Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Zapadła ostateczna decyzja w sprawie TVP Info! Znamy szczegóły. Polacy nieźle się zdziwią...
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 29.12.2023 09:17

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie TVP Info! Znamy szczegóły. Polacy nieźle się zdziwią...

TVP Info
Zapadła decyzja w sprawie TVP Info, fot. EastNews/TVP VOD

Od 20 grudnia widzowie TVP1 i TVP Info są świadkami ogromnych zmian, które zachodzą w telewizji publicznej po przejęciu władzy przez nową koalicję. O ile na Jedynce szybko rozpoczęto emisję nowego programu informacyjnego, losy dawnego kanału informacyjnego długo były niejasne. Teraz ujawniono decyzję w sprawie stacji.

TVP Info zniknęło z odbiorników

Chyba wszyscy pamiętamy 20 grudnia, gdy, po szeregu decyzji podjętych przez Sejm i nowego ministra kultury, mimo że w siedzibie Telewizji Polskiej “kręcili się” jeszcze politycy PIS-u, TVP Info przestała nadawać. Początkowo pracownicy stacji próbowali przejąć kontrolę "przenosząc się" z informacyjnym serwisem do głównego kanału TVP, jednak nie przyniosło to efektu.

Obecnie na TVP Info możemy zapoznać się z ofertą programową TVP1, a strona internetowa kanału informacyjnego przenosi na stronę telewizji publicznej. Okazuje się, że taki stan rzeczy może się niedługo zmienić.

Portal Press ujawnił plany nowego zarządu w sprawie kontrowersyjnej stacji. Widzowie będą zaskoczeni.

W "19:30" jasno powiedzieli co dalej z ukochanymi serialami Polaków. Materiał o "M jak Miłość" wywoła skandal Byli dziennikarze TVP utarli nosa nowym władzom. TV Republika już odniosła historyczny sukces

Zmiany w TVP. Co dalej z TVP Info?

Obecna sytuacja w siedzibie Telewizji Polskiej jest nadal bardzo napięta. Z posadami żegnają się kolejni pracownicy, a wprowadzenie stacji w stan likwidacji przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza tylko dolało oliwy do ognia. 

Część byłych pracowników TVP rozpoczęło współpracę z internetowymi programami dla TV Republika. Jak na razie jednak jedynym źródłem informacji widzów TVP1 jest serwis "19:30", który przybliża im nowiny z życia politycznego, społecznego, a także rozrywkowego.

Nie brak jednak obaw dotyczących przyszłości TVP Info. Do tej pory stacja kojarzona była z ogromną przychylnością dla dotychczasowej władzy. Wraz z przerwaniem sygnału miała nadejść poważna zmiana. Teraz wiadomo, na czym będzie ona polegać.

Podjęto decyzję w sprawie TVP Info. Nadchodzi rewolucja

Jak donosi portal Press, widzowie TVP Info już w piątek będą mogli zapoznać się ze zmianami, którym poddana została stacja telewizyjna. Podczas wieczornego wydania serwisu "19:30" zostanie on wyemitowany również na wspomnianym kanale. 

Tym razem poprowadzi je Joanna Dunikowska-Paź, która następnie przeniesie się do TVP Info, by przeprowadzić tam rozmowę. Po niej kanał "przejmie" Jarosław Kulczycki z programem "Minęła 20". To jeszcze nie koniec zmian.

Na kanale mają się znaleźć teraz serwisy informacyjne znane z TVP3 jak m.in.: "Telekurier" czy "Dziennik regionów" wraz z ogólnie tematycznymi magazynami. "Nowa era" TVP Info ma rozpocząć się już w piątek, 29 grudnia, od godziny 19:30.

TVP Info
Zapadła decyzja w sprawie TVP Info, fot. KAPiF

Źródło: Press

Tagi: TVP Info TVP