyników "To mogło się obrócić przeciwko niej". Justyna Steczkowska popełniła błąd w walce o Eurowizję. Czym miała przekreślić swoje szanse?

Eurowizja 2024: jak wybierano reprezentanta z Polski?

Pieczę nad wyborem reprezentanta Polski od samego początku ma oczywiście Telewizja Polska. W kolejnych latach odbywało się to w różny sposób. Zazwyczaj urządzano jawne preselekcje, gdzie swoje piosenki prezentowało kilku wybranych ze wszystkich zgłoszeń kandydatów. 

W 2024 zrezygnowano z takiej opcji. Kandydata na Eurowizję w tym roku zrezygnowano z koncertu, a reprezentanta wybrało jury złożone z pięciu osób. Ich nazwiska ogłoszone zostaną dopiero po tym, jak TVP oficjalnie poinformuje o tym, kto z Polski pojedzie do Szwecji, gdzie w tym roku odbędzie się konkurs. 

Tuż jednak przed oficjalnym ogłoszeniem kandydata doszło do nieoczekiwanej wpadki? Telewizja Polska nieco się pospieszyła? Co zauważyliśmy na YouTube?

Kogo TVP wybrała na Eurowizję?

Oficjalne ogłoszenie kandydata na Eurowizję miało odbyć się 19 lutego w “Pytaniu na śniadanie”. Program tego dnia prowadzili Kasia Dowbor i Filip Antonowicz. W śniadaniówce nie ujawniono tego od razu, a widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość.

W ostatnich dniach typowano dwie silne kandydatki, czyli Justynę Steczkowską i Lunę. Pierwsza z wymienionych od razu zyskała aprobatę fanów. Piosenka miała swój debiut w minionego sylwestra. Podczas ostatniego z wejść na scenę Justyna zadebiutowała przed publicznością z utworem “WITCH-ER TAROHORO”. To właśnie propozycja, z którą zgłosiła się do Eurowizji 2024, która w tym roku odbędzie się w Szwecji. 

Kolejna silna kandydatka to Luna, która wystartowała z piosenką “The Tower”. Według wielu fanów konkursu to ona ma okazać się czarnym koniem. Chociaż TVP dopiero około godziny 9.00 miało ogłosić swój wybór w “Pytaniu na śniadanie”, to zdaje się, że wszystko wydało się wcześniej. 

Ogłoszenie kandydata na Eurowizję odbędzie się również na kanale YouTube należącym do TVP. Tam Serwis umożliwia oczekiwanie na transmisję. Tak samo jest także teraz, a można dostrzec, że trwa oczekiwanie na transmisję piosenki Luny “The Tower”. To już kolejna taka wpadka TVP. W zeszłym roku podobnie było z Blanką. Przed ogłoszeniem wyników na stronie ukazał się artykuł o wokalistce.

TVP ujawniło reprezentanta na Eurowizję? fot. YouTube
TVP ujawniło reprezentanta na Eurowizję? fot. YouTube
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF

 

Tagi: Eurowizja