Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Kacper Kuszewski poprowadzi hit TVP. Zastąpi gwiazdora stacji
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.05.2024 16:16

Kacper Kuszewski poprowadzi hit TVP. Zastąpi gwiazdora stacji

Kacper Kuszewski
fot. KAPiF

Kacper Kuszewski do niedawna robił furorę w Polsacie w popularnym programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Teraz wraca do stacji, w której zasłynął jako Marek Mostowiak w “M jak miłość”. Zastąpi dotychczasowego gwiazdora TVP w kultowym show.

Kacper Kuszewski: kariera, programy, "TTBZ"

Kacper Kuszewski zyskał gigantyczną popularność już w 2000 roku, kiedy wcielił się w Marka Mostowiaka w “M jak miłość”. Występował w tej roli w serialu TVP do 2018 roku. W międzyczasie rozwijał karierę muzyczną. Wydał płytę solową “Album rodzinny”, przez dwa lata działał jako wokalista zespołu Leszcze. Jednak najczęściej można go było oglądać w programach rozrywkowych.

Kuszewski zajął 3. miejsce w trzeciej edycji “Jak oni śpiewają” Polsatu. Później pojawił się w charytatywnym odcinku “Tak to leciało!” TVP2. W 2011 zwyciężył w 13. sezonie “Tańca z gwiazdami”, jeszcze w TVN, w parze z Anną Głogowską. Nie brakowało go też na Polsacie: został zwycięzcą 8. serii “Twoja twarz brzmi znajomo”, a czek na 100 tysięcy złotych przekazał Centrum Praw Kobiet.

Teraz mogliśmy go oglądać w jubileuszowym wydaniu “TTBZ. Najlepsi”. Tymczasem aktor postanowił wrócić do Telewizji Polskiej. W jakiej roli zobaczymy go już niedługo? Ekscytujące szczegóły poniżej.

Mało kto wie, jak naprawdę nazywa się Kacper Kuszewski. Ma iście królewskie imiona Kacper Kuszewski po "M jak miłość" trafił do... polskiego zespołu. Zajął miejsce Miecznikowskiego

Czemu Kacper Kuszewski odszedł z "M jak miłość"?

2018 rok był bardzo szczególny dla Kuszewskiego. To wtedy zakończył współpracę z zespołem Leszcze, ale przede wszystkim – odszedł z serialu “M jak miłość”. W wywiadach tłumaczył, że niemal dwie dekady w jednej roli bardzo go zaszufladkowały. Miał też zarzuty do respektowania prawa pracy na planie polskich seriali.

Kacper nie zrezygnował jednak z telewizji. Od 2020 roku mogliśmy go oglądać w roli hydraulika Sławka w “Przyjaciółkach”, a w serialu “Tatuśkowie” grał od 2021 Czarka. Do niedawna występował na scenie w programie Polsatu “Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi”. Zajął w nim 7. miejsce, obok Oli Szwed. A teraz upomniała się o niego Telewizja Polska. To dopiero triumfalny powrót! Oznacza jednak utratę pracy dotychczasowego gwiazdora TVP. O szczegółach tych zmian przeczytacie poniżej.

Kacper Kuszewski w programie TVP, co poprowadzi?

W Telewizji Polskiej łatwiej teraz wymienić te osoby, które zachowały stanowisko, niż te, które je straciły. Wygląda na to, że miotła w TVP wciąż działa. Tym razem pracę tracą piosenkarz Sławomir i jego ukochana Kajra. Para od 2022 roku prowadziła wspólnie muzyczny teleturniej “Tak to leciało!”. Program emitowany był na TVP od 2008 do 2012 roku, a po dekadzie został wznowiony. 

Nowe szefostwo stacji najwyraźniej chce zachować format, ale już z nową obsadą. Tym razem prowadzący “Tak to leciało!” będzie jeden – i będzie nim Kacper Kuszewski! Portal Plotek donosi, że aktor został wybrany z castingu. 13. seria, której finał mogliśmy oglądać 28 kwietnia, jest ostatnią, w której prowadzącymi byli Sławomir i Kajra.

Kacper okazał się na castingu najlepszy. Jest sympatyczny, ma super kontakt z uczestnikami no i ładnie śpiewa. Talent muzyczny był podstawą do angażu, bo prowadzący musi pomagać w śpiewie uczestnikiem programu. Produkcja też liczy, że przyciągnie przed ekrany widzów TVP, którzy mu kibicowali w "M jak miłość" – przekazuje informator “Plotka”.

Podobno Kuszewski pojawi się na planie teleturnieju TVP już 3 czerwca, by nagrać odcinki na jesień oraz na wiosnę. Spędzi tam około 20 dni. Co sądzicie o takich zmianach?

Kacper Kuszewski, Tak to leciało, zastępuje Sławomira i Kajrę, nowy prowadzący w TVP
Sławomir i Kajra na planie “Tak to leciało!”, fot. KAPiF
Kacper Kuszewski, Tak to leciało, zastępuje Sławomira i Kajrę, nowy prowadzący w TVP
Kacper Kuszewski w “TTBZ”, fot. KAPiF

Źródło: Plotek, Wirtualne Media