Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Tak wygląda, jak zmyje makijaż. Nie poznacie gwiazdy z Irlandii
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.05.2024 17:26

Tak wygląda, jak zmyje makijaż. Nie poznacie gwiazdy z Irlandii

Niebinarna gwiazda z Irlandii
fot. Eurovision

Eurowizja 2024 już za nami. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych występów był ten Irlandii. Bambie Thug pokazali występ z satanistycznymi elementami w mrocznej charakteryzacji. Teraz zaprezentowali się bez makijażu. Będziecie w szoku. 

Występ Bambie Thug na Eurowizji

Eurowizja 2024 jest teraz przeszłością. Wydarzenie to było obarczone skandalami i kontrowersjami, szczególnie o charakterze politycznym. Finałowa gala w Malmo Arenie zakończyła się przekazaniem trofeum Szwajcarii przez Loreen. W tegorocznej edycji nasz kraj reprezentowała Luna, wykonując utwór "The Tower". Niestety, nie udało jej się zakwalifikować. Wśród awansujących znalazła się jednak Irlandia, która wystąpiła odważnie i zyskała uznanie.

Jednak jednym z zaskakujących występów był ten Bambie Thug, która jest osobą o  niebinarnej tożsamości. Zaprezentowali utwór "Doomsday Blue". Ich numer wywołał sporo zdziwienia, zwłaszcza w kontekście religijnym Irlandii, gdzie dominuje katolicyzm. 

W swojej piosence Bambie Thug, znani także jako Bambie Ray Robinson, opowiadali o rozstaniu w dźwiękach alternatywnego rocka i avant-popu. Dla wielu słuchaczy utwór ten może brzmieć mrocznie, co dodatkowo podkreśla zakończenie występu, gdy Bambie krzyczy "Avada Kedavra" - zaklęcie znane z serii książek "Harry Potter", które w fikcyjnym świecie uśmierca.

Głosowanie na Eurowizji 2024 wstrzymane. Pierwsza taka sytuacja w historii Europa komentuje drugi półfinał Eurowizji. Nie jest miło

Polskie gwiazdy komentują występ Bambie Thug

W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji doszło do protestów. Wiele osób z branży muzycznej domagało się wykluczenia reprezentantki Izraela z podobnych powodów, które doprowadziły do wykluczenia Rosji po jej agresji na Ukrainę.

Rząd Izraela od dłuższego czasu prowadzi działania wojenne w Strefie Gazy, co doprowadziło do śmierci ponad 35 tysięcy cywilów. Pod koniec marca liczni uczestnicy Eurowizji wystosowali oświadczenie, w którym apelowali do organizatorów o konkretne działania. Wśród sygnatariuszy znaleźli się artyści z różnych krajów, w tym Norwegii, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Bambie Thug również dołączyła do protestujących, domagając się natychmiastowego zaprzestania walk w Strefie Gazy oraz uwolnienia izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

Ważne jest dla nas, aby solidaryzować się z uciskanymi i przekazać nasze szczere życzenie pokoju, natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni oraz bezpiecznego powrotu wszystkich zakładników. Mocno wierzymy w jednoczącą moc muzyki, która pozwala ludziom przekraczać różnice i wspierać znaczące rozmowy i kontakty. Czujemy, że naszym obowiązkiem jest stworzenie i utrzymanie tej przestrzeni, z silną nadzieją, że zainspiruje ona większe współczucie i empatię – mogliśmy przeczytać w odezwie.

Podczas drugiej próby scenicznej zauważono na twarzy Bambie Thug celtyckie pismo ogamiczne. W tym alfabecie, opartym na linijkach, wyryto słowa "cease fire", czyli "zawieszenie broni". Jednakże Europejska Unia Nadawców (EBU) wydała zakaz używania jakichkolwiek symboli związanych z Palestyną podczas konkursu.

Wiemy, jak wyglądają Bambie Thug bez makijażu.

Bambie Thug bez makijażu

Ostatecznie Irlandia zaskoczyła wszystkich, zajmując w finale 6. miejsce.

Wokół Bambie Thug krążyły zdjęcia w charakterystycznym, wyrazistym i bardzo mrocznym makijażu oraz stroju. Jednak patrząc na prywatne zdjęcia na Instagramie, trudno uwierzyć, jak bardzo różni się od scenicznego wizerunku.

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentują się bez makijażu. 

Bambie Thug bez makijażu, fot. Instagram
Bambie Thug bez makijażu, fot. Instagram
Bambie Thug w makijażu scenicznym, fot. YouTube
Bambie Thug w makijażu scenicznym, fot. YouTube