Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Wielki szloch w finale "Mam talent!". Wieniawa długo nie mogła się uspokoić
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.05.2024 22:08

Wielki szloch w finale "Mam talent!". Wieniawa długo nie mogła się uspokoić

Julia Wieniawa, Mam talent
Fot. TVN

W finale “Mam talent!” nikt nie spodziewał się aż takich łez. Julia Wieniawa ledwo mówiła, nie mogła się uspokoić. Co wywołało tak gwałtowną reakcję?

Finał 15. sezonu "Mam talent!": finaliści

Trwa wielki finał 15. edycji programu “Mam talent!”. Jury, czyli Julia Wieniawa, Marcin Prokop i Agnieszka Chylińska, tym razem nie oceniają uczestników: o wszystkim decyduje głosowanie widzów. Uczestnicy, którzy znaleźli się w finałowym odcinku, dają z siebie wszystko, walcząc o nagrodę w wysokości 300 tysięcy złotych. Finaliści tego sezonu to:

  • Teo Tomczuk
  • Tymoteusz Sobczyk
  • Alicja Andrukajtis i Muza
  • Bartek Wasilewski
  • Nina Stec
  • Michał Skubida
  • Olivia Hausner
  • Filip Drogos
  • Teddy's Army
  • Oliwia Miś

Wszyscy dali z siebie wszystko i w odcinku na żywo nie brakowało wzruszeń. Nic jednak nie równa się z reakcją Julii Wieniawy. Nie były to pojedyncze łezki, ale potężny, trudny do opanowania szloch. Co tam się wydarzyło?

Chylińska była bliska łez, gdy o tym mówiła. Nie tylko ona przeszła przez piekło "Jesteś oszustem". Wieniawa podsumowała uczestnika "Mam Talent"

Julia Wieniawa rozpłakała się w finale "Mam talent!"

Jako jeden z pierwszych w finale programu TVN wystąpił Tymoteusz Sobczyk, który marzy o zostaniu choreografem. Młody, utalentowany tancerz wystąpił do piosenki “Mamo moja”, którą w 2015 roku debiutował Maciej Musiałowski, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Taniec 16-latka był pełen pasji i w brawurowy sposób pokazywał trudne emocje.

Jeszcze zanim Tymek zakończył swój występ, Wieniawa już roniła pierwsze łzy. Po wszystkim jurorzy wstali z miejsc, by pokazać szacunek dla talentu 16-letniego tancerza. Julia zasłaniała wtedy twarz, nie mogąc poradzić sobie ze wzruszeniem. Podczas gdy widownia w studiu biła brawo, ona pobiegła na scenę i mocno przytuliła Tymoteusza. To, co powiedziała później, wyjaśnia jej gwałtowną reakcję. Co wyznała? O tym przeczytacie poniżej.

Dlaczego Julia Wieniawa płakała na występie Tymka Sobczyka?

Kiedy Tymoteusz Sobczyk zakończył swój występ i czekał na opinie jurorów, Wieniawa zaburzyła porządek programu i podbiegła do 16-latka, by mocno go przytulić. Jej twarz była cała wykrzywiona od płaczu.

Muszę cię przytulić. Jesteś artystą. Jesteś wielki. Kocham Cię. Dziękuję Ci za to. Wspaniały wybór. Dziękuję ci za tę piosenkę – szeptała do finalisty.

Julia wyjaśniła, że nie wzrusza się zbyt łatwo. To właśnie taniec Tymka wywołuje w niej ogromne wzruszenie. Tym bardziej że Maciej Musiałowski, autor piosenki, do której tańczył Sobczyk, prywatnie jest jej przyjacielem.

Twój taniec mnie porusza. Jesteś chodzącą, tańczącą prawdą. Wybór tej piosenki mnie zaskoczył i poruszył. Piosenka, którą napisał Maciej Musiałowski na PPA i od tego zaczęła się jego kariera. Piosenka absolutnie wzruszająca, Ty tylko podbiłeś jej znaczenie. Znam kontekst powstania tej piosenki... Poruszyłeś wszystkie moje struny, ja naprawdę rzadko się wzruszam, tylko na tobie się wzruszam – mówiła Julia, walcząc z potokiem łez.

Na koniec Wieniawa zacytowała jeszcze Jerzego Maksymiuka:

Jerzy Maksymiuk powiedział kiedyś: "Nie ma wielkiej sztuki bez rzemiosła. Jeśli do niego dołącza się talent, zbliżamy się do artyzmu. Jeśli wielki talent, już do geniuszu". I to jest o tobie – wyznała jurorka.

Poniżej możecie zobaczyć łzy Wieniawy oraz występ Tymoteusza.

Mam talent, Julia Wieniawa, finał, Tymoteusz Sobczyk, występ
Julia Wieniawa płacze w “Mam talent!”, fot. TVN
Mam talent, Julia Wieniawa, finał, Tymoteusz Sobczyk, występ
Julia Wieniawa płacze w “Mam talent!”, fot. TVN
Mam talent, Julia Wieniawa, finał, Tymoteusz Sobczyk, występ
Julia Wieniawa płacze w “Mam talent!”, fot. TVN