Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Marek Czyż przeprasza widzów "19:30". Zwrócił się do polityków prawicy. Mocne słowa
Karolina Kurek
Karolina Kurek 27.12.2023 12:25

Marek Czyż przeprasza widzów "19:30". Zwrócił się do polityków prawicy. Mocne słowa

Marek Czyż
Marek Czyż, fot. kadr TVP

Wokół nowego programu informacyjnego Telewizji Polskiej wciąż pełno emocji. Prowadzący Marek Czyż opublikował nagranie, na którym wydał ważne oświadczenie. Szczegóły. 

Zmiany w TVP

Kilka dni temu w Telewizji Polskiej rozpoczęła się rewolucja. Na Woronicza pojawiło się nowe kierownictwo. Nastąpiło to po tym, jak wieczorem 19 grudnia 2023 roku sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej. 

Według oficjalnego komunikatu minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał ze stanowisk dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i Rady Nadzorcze.

W związku z powyższym dotychczasowy główny program informacyjny stacji - “Wiadomości" został przekształcony na “19:30”. Zmienił się również prowadzący.

Widzowie TVP musieli doznać szoku. W "19:30" naprawdę wyemitowali takie życzenia! I to w Wigilię Co dalej z "1 z 10"? Tadeusz Sznuk właśnie wydał komunikat o ukochanym teleturnieju Polaków

Nowy program informacyjny "19:30"

Pierwsza emisja miała miejsce 21 grudnia 2023 roku i zebrała wiele pochlebnych opinii. Nie obyło się jednak bez problemów natury technicznej, takich jak literówki na paskach informacyjnych czy niedopracowana szata graficzna. Jednak nikogo to nie dziwi, ze względu na aktualny pośpiech i trudne warunki dla pracowników. Skomentowała to była prowadząca wcześniejszych “Wiadomości”:

Brakuje jeszcze wielu rzeczy, ale musimy pamiętać o tym, że oni pracują z jakiegoś zapasowego studia, nie mają dostępu do całej technologii, która jest dostępna na Placu Powstańców. Myślę, że z dnia na dzień to będzie coraz lepszy program - powiedziałam w rozmowie z portalem “Onet” Jolanta Pieńkowska,

Głos w tej sprawie zabrał również nowy prowadzący. Postanowił przeprosić widzów. Zwrócił się też do polityków obecnej opozycji.

Oświadczenie Marka Czyża w sprawie "19:30"

Prowadzący główny program informacyjny Telewizji Polskiej “19:30” opublikował w sieci filmik, w którym zwraca się do telewidzów z przeprosinami. Mówi o jakości technicznej serwisu informacyjnego:

Muszę was przeprosić na tym etapie za techniczną jakość tego, co wam proponujemy. Na razie inaczej się nie da. Ale wierzcie mi, że już niedługo zaproponujemy wam coś, co naprawdę będzie zasługiwało na waszą uwagę - wyznał Czyż. 

Dziennikarz złożył również obietnicę. Skierował ją nawet do obecnej opozycji:

Zmieni się jedno. Już nigdy żaden „dziennikarz” nie potraktuje polityka w studiu tak, jak to się zdarzało jeszcze kilkanaście dni temu. To wam mogę obiecać. Także wam, przedstawicielom polskiej konserwatywnej prawicy - powiedział dziennikarz.

Marek Czyż, fot. KAPiF
Marek Czyż, fot. KAPiF
Tagi: TVP