Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Tak dziś wygląda Maciek z "Klanu". Ma już 35 lat. Zobaczcie, jak bardzo się zmienił
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 18.01.2024 11:30

Tak dziś wygląda Maciek z "Klanu". Ma już 35 lat. Zobaczcie, jak bardzo się zmienił

Maciek z "Klanu"
Jak dziś wygląda Piotr Swend?, fot. KAPiF

Piotr Swend przed laty jako jeden z pierwszych przetarł w polskich mediach szlaki osobom z niepełnosprawnością. Dziś odtwórca roli Maćka Lubicza w kultowej telenoweli “Klan” ma już prawie 35 lat. Jak obecnie wygląda?

"Klan" na TVP VOD

Lata mijają, a “Klan” wciąż nie znika z anteny. Mimo powracających co jakiś czas pogłosek o zakończeniu produkcji kultowej telenoweli, wszystko wskazuje na to, że Telewizja Polska -przynajmniej na ten moment - nie planuje żegnać się z rodziną Lubiczów. Co więcej, publiczny nadawca niedawno wysłuchał powtarzających się już od dawna apeli widzów.

Pod koniec ubiegłego roku, po wielu latach próśb wiernych fanów, zaczęto udostępniać archiwalne odcinki “Klanu” w internecie. Stare odcinki telenoweli można oglądać w serwisie streamingowym TVP VOD. Docelowo mają tam trafić wszystkie odcinki produkcji.

Iza Trojanowska o końcu serialu "Klan". Co dalej z kultową telenowelą? Agnieszka Kaczorowska rozkleiła się na wizji. Tego było za wiele. „Ja też czasem płaczę”

Kogo Piotr Swend grał w serialu "Klan"?

“Klan”, którego emisja w Jedynce rozpoczęła się dokładnie 22 września 1997 roku, pozostaje najdłużej emitowanym serialem codziennym w polskiej telewizji. W tym czasie przez plan telenoweli przewinęła się cała plejada aktorów. Od 27 lat siedmiu lat w serialu nieprzerwanie występuje m.in. Piotr Swend.

Odtwórca roli Maćka, czyli adoptowanego syna Ryszarda i Grażyny Lubiczów (w tych rolach Piotr Cyrwus i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, którą wkrótce będzie można zobaczyć w nowej edycji polsatowskiego “Tańca z Gwiazdami”) od samego początku wzbudził ogromną sympatię widzów. Wiele osób było także pod ogromnym wrażeniem tego, jak chłopak z zespołem Downa świetnie radzi sobie przed kamerą.

Maciek z "Klanu": jak obecnie wygląda Piotr Swend?

Choć niektórym osobom może się wydać nieprawdopodobne, Swend skończy w tym roku już 35 lat. Jego sylwetkę przypomniano ostatnio w “Pytaniu na śniadanie”, z którego zwolniono właśnie kolejne dwie prezenterki. Aktor zgodził się udzielić szczerego wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi.

To będzie wyjątkowa rozmowa. Wzruszająca i bardzo prawdziwa. Bohater wywiadu Mateusza Szymkowiaka od lat uczy nas wszystkich tolerancji. I pokazuje, że życiem trzeba cieszyć się każdego dnia, spełniając przy tym swoje marzenia. Już jutro w „Pytaniu na śniadanie” w pierwszym takim wywiadzie - Piotr Swend - zapowiadano na oficjalnym profilu śniadaniówki na Instagramie.

We wpisie znalazło się aktualne selfie Piotra. Mocno się zmienił na przestrzeni lat?

Zobaczcie, jak dziś wygląda Maciek z “Klanu”.

ps2.jpg
Piotr Swend na planie serialu “Klan” (2022), fot. KAPiF
ps1.jpg
Piotr Swend na planie serialu “Klan” (2023), fot. KAPiF
ps3.jpg
Piotr Swend na planie serialu “Klan” (2017), fot. KAPiF