Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Polska poza finałem Eurowizji 2024. Tak Luna zareagowała na porażkę
Kamila Szamik
Kamila Szamik 07.05.2024 23:19

Polska poza finałem Eurowizji 2024. Tak Luna zareagowała na porażkę

Polska poza finałem Eurowizji 2024
fot. eurovision.tv

Eurowizja 2024. Polska poza finałem Eurowizji. Luna z “The Tower” nie zyskała wystarczającego uznania widzów i pożegnała się z konkursem. Które kraje awansowały?

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji

W tym roku Polska przeprowadziła zamknięte eliminacje do Eurowizji. Wybór reprezentanta kraju należał do pięcioosobowego jury, a wyniki zostały ujawnione dopiero po głosowaniu. Luna zwyciężyła niewielką przewagą, zdobywając zaledwie jeden punkty więcej niż Justyna Steczkowska z “WITCH-ER Tarohoro”. Teraz Luna stanęła przed prawdziwym wyzwaniem, gdyż wystąpiła w pierwszym półfinale. Artystka zaśpiewała piosenkę "The Tower", którą od jakiegoś czasu promowała przed europejską publicznością.

Luna aktywnie działa w mediach społecznościowych, co można zaobserwować na jej profilach. Niedawno odwiedziła Sztokholm, a potem udała się do Londynu. Na opublikowanych nagraniach, zdradziła szczegóły dotyczące swojego "eurowizyjnego dream teamu", któremu przewodzi Jerry Reeve, reżyser wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Współpracował on z Taylor Swift, Justin Timberlake, Black Eyed Peas, One Direction czy Jonas Brothers.

Zmiana zasad głosowania na Eurowizji. Polska w centrum wielkiego skandalu Eurowizja 2024. Edyta Górniak i Cleo przed występem Luny

Występ Luny w półfinale Eurowizji 2024

Luna na scenie pojawiła się jako szósta. Zaśpiewała po faworycie bukmacherów – Chorwacji i przed wysoko stawianą w rankingach Ukrainą. 

Polsce towarzyszyło trzech tancerzy przebranych za figury szachowe. Na scenie nie zabrakło show z prawdziwego zdarzenia. Były efekty pirotechniczne i spektakularne wizualizacje. Całość prezentowała się bardzo smacznie, czego dowodem są liczne komplementy, jakie można przeczytać w sekcji komentarzy na YouTubie.

Czy Polska weszła do finału Eurowizji 2024?

Po zakończeniu wszystkich występów i zamknięciu linii do głosowania wszystko stało się jasne. Widzowie z 18 państw zdecydowali, które kraje weszły do finału Eurowizji 2024 z pierwszego półfinału. Wygrało dziesięciu najwyżej ocenionych kandydatów w głosowaniu widzów. Co ważne, na tym etapie konkursu – a w przeciwieństwie do finału – punkty od jurorów nie są brane pod uwagę, chyba że w sytuacji awaryjnej, gdyby zawiódł system audiotele.

Wśród państw, które weszły do finału Eurowizji 2024, niestety zabrakło Polski. Oznacza to, że Luna żegna się z konkursem i w sobotę 11 maja nie zawalczy o Grand Prix, które otrzymuje zwycięzca widowiska.

Które kraje z pierwszego półfinału awansowały do finału Eurowizji 2024? Kolejność losowa:

 • Serbia: Teya Dora – “Ramonda”
 • Portugalia: Iolanda – "Grito"
 • Słowenia: Raiven – "Veronika"
 • Ukraina: Alyona Alyona & Jerry Heil – "Teresa & Maria"
 • Litwa: Silvester Belt – "Luktelk"
 • Finlandia: Windows95man – "No Rules!"
 • Cypr: Silia Kapsis – "Liar"
 • Chorwacja: Baby Lasagna – "Rim Tim Tagi Dim"
 • Irlandia: Bambie Thug – "Doomsday Blue"
 • Luksemburg: Tali – "Fighter".

Które miejsce zajęła Luna w półfinale Eurowizji 2024? Tego dowiemy się w niedzielę zaraz po północy, gdy zostaną ujawnione szczegółowe wyniki głosowania.

A jak Luna zareagowała na porażkę? Kamera pokazała reakcję naszej wokalistki, a screen z tej sytuacji zamieszczamy poniżej.

Reakcja Luny na wyniki półfinału Eurowizji 2024
Reakcja Luny na wyniki półfinału Eurowizji 2024
Luna na Eurowizji 2024, fot. eurovision.tv
Luna na Eurowizji 2024, fot. eurovision.tv
Luna na Eurowizji 2024, fot. eurovision.tv
Luna na Eurowizji 2024, fot. eurovision.tv