Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Smutne wieści dla fanów "Na dobre i na złe". Jedna z największych gwiazd odchodzi z serialu
Karolina Kurek
Karolina Kurek 15.02.2024 13:17

Smutne wieści dla fanów "Na dobre i na złe". Jedna z największych gwiazd odchodzi z serialu

"Na dobre i na złe"
"Na dobre i na złe", fot. Instagram

W sieci właśnie opublikowano informację, iż jedna z największych gwiazd popularnego serialu TVP “Na dobre i na złe” po wielu latach odchodzi z produkcji. O kim mowa? Sprawdźcie!

"Na dobre i na złe" - jeden z najpopularniejszych polskich seriali

“Na dobre i na złe” to polski serial medyczno-obyczajowy Telewizji Publicznej, emitowany na kanale TVP2 od 1999 roku. Fabuła kręci się wokół szpitala w Leśnej Górze. Serial skupia się na pracownikach, od dyrektora placówki, przez lekarzy po salowe. W każdym odcinku prezentowane są konkretne przypadki medyczne, z którymi musi się zmierzyć personel. Na planie zawsze obecny jest konsultant medyczny.

Jest to najdłużej emitowana polska produkcja zaraz po serialu “Klan” Aktualnie “Na dobre i na złe” można oglądać w każdą środę na antenie TVP2 o godzinie 20:55.

To oni wystąpią w wyczekiwanym hicie TVN. Na liście m.in. była żona Wiśniewskiego i gwiazda "Na dobre i na złe" Edyta Jungowska nagle zniknęła z show-biznesu. Teraz wraca i zdradza, jak potraktowano ją w "Na dobre i na złe"

Plejada gwiazd w Leśnej Górze

W pierwszych latach emisji fabuła serialu skupiała się wokół trojga lekarzy: Jakuba Burskiego, Bruna Walickiego i Zofii Stankiewicz-Burskiej. Grali ich odpowiednio Artur Żmijewski, Krzysztof Pieczyński oraz Małgorzata Foremniak. Ważnym wątkami przez lata były również losy dyrektorów szpitala w Leśnej Górze - Stefana Trettera i Tadeusza Zyberta, granych przez Piotra Garlickiego i Mariana Opanię. 

Przez niemal 25 lat, na planie “Na dobre i na złe” pojawiło się mnóstwo gwiazd. Można w tym miejscu wymienić m.in.: Jolantę Fraszyńską, Maję Ostaszewską, Tomasza Kota, Agnieszkę Dygant, Bartosza Opanię, Anitę Sokołowską. Marka Bukowskiego, Piotra Głowackiego, Mateusza Damięckiego, Katarzynę Dąbrowską, Michała Żebrowskiego czy Mateusza Janickiego. 

Gwiazda "Na dobre i na złe" odchodzi z serialu

Fani produkcji mają powody do smutku, ponieważ jedna z pierwszoplanowych gwiazd “Na dobre i na złe” właśnie ogłosiła, iż żegna się z serialem. Marta Żmuda Trzebiatowska w czwartek 15 lutego za pośrednictwem social mediów poinformowała o swoim odejściu. 

Kochani widzowie serialu „Na dobre i na złe” kilka słów ode mnie… Po prawie 6 latach rozstaję się z bohaterką, którą uwielbiałam grać, która mnie rozśmieszała, wzruszała, z którą - jak z przyjaciółką - lubiłam się spotykać i przeżyłam wiele. Wiem, że i wy darzyliście ją sympatią. Dawaliście mi tego wyraz podczas naszych spotkań, w komentarzach pod postami czy tworząc specjalne strony poświęcone naszemu serialowi i Hani Sikorce. Dziękuję Wam za to z całego serca: za każde miłe słowo, za każdą dobrą myśl, za każdy gest - zaczęła aktorka.

Serialowa Hania podziękowała kolegom z planu “Na dobre i na złe”.

W pracy aktora przychodzi jednak taki moment, w którym „trzeba wyczuć, kiedy w szatni
płaszcz pozostał przedostatni” jak śpiewał mistrz Młynarski… i tak w zgodzie z sobą: tym co podpowiada mi intuicja i serce, podjęłam decyzję, że pozwalam Sikoreczce frunąć - tam gdzie będzie szczęśliwa. A sama liczę, że dostarczę wam jeszcze wielu emocji, w innych już rolach. 

Dziękuję moim kochanym przyjaciołom z Leśnej Góry, tym których znacie z ekranu, jak i tym których nie widzicie, a którzy od lat tworzą dla was ten serial - dziękuję za tę cudowną przygodę, z wami zawsze czułam się jak u siebie w domu, dziękuję że mogłam być częścią tej opowieści.
Wasza M.

Jak można się było spodziewać, fani momentalnie wyrazili w komentarzach swój zawód i smutek, ale też podziw dla aktorki za jej kreację. Jednocześnie życzą jej kolejnych zawodowych sukcesów.

  • O nie, będzie brakować Sikorki w serialu, ale życzę Ci Powodzenia w dalszej pracy aktorskiej
  • nie byłam na to gotowa. nikt tej postaci by nie zagrał tak dobrze jak zrobiła to pani, będzie mi pani bardzo brakowało!! dziękujemy!!!
  • Szkoda lubiłam panią w tej roli ale szanuje i życzę powodzenia
  • O nie, to była piękna i ciekawa postać, która Pani grała, dziękuję za nią i życzę kolejnych świetnych wyzwań!
  • Hania Sikorka i Matołki na zawsze pozostaną w sercu widzów. Szkoda tylko, że happy endu raczej nie będzie

Ostatni odcinek telenoweli z udziałem Marty Żmudy Trzebiatowskiej w roli doktor Hanny Sikorki zostanie wyemitowany 6 marca. 

Będzie wam brakować jej w “Na dobre i na złe”?

Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Ekipa
Ekipa “Na dobre i na złe”, fot. KAPiF
Ekipa
Ekipa “Na dobre i na złe”, fot. KAPiF