Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > "Klan" znika z ramówki TVP tuż przed świętami. Klamka już zapadła. Wiadomo, czym zastąpią kultowy serial
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.12.2023 14:34

"Klan" znika z ramówki TVP tuż przed świętami. Klamka już zapadła. Wiadomo, czym zastąpią kultowy serial

"Klan" znika z ramówki TVP tuż przed świętami, fot. kadr z serialu "Klan"/TVP
"Klan" znika z ramówki TVP tuż przed świętami, fot. kadr z serialu "Klan"/TVP

Wielbiciele “Klanu” mają powody do smutku. Jeden z najbardziej kultowych seriali polskiej telewizji zniknie z ramówki tuż przed świętami Bożego Narodzenia. TVP ma już plan, jak pocieszyć widzów.

"Klan" nie budzi zainteresowania widzów?

“Klan” przez lata wydawał się być stałym elementem ramówki TVP. Serial nadawany nieprzerwanie od 1997 r. przyciągał przed telewizory rzesze widzów, a jego bohaterowie stali się dla Polek i Polaków niemal jak domownicy.

Losy Lubiczów, ich wzloty i upadki, dobre momenty i te bardziej dramatyczne, z wypiekami na twarzy śledziły kolejne pokolenia widzów. W ostatnich latach odnotowywano jednak niepokojący spadek zainteresowania produkcją. Scenariusze kolejnych odcinków stawały się coraz bardziej groteskowe, a niektóre wątki nabierały niemal “memicznego” charakteru.

Zmiany przed finałem "Rolnik szuka żony". TVP zaskoczyła decyzją na ostatnią chwilę Nie tylko Danuta Holecka. Kolejna osoba znika z "Wiadomości". Prawdziwa rewolucja w TVP

"Klan" zniknie jeszcze przed świętami

Przez wiele lat trwania produkcji, niemal tradycją stał się specjalny świąteczny odcinek, w którym rodzina Lubiczów spotykała się w domu na Sadybie, by wspólnie uczcić Boże Narodzenie. W ostatnim czasie zrezygnowano jednak z tej koncepcji.

Wielu fanów zastanawiało się, czy w 2023 r. twórcy zechcą wrócić do tego pięknego zwyczaju, który sprawiał, że święta spędzane przed telewizorem stawały się jeszcze bardziej magiczne. Niestety, wiemy już, że serial zniknie z anteny jeszcze przed Wigilią.

"Klan" pożegna się z widzami

Jak ustalił Plotek.pl, ostatni tegoroczny odcinek kultowego “Klanu” wyemitowany zostanie 21 grudnia o godz. 17.55. Na kolejne epizody telenoweli o losach Lubiczów jej wielbicielom przyjdzie poczekać aż do stycznia.

W miejsce świątecznego wydania serialu, Telewizja Polska przygotowała inne propozycje. Widzowie będą mogli obejrzeć w tym czasie skoki narciarskie oraz powtórki emitowanych wcześniej produkcji.

Klan
Piotr Cyrwus, Kazimiera Utrata, Joanna Żółkowska, fot. KAPiF
Klan
Gwiazdy “Klanu” świętują 10-lecie serialu, fot. KAPiF
Klan
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Cyrwus i Izabela Trojanowska, fot. KAPiF

Źródło: plotek.pl

Tagi: Klan TVP