Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Iza Trojanowska o końcu serialu "Klan". Co dalej z kultową telenowelą?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 04.11.2023 11:15

Iza Trojanowska o końcu serialu "Klan". Co dalej z kultową telenowelą?

Iza Trojanowska
Iza Trojanowska komentuje problemy "Klanu", fot. KAPiF/Kadr z: "Klan", TVP

Serial "Klan" króluje na antenie Telewizji Polskiej od 1997 roku. Obecnie jednak w przypływie innych propozycji, kultowa telenowela traci na oglądalności. Czy ekipa myśli o zawieszeniu dalszych odcinków? Iza Trojanowska zdecydowała się na osobisty komentarz w tej sprawie.

Klan najdłużej emitowaną telenowelą w Polsce

Serial w końcówce lat 90. był prawdziwym hitem i już od pierwszych odcinków potrafił przyciągnąć do siebie rzeszę fanów. Ponad cztery tysiące odcinków wymusiło na scenarzystach różne, niestworzone wątki, które coraz bardziej szokowały odbiorców.

Trzeba jednak przyznać, że z biegiem lat "Klan" tracił na popularności. Dla porównania pierwsza seria przyciągała ponad czteromilionową publiczność, najnowsze odcinki nie docierają nawet do miliona.

Iza Trojanowska występuje w produkcji TVP od pierwszych odcinków i jak nikt wie, o kulisach powstawanie telenoweli. Zdradziła, co będzie czekało jej bohaterkę, a także opowiedziała o przyszłości serialu. Czy "Klan" chyli się ku upadkowi?

Klan (4).jpg
To koniec “Klanu”? Iza Trojanowska komentuje, fot. KAPiF
Klan (3).jpg
To koniec “Klanu”? Iza Trojanowska komentuje, fot. KAPiF
Co się dzieje z Aldoną Orman? Nowe doniesienia po operacji. Bliscy przerwali milczenie Ostre cięcie i niezła metamorfoza. Anna Powierza odjęła sobie lat. Piękna!

Iza Trojanowska o swojej postaci w "Klanie"

W serialu poznaliśmy ją jako Monikę, która oprócz wyjątkowego stylu i szyku niczym z wyższych sfer, cechowała się sporym zamiłowaniem do intryg. Okazuje się, że z biegiem lat jej postać nadal lubi zamieszać w losach innych bohaterów.

Na razie jestem skupiona na tym, żeby Gabriela, moja przyjaciółka, za bardzo nie przejmowała się chorobą swojego męża, a zajęła się młodym kochankiem. Czyli znowu drążę, znowu intrygi. Wracamy do źródeł - wyznała Plejadzie.

Iza Trojanowska otworzyła się także na kwestię słabnącej oglądalności "Klanu". Jak przyznała "w tym zawodzie nie ma sentymentów".

To już koniec "Klanu"? Iza Trojanowska komentuje sytuację serialu

W ostatnim czasie Telewizja Polska drży o zmiany, które mają zostać wprowadzone przez nowy skład Sejmu. Według pierwotnego planu reforma ma dotknąć także segment rozrywkowy stacji. 

Słabnąca oglądalność "Klanu" może więc zapalić czerwoną lampkę w kwestii kontynuacji nagrań. Choć kultowa telenowela jest już swego rodzajem tradycją TVP, zmiany mogą dotknąć i ją. Na szczęście Iza Trojanowska jest spokojna o swój los.

W tym zawodzie to jest tak, że nie ma sentymentów. Jeżeli nie ma oglądalności, to nie ma serialu, a to znaczy, że nas się ogląda. Bardzo dziękujemy wszystkim telewidzom i do zobaczenia przed ekranem - podsumowała aktorka.

Najnowsze odcinki serialu można zobaczyć od poniedziałku do środy o godzinie 17:55 w TVP1.

Iza Trojanowska (2).jpg
Iza Trojanowska komentuje problemy "Klanu", fot. KAPiF
Iza Trojanowska.jpg
Iza Trojanowska komentuje problemy "Klanu", fot. KAPiF

Źródło: Plejada