Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja 2024. Bambie? Nie, to on najbardziej namieszał
Karolina Kurek
Karolina Kurek 08.05.2024 20:32

Eurowizja 2024. Bambie? Nie, to on najbardziej namieszał

Eurowizja
fot. Instagram, YouTube

Za nami pierwszy półfinał 68. Konkursu Eurowizji. Na scenie w Malmö pojawiło się wiele utalentowanych artystów. W sieci wiele mówi się o reprezentantce Irlandii, Bambie Thug. Jednakże to inny wykonawca wywołał większe zamieszanie. Szczegóły. 

Eurowizja 2024

Eurowizja to jedno z największych muzycznych wydarzeń w Europie. Od lat przyciąga przed ekrany miliony odbiorników. W tym roku finał konkursu odbywa się w Szwecji w Malmö, za sprawą zeszłorocznego zwycięstwa Szwedki - Loreen. W poniedziałek 7 maja odbył się pierwszy półfinał 68. Konkursu Eurowizji, wzięło w nim udział 18 państw. 

Reprezentantką Polski była Luna, która wykonała utwór “The Tower”. Niestety jednak po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że nasz kraj nie zakwalifikował się do finału konkursu. Wszyscy artyści dali niesamowite występy. Szerokim echem odbił się perfomance reprezentantki Irlandii, Bambie Thug, z piosenką "Doomsday Blue". 

Artystka, która deklaruje się jako osoba niebinarna, została mocno skrytykowana w mediach społecznościowych, Wielu wyraziło się, że jej show było satanistycznym pokazem. Jednakże to inny występ podczas konkursu wzbudził jeszcze większe emocje. 

Polska poza finałem Eurowizji 2024. Tak Luna zareagowała na porażkę Eurowizja 2024. Występ Luny w półfinale. Ale show

Kim jest reprezentant Finlandii na Eurowizji 2024?

Windows95man to fiński piosenkarz, naprawdę nazywa się Teemu Keisteri. Wokalista i DJ urodził się w sierpniu 1985 roku. W Finlandii jest doceniany przez krytyków za oryginalność, własny styl, pasję i energię, co zapewniło mu uznanie ze strony krytyków oraz odbiorców. 

W styczniu bieżącego roku w duecie z Henrim Piispanen zaprezentowali piosenkę "No Rules!". Decyzją jurorów oraz telewidzów zwyciężyli preselekcje, zdobywając najwięcej punktów spośród pozostałych kandydatów. Perfomance, który Windows95man dał w Malmö, wywołał wiele emocji i na pewno przejdzie do historii Eurowizji.

Widzowie przez większość występu reprezentanta Finlandii zastanawiali się, czy ma on na sobie bieliznę.

Kontrowersyjny występ reprezentanta Finlandii na Eurowizji 2024

Podczas półfinału Eurowizji Windows95man zaczął swój występ z utworem “No Rules!” od tego, że wyszedł z dużego jajka, które było elementem scenografii artysty. Od początku jego wystąpienie widzowie byli skonsternowani, gdyż Teemu sprawiał wrażenie, iż nie ma no sobie spodni. 

To uczucie było utrzymywane przez większość czasu. Później włożył na siebie szorty, a w dalszej części wokalista tańczył wraz z tancerzami i wymachiwał sztucznymi ogniami dla lepszego efektu. W przestrzeni internetowej pojawiło się wiele komentarzy odnośnie popisu, jaki dał Teemu. 

  • Bez zasad, bez spodni.
  • Zdecydowanie najzabawniejszy występ wieczoru.
  • To dlatego Finlandia jest najszczęśliwszym krajem świata.
  • On serio pokazał goły tyłek? - pisali fani konkursu. 

W mediach można znaleźć informację, że do końca nie było wiadomo, czy występ Windows95man5 dojdzie do skutku, ze względu na negatywne opinie oraz zdanie polityków, że powinien on zrezygnować. Oprócz tego pojawiły się również obawy o stan zdrowia Teemu, który cierpi na ataki paniki i zaburzenia koncentracji. 

Co o tym myślicie?

WIndows 95, fot. Instagram
WIndows 95, fot. Instagram
Bambie Thug, fot. Instagram
Bambie Thug, fot. Instagram