Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Wspomnienie o kultowym aktorze śp. Witoldzie Pyrkoszu
Redakcja Gwiazd
Redakcja Gwiazd 24.03.2022 09:19

Wspomnienie o kultowym aktorze śp. Witoldzie Pyrkoszu

Witold Pyrkosz
Kadr z serialu "M jak miłość"

Serial "M jak miłość" przyniósł Witoldowi Pyrkoszowi wielką sławę i sympatię Polaków

Aktor został pochowany na cmentarzu przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na terenie Góry Kalwarii

Teresa Lipowska we wzruszający sposób wspomniała aktora

Witold Pyrkosz zyskał uwielbienie głównie dzięki roli poczciwego Lucjana Mostowiaka w serialu "M jak miłość". Kultowa "emka" nie jest już tym samym serialem, po tak wielkiej stracie. Choć miliony Polaków kojarzą artystę głównie z tą rolą, starsze pokolenia pamiętają go także z wielu innych produkcji. W ciągu całego życia dorobił się bardzo bogatej filmografii.

Gdzie został pochowany Witold Pyrkosz?

Miejscem ostatniego pochówku aktora jest cmentarz przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na terenie Góry Kalwarii. Dziennikarze "Super Expressu" udali się w to miejsce, aby zrobić zdjęcia wyglądu grobu aktora. Widok porusza do głębi, świadczy o tym, że rodzina i fani cały czas pamiętają o kultowym artyście i wspaniałym człowieku. Nagrobek jest zadbany i pełen zniczy.

W ostatnich latach życia aktor cieszył się niewyobrażalną wręcz popularnością. Wszystko za sprawą pierwszoplanowej roli sympatycznego Lucka w "M jak miłość" gromadzącym każdorazowo przed telewizorami wielomilionową publiczność. Choć produkcja nie ma już takiego klimatu, po tym jak zmarł Witold Pyrkosz, nadal dużo się w niej dzieje,o czym pisaliśmy wczoraj tutaj

Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat na udar, który wystąpił wskutek powikłań po ciężkim zapaleniu płuc. W ostatnich latach życia miał wiele problemów zdrowotnych. Zmagał się z chorobami serca i krążenia. Jednak do końca życia zarażał wszystkich optymizmem. Za każdym razem, kiedy pojawiał się na ekranach telewizorów, fanom robiło się cieplej na sercu.

 

W ostatnim pożegnaniu aktora udział wzięła nie tylko rodzina, ale także koledzy z planu serialu "M jak miłość". Na pogrzebie obecni byli między innymi Kasia Cichopek, bracia Mroczkowie, Małgorzata Kożuchowska czy Teresa Lipowska.

- Drogi tato, byłeś wspaniałym mężem przez ponad 53 lata, ale nade wszystko po prostu świetnym tatą. Dawałeś to, co najważniejsze, czyli prawdziwą obecność. Daleko ci było do gwiazdorstwa. Ponad wszystko byłeś po prostu wspaniałym człowiekiem - mówił na pogrzebie Witolda Pyrkosza jego syn, o czym czytamy na łamach se.pl

Teresa Lipowska wspomina przyjaciela

Z wielkim sentymentem artystę wspomina Teresa Lipowska, która w "emce" grała rolę ukochanej żony Lucka. Aktorka czuje ogromną pustkę po śmierci przyjaciela. Jej słowa wywołują ogromne wzruszenie.

- Życie jest takie, że przychodzą nowi – wnuki, prawnuki, dom się zapełnił nowymi osobami... ale bez Witka to już nie jest ten sam dom. Dla mnie osobiście Witek zawsze będzie w tej mojej kuchni i naszym pokoju. Od 18 lat był, jest i będzie - powiedziała Teresa Lipowska dla se.pl

Nie tylko "M jak miłość". Witold Pyrkosz miał wiele kultowych ról. Zapamiętaliśmy go z takich produkcji jak "Czterej pancerni i pies", "Vabank", "Janosik", "Droga", "Alternatywy 4", "Dom" i wiele innych.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Wiadomo, kim jest mąż Agnieszki Chylińskiej

Mikołaj Roznerski opublikował znaczące zdjęcie z planu "M jak miłość"

Wiadomo, jaką emeryturę pobiera Lech Wałęsa

Źródło: se.pl, lelum.pl